אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוביץ' למנכ"ל וואלה: "הגדול יוצא מעורו כדי לעזור, חייבים לגמול לו" צילום: עמית שעל

אלוביץ' למנכ"ל וואלה: "הגדול יוצא מעורו כדי לעזור, חייבים לגמול לו"

לפי דיווח, בשיחה שהתנהלה בין שאול אלוביץ' ומנכ"ל האתר אילן ישועה, הסביר בעל השליטה בבזק את הצורך בסיקור החיובי לראש הממשלה נתניהו, שאותו כינה "הגדול" - ומתח ביקורת על המתנגדים: "הוא יוצא מעורו כדי לעזור - ואנחנו לא יכולים לגמול לו בגלל חבורת אפסים"

02.12.2018, 21:24 | ynet

אחרי המלצות המשטרה, פרטים חדשים על ניסיון הטיית הסיקור ב"וואלה" לטובת נתניהו: בעל השליטה ב"בזק", שאול אלוביץ', לחץ על המנכ"ל אילן ישועה להטות את הסיקור באתר לטובת ראש הממשלה בנימין נתניהו - ולא הסתיר את מניעיו.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

בפרטי השיחה שפורסמה הערב (ראשון) בחברת החדשות עלה כי אלוביץ' מתח ביקורת על עובדי האתר שסירבו לשתף פעולה עם הטיית הסיקור. "מה שמרגיז אותי זה שהגדול (נתניהו) יוצא מעורו כדי לעזור - ואנחנו לא יכולים לגמול לו בגלל חבורת אפסים", כתב אלוביץ'. 

 

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' בבית המשפט | צילום: אוהד צויגנברג שאול אלוביץ

 

ישועה, שהיה מצוי בהתנהלות בין נתניהו לאלוביץ', ענה לו כי "בסופו של דבר אנחנו מספקים את הסחורה, אבל אפשר לשפר". בעלי האתר השיב לו כי "הגדול מפתיע אותי לטובה בכל יום בדברים הכי חשובים, חייבים למצוא דרך לגמור לו". הוא הוסיף כי "מגיע לו, ואפשר הרבה יותר. אני לא אוהב להיות חייב, הוא באמת בסדר ומשנה את כל המורשת הישנה".

 

הבוקר הגישה המשטרה את המלצותיה בתיק 4000 שעוסק בחשד למתן שוחד בדמות סיקור חיובי למשפחת נתניהו בתמורה להטבות רגולטוריות השוות כמיליארד שקלים לאלוביץ' ואשתו כבעלי בזק. 

על פי הודעת המשטרה, "מערכת היחסים בין נתניהו ואלוביץ' הייתה מערכת יחסים שוחדית. 

ממצאי החקירה העלו כי בשנים 2012-2007 נתניהו ומקורביו התערבו באופן בוטה ומתמשך, ולעיתים אף יומיומי, בתכנים שפורסמו באתר - וביקשו להשפיע על מינויים של נושאי משרה באתר, בהם עורכים וכתבים". 

לפי המשטרה, החקירה כללה מאות פעולות חקירה, וכן נחתמו הסכמי עדי מדינה עם שני חשודים - שלמה פילבר וניר חפץ - אשר חשפו התנהלות פסולה בין נתניהו לאלוביץ' בשני צירים מרכזיים: הטיית הסיקור התקשורתי תמורת רגולציה מיטיבה. "מממצאי החקירה עולה כי ראש הממשלה פעל לקידום ענייניו של אלוביץ' בתחום הרגולציה, ובין היתר בסוגיית מיזוג בזק-יס, תוך כריכת קידום עניינים אלה בסיקור החיובי בוואלה", טענו במשטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות