אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טנסנט מיוזיק הסינית מגיעה לוול סטריט: רוצה לגייס 1.2 מיליארד דולר צילום: רויטרס

טנסנט מיוזיק הסינית מגיעה לוול סטריט: רוצה לגייס 1.2 מיליארד דולר

ענקית מוזיקת הסטרימינג מעדיפה להתחיל להיסחר בבורסה עוד השנה עקב החשש שהמתחים בין סין לארה"ב רק יחריפו. מדובר באחת ההנפקות הגדולות של חברות סיניות בארה"ב השנה

03.12.2018, 16:36 | שירות כלכליסט
אחרי ציפייה ממושכת יצאה היום חברת Tencent Music Entertainment להנפקה של עד 1.2 מיליארד דולר, לאחר שהשווקים הגלובליים קיבלו עידוד מהפסקת האש שהושגה במלחמת הסחר בין סין וארה"ב. זרוע המוזיקה של ענקית הטכנולוגיה Tencent Holdings מנסה לגייס בין 1.07 ל-1.23 מיליארד דולר בהנפקה בבורסה של ניו יורק, כך על פי מסמכים שהגישה לרשות לני"ע האמריקאית. החברה תכננה בתחילה לצאת להנפקה באמצע אוקטובר, אך אז החליטה לדחות אותה עקב חששות שמכירת החיסול שמתרחשת בשווקים בחודשים האחרונים תשפיע על התמחור.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של סין וארה"ב מסוף השבוע להשהות למשך 90 יום את מלחמת הסחר ביניהן הביאו לעליות חדות בבורסות אסיה היום, בעוד השווקים נושמים לרווחה משיכוך מתחי הסחר, לפחות באופן זמני.

דלפק של טנסנט,  צילום: רויטרס דלפק של טנסנט | צילום: רויטרס דלפק של טנסנט,  צילום: רויטרס

ענקית מוזיקת הסטרימינג מוכרת כעת 82 מיליון תעודות פיקדון אמריקניות (ADR) במחיר של13-15 דולר כל אחת, וכן עד 12.3 מיליון מניות. היעד של 1.23 מיליארד דולר נמוך יותר משני המיליארד שהוזכרו קודם לכן כיעד הגיוס, אם כי החברה מעולם לא אישרה את המספר הזה. מקור שמקורב לעסקה אמר שטנסנט מיוזיק מעדיפה להתחיל להיסחר בבורסה עוד השנה עקב החשש שהמתחים בין סין לארה"ב רק יחריפו, ולא בגלל שהיא נזקקת בדחיפות להזרקת מזומנים כלשהי. "לא כדאי לחכות עוד להערכת שווי גבוהה יותר כאשר מעל ההנפקה מרחפות כל כך הרבה אי וודאויות", דברי אותו מקור.

עם יעד של 1.23 מיליארד דולר, מדובר באחת ההנפקות הגדולות של חברות סיניות בארה"ב השנה, לצד 2.4 מיליארד הדולר שגויסו ע"י חברת סטרימינג הוידאו iQiyi במרץ, ו-1.6 המיליארד שגויסו ע"י חברת הקמעונאות המקוונת Pinduoduo ביולי. על פי אתר Refinitiv, עד כה השנה גייסו חברות סיניות 7.8 מיליארד דולר בסך הכל בהנפקות ציבוריות בארה"ב– הסכום הגדול ביותר מאז 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות