אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסיגה בשקל: הדולר היציג עלה ב-0.5% צילום: בלומברג

נסיגה בשקל: הדולר היציג עלה ב-0.5%

שערו היציג של הדולר נקבע על 3.718 שקלים. היורו שמר על יציבות - שערו היציג נקבע על 4.211 שקלים; CMC markets: "ההתפתחויות בענייני הסחר עשויים לתת לפד יותר ביטחון להעלאות ריבית ב-2019"

03.12.2018, 15:48 | שירות כלכליסט

השקל נסוג מול מקבילו האמריקאי בפתיחת שבוע המסחר במט"ח: הדולר היציג עלה ב-0.5% ונקבע על 3.718 שקלים, היורו שמר על יציבות - שערו היציג נקבע על 4.211 שקלים. בשווקים העולמיים: היורו עולה ב-0.2% ל-1.134 דולר, הפאונד יורד ב-0.3% ל-1.271 דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי מיטב דש, העלאת הריבית האחרונה וה"מפתיעה" (מבחינתם) של בנק ישראל, ע"י בנק ישראל לא שינתה מהותית את עמדתם לגבי מדיניות הבנק בהמשך השנה. "בסופו של דבר, בנק ישראל לא יוכל להתעלם מסימני האטה בצמיחה, גם אם בינתיים הוא קורא לה התכנסות לקצב הצמיחה הפוטנציאלי, ולא יוכל להמשיך בעליית ריבית. עליית ריבית תוך כדי ירידה בצמיחה תחמיר את המגמה השלילית בכלכלה. אם הנתונים הכלכליים ישתפרו ויסתבר שהאפיזודה הנוכחית חלפה, עליית ריבית יכולה להימשך בקצב מדוד של כ-2-3 פעמים בשנה. אולם, זה לא התסריט שאנחנו רואים כעת", אומר היום אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי במיטב דש.

 

הקפאת מלחמת הסחר ושוק המט"ח

להתפתחות הדרמטית ביחסי הסחר בין ארה"ב לסין בסוף השבוע צפויה השפעה גם על שוק המט"ח העולמי. הנשיאים דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג הגיעו להסכמה על הקפאת השלבים הבאים של מכסי המגן וכניסה למו"מ במטרה להגיע תוך 90 יום לעסקה המסדירה את יחסי הסחר בין שתי המעצמות. אחת התוצאות המיידיות הבוקר - זינוק של 5% במחירי הנפט העולמיים - המשך העליות בנפט יכול גם הוא כשלעצמו להשפיע על שוק המט"ח.  

ההסכמות הפנו את המשקיעים מהמקלט הבטוח של הדולר לטובת מטבעות שנחשבים בסיכון גבוה יותר - המהלך בלט בדולר האוסטרלי ובדולר הניוזלינדי שטיפסו ב-0.75% וב-0.5% בהתאמה עם התחדשות המסחר במט"ח.

"הפסקת האש היא בהחלט תומכת סיכון (risk positive) מבחינת השווקים... אנו מצפים שרכישות המקלט הבטוח של הדולר יתפוגגו ומטבעות מסוכנים יותר יטפסו", אמר הבוקר רודריגו קאטריל (Rodrigo Catril), אסטרטג מט"ח בכיר ב-NAB.

מנגד, אפשר שההתפתחויות יתנו בטווח הארורך יותר דחיפה דווקא לדולר - לדעת מייקל מקרת'י, אסטרטג שווקים ב-CMC markets, טוען כי "ההתפחויות בסוף השבוע עשויים לתת לפד יותר ביטחון להעלאות ריבית ב-2019". אם אכן כך יקרה, הדולר יהיה זה שצפוי להתחזק (המובאות בידיעה - מ-CNBC).

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות