אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נצבא השלימה את רכישת מתחם התחנה המרכזית בבת גלים צילום: ויקיפדיה

נצבא השלימה את רכישת מתחם התחנה המרכזית בבת גלים

תחנת בת גלים נחשבת לאחד הפילים הלבנים של העיר חיפה, נצבא שילמה לחברת אמות כ-72 מיליון שקל עבור 50% מהנכס; בכוונת החברה לשנות את ייעוד המתחם הנטוש לטובת מתחם עם עירוב שימושים נרחב

02.12.2018, 14:35 | דותן לוי

חברת נצבא המחזיקה בבעלות עשרות תחנות מרכזיות השלימה את רכישת השליטה במתחם התחנה המרכזית בבת גלים בחיפה מידי חברת אמות. נצבא שילמה כ-72 מיליון שקל עבור 50% מהנכס וכעת היא מחזיקה ב-100% מהשליטה בו.

מתחם התחנה המרכזית בבת גלים מורכב ממסוף אוטובוסים ומגדל משרדים, המתחם הוקם ב-1974 ותוכנן על ידי טובי האדריכלים בישראל בהם משרד שרון אידלסון, האדריכל שמואל רוזוב והאדריכל אריה פרייברגר. לאחר שחלק מהמסופים הועברו לצ'ק פוסט ולחוף הכרמל נסגרה התחנה בשנת 2003, ומאז הוא נטוש.

תחנה מרכזית בת גלים, צילום: ויקיפדיה תחנה מרכזית בת גלים | צילום: ויקיפדיה תחנה מרכזית בת גלים, צילום: ויקיפדיה

מדובר במתחם שמשתרע על שטח של 63 דונם, כאשר התב"ע למתחם מאפשרת עירוב שימושים נרחב בין היתר למגורים, משרדים, מסחר, מלונאות ומגורי סטודנטים. בימים אלה עובדת נצבא על תב"ע חדשה שתאפשר לה בין היתר להרחיב את חלק המגורים, אך בכוונתה שהמתחם יתאפיין בעירוב של מספר רב של שימושים. כיום מחזיקה נצבא במלון במושבה הגרמנית בעיר חיפה הכולל 270 חדרים. שטח המלון שימש בעבר את התחנה המרכזית הישנה בעיר.

המיקום של מתחם התחנה המרכזית בבת גלים נחשב למרכזי, ובעל נגישות גבוהה. המתחם נמצא על ציר ההסתדרות, בסמוך לתחנת הרכבת בת גלים, לבית החולים רמב"ם ולעיר התחתית שבה יש גידול מתמיד של סטודנטים ומוסדות לימוד, ובה נמצאים גם מרבית משרדי הממשלה. בנוסף המתחם נהנה מקרבה לים ולטיילת של חיפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות