אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמואל הולנדר: "פסילתו של אדרי היא טהרנות יתר שתביא לחורבן" צילום: עטא עוויסאת

שמואל הולנדר: "פסילתו של אדרי היא טהרנות יתר שתביא לחורבן"

נציב שירות המדינה לשעבר פרסם פוסט ובו הוא כותב כי אינו "מצליח להבין את נימוקי הפסילה. מדובר בליקויים מנהליים או אולי בטעות בשיקול דעת, אבל בהחלט לא עילה לקביעה שהאיש אינו ראוי להיות מפכ"ל. אני סבור שעל השר ארדן לעמוד בתוקף על המינוי"

03.12.2018, 09:12 | אדריאן פילוט

נציב שירות המדינה לשעבר שמואל הולנדר, מטיח ביקורת חריפה על פסילת מועמדותו של משה צ'יקו אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. לדבריו, הפסילה הזו נבעה "מטהרנות יתר" שמביאה עימה "חורבן".

קראו עוד בכלכליסט

בפוסט שהעלה הולנדר הוא מסביר כי ההחלטה לגבי אדרי "עוררה בי תחושות קשות": "אינני מצליח להבין את נימוקי הפסילה. מדובר בטהרנות יתר. בליקויים מנהליים או אולי בטעות בשיקול דעת, אבל בהחלט לא עילה לקביעה שהאיש אינו ראוי להיות מפכ"ל... אין אדם שאם ינברו היטב בעברו לא ימצאו בו פגם כלשהו... טהרנות יתר מביאה לחורבן.

משה צ משה צ'יקו אדרי | צילום: אלכס קולומויסקי משה צ

"כאשר ועדה מטילה במועמד כתם של פגיעה בטוהר מידות, היא שופכת את דמו וגורמת לו נזק אדיר, במיוחד לאור העובדה שאינו יכול להתגונן. תחושתי הקשה התחזקה למשמע הראיון שנתן השופט גולדברג ובעיקר אמירתו שאדרי לא עבר בהצלחה את הפוליגרף. לאחר שהעובדות בסוגיה זו התבררו לאמתן והתברר שכבוד השופט לא דייק בדבריו (בלשון המעטה) הוא מיהר לשנות את גרסתו והסביר שהתכוון לכך שאדרי לא נשאל על פגישתו עם עו"ד פישלר. הסבר דחוק למדי שמותיר לדעתי טעם רע.

"אני סבור שעל השר ארדן לעמוד בתוקף על המינוי. ועדת המינויים היא ועדה מיעצת. מי שממנה היא הממשלה ולא הוועדה. הממשלה מחוייבת בדרך כלל לפעול על פי המלצותיה של הוועדה, אך לא במקרה זה כאשר מחצית מחברי הוועדה לא ראו פגם במינוי ונימוקי הפסילה של המחצית השנייה מעוררים שאלות ותמיהות ואינם מתיישבים עם השכל הישר ועם תחושת הצדק הטבעי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות