אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני הכובעים של אלי גונן: יו"ר קו-אופ ישראל כלווה, דירקטור בדיסקונט כמלווה

שני הכובעים של אלי גונן: יו"ר קו-אופ ישראל כלווה, דירקטור בדיסקונט כמלווה

יו"ר קו-אופ ישראל עזב היום את תפקידו בבנק בנימוק של סיום כהונה - קנדציה שלישית. מהעיסוק בשני התפקידים במקביל עולה חשש לניגוד עניינים, שכן דיסקונט הוא אחד מהנושים המהותיים של הרשת. גונן: "בדיונים על קו-אופ יצאתי מהחדר"

03.12.2018, 16:45 | גולן חזני

יו"ר קו-אופ ישראל, אלי גונן, שימש גם כחבר דירקטוריון בבנק דיסקונט, תפקיד אותו עזב היום (ב'). בדיווח לבורסה נכתב שהסיבה להתפטרות היא סיום כהונה, ובדיסקונט אמרו כי גונן סיים קדנציה שלישית.

קראו עוד בכלכליסט

אלי גונן. שני כובעים אלי גונן. שני כובעים אלי גונן. שני כובעים

מעיסוקו של גונן בשני התפקידים במקביל עולה חשש לניגוד עניינים, שכן דיסקונט הוא אחד הנושים המהותיים של הרשת שהגיעה לידי הקפאת הליכים השבוע. בדיסקונט אמרו בתגובה כי גונן לא היה שותף לשום החלטה בעניין קו-אופ.

בדיון הקפאת ההליכים טענה הרשת כי החוב שלה לדיסקונט עומד על 8.6 מיליון שקל, בעוד שנציג דיסקונט טען בדיון כי החוב של הרשת לבנק עומד על 20 מיליון שקל.

מאלי גונן נמסר בתגובה: "כשנבחרתי לכהונה האחרונה הצגתי את חברותי בקו-אופ, בבנק בדקו הכל, ולא היתה אז בעיה עם הקו-אופ. זה היקף הלוואה שלא הוצג מעולם לדירקטוריון. בדיונים על קו-אופ יצאתי מהחדר. לדיסקונט יש שיעבודים של נכסים ומזומן על ההלוואה, אין שום בעיה בין קו-אופ לדיסקונט. לפני שנה הגעתי למסקנה שאין טעם להעמיד את עצמי לבחירה של שנה נוספת כדי להשלים תשע שנות כהונה. אין לזה שום קשר לקו-אופ ישראל. ההחלטה התקבלה הרבה לפני שקרה משהו בקו-אופ. פעלתי לפי ההליך התקין, כולל אישור של הפיקוח על הבנקים".

 

מדיסקונט נמסר בתגובה: "אנחנו לא מוסרים מידע על לקוחות. עם זאת, מינויו של אלי גונן לדירקטוריון הבנק עבר את כל הבדיקות והאישורים הנדרשים על פי חוק. בין היתר נבחנו הקשרים של בנק דיסקונט לקו-אופ, ונמצא שהם זניחים ואין בהם בכדי למנוע את כהונתו בדירקטוריון. למותר לציין כי כל דירקטור מנוע מהשתתפות בדיון או בקבלת החלטה בעניינו של גורם אליו הוא קשור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
חזיתי את הקריסה עוד ב 2012
בשנת 2013 מסרתי 3 מכתבים בידי גונן ,בידי כל חברי הדירקטוריון ובידי כל חברי המזכירות במכתבים כתבתי שמשהו קורה וציינתי את הנקודות הספציפיות על אי הסדרים שנגלו לעיניי ועל כולם להיזהר מאחר והם יושבים שם בזכות בעלי המניות אך לצערי כולם התעלמו ממני וגונן דחה את מכתביי על הסף פניתי לכל מיני גורמים רלוונטיים וגם הם התעלמו ממני פניתי לבית המשפט עם מאות מסמכים ושופט בישראל טען שאני פועל שלא בתו לב והשית עלי 50.000 ש"ח לשלם לקו אופ.....תשובתי למאיר רוטברג.....הייתי שומר הסף בודד מול מערכת מושחתת
מרק טל, דירקטור לשעבר וחבר מזכירות בקו אופ  |  04.12.18
5.
ממשל תאגידי - שקיפות - הוגנות
החבר אלי גונן משמש כיו"ר קואופ ישראל. אנו עדים בימים אלו, לקריסתה של האגודה, פעילותה וערכיה. האם ישם היו"ר אלי גונן כללי ממשל תאגידי נאותים באגודה? האם פעלו היו"ר אלי גונן וחבריו למזכירות ולדירקטוריון בשקיפות? האם דאג היו"ר אלי גונן לעדכן בזמן אמת את חברי האגודה במצבה? פורסם לחברים עדכון בנוגע למצב עסקי האגודה, הודעה על אי עמידה בהתחייבויות וכיוב? האם יתכן שיו"ר תאגיד צרכני, שמודע ויודע את מצבו, יכול לפעול באין מפריע כחבר מן המניין בדירקטוריון בנק, המממן את פעילות האגודה? זו אינה שאלה לפיקוח על הבנקים. זו שאלה מהותית, בשיח שאמור היה להתנהל באגודה, בדריקטוריון, במזכירות, בין חברי האגודה. ורשם האגודות, מוסדותיו ואנשיו - היכן הם? היכן שומרי הסף? הדברים חייבים להיבדק. זו אינה התנהלות הולמת, וודאי שאינה הולמת יו"ר של אגודה, שפעל בכובעיו השונים, מבלי להתייחס לחובת הזהירות ורגישות הדברים - וודאי אל מול חובותיו לאגודה, פעילותה וחברייה.
מאיר רוטברג  |  04.12.18
לכל התגובות