אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהיום: מבחני תיאוריה על אופניים חשמליים צילום: אוראל כהן

מהיום: מבחני תיאוריה על אופניים חשמליים

ביצוע המבחנים הוא חובה - החל מינואר צעירים שלא יעברו את המבחן לא יוכלו לרכוב על אופניים חשמליים

02.12.2018, 16:30 | תומר הדר

לתשומת לב רוכבי האופניים החשמליים: מהיום יכולים רוכבי אופניים חשמליים לבצע מבחני תיאוריה - זאת בעקבות החלטת שר התחבורה, שלפיה רק מי שעבר את המבחן המתאים יוכל לרכוב על אופניים חשמליים.

קראו עוד בכלכליסט

מבחן התאוריה, שניתן לביצוע מגיל 15 וחצי ומיועד לרוכבים מגיל 16 ומעלה יכלול 30 שאלות מקצועיות הקשורות לרכיבה נכונה על אופניים חשמליים וחוקי התעבורה. רק לומדים שיעברו את הבחינה יזכו להיתר לרכוב על אופניים חשמליים.

נערים רוכבים על אופניים חשמליים בדרך לבית הספר, צילום: שאול גולן נערים רוכבים על אופניים חשמליים בדרך לבית הספר | צילום: שאול גולן נערים רוכבים על אופניים חשמליים בדרך לבית הספר, צילום: שאול גולן

בטרם תחילת הלימודים יצטרכו הלומדים להנפיק כרטיס תלמיד שישמש אותם בבחינות שיתקיימו באחד מ-45 מרכזי בחינות תאוריה ברחבי הארץ.

ב-1 בינואר 2019 תהפוך הרכיבה על אופניים חשמליים לצעירים שלא עברו את המבחן לבלתי חוקית (מי שעבר מבחן תיאוריה רגיל פטור ממבחנים אלה).

למרות מאמצי משרד התחבורה, כבר כעת מביעים גורמים העוסקים בתחום חשש שמא השיטה לא תעבוד: "הצעירים שרוכבים על המדרכות כבר בגיל 14 לא יזרקו מחר את האופניים החשמליים. הם יודעים היטב שאין אכיפה", ציין היום גורם המקורב לנושא.

"מדובר בסרבול של הקיים, עם עוד זכיינים למבחני תאוריה כמו במבחני הרישוי. ספק אם תוספת הבירוקרטיה הזו תפעל לטובת הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות