אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמיר ברונפלד, בכיר לשעבר במשביר 365, זוכה משימוש במידע פנים צילום: יח"צ

אמיר ברונפלד, בכיר לשעבר במשביר 365, זוכה משימוש במידע פנים

על פי כתב האישום, ברונפלד ניצל מידע מוקדם על הצעת רכש צפויה במניית גטר כדי לרכוש מניות שלה שהחזיקה אלטשולר-שחם. השופט חאלד כבוב קבע כי הרכישה לא בוצעה על סמך מידע פנים

03.12.2018, 09:17 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, זיכה אתמול (א') את אמיר ברונפלד, אחראי לשעבר על הפיתוח העסקי במשביר 365, מעבירות של שימוש במידע פנים ותרמית בני"ע. "מצאתי לקבוע כי גרסתו של הנאשם עקבית, הגיונית, תואמת את פעילותו ואת המצגים והראיות וכן עולה בקנה אחד עם גרסת העדים", קבע כבוב.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב האישום טענה הפרקליטות כי בינואר 2015 נודע לברונפלד כי בעל השליטה בחברה גטר גרופ, סלו מנדלבאום, בוחן אפשרות לביצוע הצעת רכש. הדבר נודע לו לאחר שמנדלבאום פנה למחזיקי מניות עיקריים מן הציבור ובדק איתם באיזה מחיר יהיו מוכנים להיענות להצעת רכש. בין היתר פנה מנדלבאום לרמי שביט, מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון המשביר, שהחזיקה באותה עת במניות גטר גרופ.

אמיר ברונפלד , צילום: יח"צ אמיר ברונפלד | צילום: יח"צ אמיר ברונפלד , צילום: יח"צ

לאחר השיחה בין מנדלבאום לבין שביט, כך טענה הפרקליטות, עדכן שביט את ברונפלד במידע וביקש ממנו לבחון את המחיר בו המשביר תהיה מוכנה להיענות להצעת הרכש. ברונפלד פנה לחברת אלטשולר שחם וביקש לרכוש ממנה מניות של חברת גטר גרופ, מבלי לעדכן במידע שבידיו. בעקבות פנייתו, בוצעה עסקה בה רכש ברונפלד מאלטשולר שחם מניות גטר גרופ בסכום של כ-200 אלף שקל.

אסף קליין אסף קליין אסף קליין

יום אחרי הרכישה, פרסמה גטר גרופ דו"ח מיידי על כך שבעל השליטה בוחן ביצוע הצעת רכש. שער המניה עלה בכ-19% אחרי פרסום הדו"ח המיידי. ברונפלד מכר את המניות שרכש והפיק רווח של כ-68 אלף שקלים. הפרקליטות טענה שהעסקאות שביצע ברונפלד היו כשבידו מידע פנים.

מנדלבאום, כך עולה מהכרעת הדין, העיד בבית המשפט שאומנם פנה לשביט, אך לא אמר לו שהוא מתעניין במניות כדי לבצע הצעת רכש. ברונפלד טען בעדותו כי הרכישה שביצע, כמו גם רכישות קודמות שביצע של מניות גטר גרופ, בוצעו אך ורק על סמך מידע שאסף אודות החברה במשך שנים, ועל סמך ניתוח מקצועי שלו עצמו שהוביל אותו להערכה לפיה גטר עתידה לצאת בהצעת רכש.

הוא הוסיף כי את הערכתו לא שמר לעצמו, אלא חלק אותה עם מספר גורמים במהלך השנים שקדמו לרכישות שביצע. לגבי הטענה שהעסקאות נעשו בעקבות ובשל מידע פנים שקביל, כך טען, חוטאת לאמת ועושה עמו עוול.

השופט כבוב קיבל את גרסתו של ברונפלד, ודחה את טענות הפרקליטות שיוצגה על ידי עו"ד אסף עסוק ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), וכן את ממצאי חקירת רשות ני"ע.

"כפי שהעיד הנאשם, רכישת המניות מאלטשולר חלף רכישתן בבורסה הייתה לאור העובדה שהיה סבור כי המוסדיים יהיו מעוניינים למכור את מניותיהם בגטר גרופ – סברה אשר התגלתה כנכונה באותה העת. משעה שלא מצאתי כי פעילותו של הנאשם במניה נעשתה תוך שימוש במידע פנים, הרי שאף לא הוכח שנעשתה תוך התרת עובדות מהותיות ובניסיון להניע את אלטשולר למכור מניותיה חרף מידע הפנים שהיה מצוי בידי הנאשם.

מטעמם של עוה"ד נתי שמחוני, אסף קליין ואמיר ששון שייצגו את ברונפלד נמסר: "כבר מתחילתה של החקירה ברשות ני"ע ולאחר עיון ולימוד הראיות, ביתר שאת, האמנו בחפותו של מר ברונפלד וסברנו כי אין מקום להגשת כתב האישום כנגדו. שמחים אנו כי לאחר ניהול התיק, קיבל בית המשפט הנכבד, סגן הנשיא כב' השופט ח.כבוב, את עמדתנו והורה על זיכויו של מר ברונפלד מכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום ובכך הביא את יסוריו לקיצם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות