אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חשד כי קובי טריביטש מסתיר כסף מנושיו" צילום: אביב חופי

בלעדי לכלכליסט

"חשד כי קובי טריביטש מסתיר כסף מנושיו"

מנהל נכסיו של טריביטש, מייסד טיב טעם, מבקש מבית המשפט להורות לאיש העסקים להבהיר לאן נעלמו תקבוליו ממכירת מניות החברה בטרם קריסתו הכלכלית

04.12.2018, 07:00 | ליטל דוברוביצקי

עו"ד אופיר פדר, המנהל המיוחד לנכסי קובי טריביטש מייסד טיב טעם, מבקש מבית המשפט להורות לאיש העסקים להבהיר לאן נעלמו התקבולים על מכירת מניותיו בחברת טיב טעם בשנים שקדמו לקריסתו הכלכלית. לטענת פדר מדובר בחייב שבעניינו, "רב הנסתר על הגלוי" וכי, "עולה חשד ממשי כי החייב מסתיר כספים מנושיו". חשד זה עולה במסגרת בקשה שהגיש המנהל המיוחד ביום חמישי האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ונחשפת כעת.

קראו עוד בכלכליסט

בפברואר האחרון נחשף לראשונה כי טריביטש הגיש מטעמו בקשה לבית המשפט למתן צו כינוס ולהכרזתו כפושט רגל בטענה שצבר חובות של כ־19 מיליון שקל. במסגרת הבקשה ציין כי החובות בגינם פנה בבקשת הכינוס נוצרו כתוצאה מקריסת שוק האוכל אלנבי־רוטשילד. "מעולם לא רציתי להתחמק מתשלום חובותי, ועל אף הקשיים החמורים אתם התמודדתי, לא אמרתי נואש וניסיתי בכל דרך לשלם את חובותי ולהקטין את ההוצאות אולם הגעתי למבוי סתום", כתב טריביטש לביהמ"ש.

קובי טריביטש, צילום: אביב חופי קובי טריביטש | צילום: אביב חופי קובי טריביטש, צילום: אביב חופי

במרץ האחרון ניתן צו כינוס ועו"ד פדר מונה כמנהל מיוחד לנכסיו של טריביטש. במסגרת הבקשה הוא טוען כי "הנתונים המספריים אודות העסקאות אותן ביצע החייב ביחס למכירת מניות טיב טעם אשר נחשף אליהם המנהל המיוחד במסגרת בדיקתו הינם לא פחות ממדהימים". לטענת פדר נראה כי במהלך שמונה השנים האחרונות בלבד קיבל טריביטש לידיו סכום העולה על כ־93 מיליון שקל וזאת רק ממכירת מניותיו בטיב טעם וכי נראה שטריביטש מכר לאורך השנים ניירות ערך המגיעות לסך של כ־15 מיליון שקל. עוד מציין המנהל המיוחד כי במסגרת צו הכינוס נקבע לטריביטש צו תשלומים של 8,000 שקל לחודש לנושיו, אולם בעקבות בקשת החייב הסכום הופחת ל־4,200 שקל בחודש עד להחלטה אחרת.

פדר מציין כי עולה תמיהה ביחס לנעשה בכספים שעברו תחת ידו של טריביטש. לטענתו, התייחסות שהתקבלה מצד טריביטש עסקה בקריסת שוק אלנבי־רוטשילד, "כאשר ההפסד שנגרם שם לכאורה לחייב הוא כאין וכאפס לעומת הכספים שהוכנסו לחשבונותיו הבנקאיים הפרטיים ואף לחברות שבבעלותו", כותב פדר ותוהה, "שוב נשאלת השאלה לאן נעלמו כל הכספים שנותרו מעבר ל־12 מיליון שקל שהשקיע בשוק אלנבי־רוטשילד, וזאת אף אם נלך לשיטתו".

טריביטש הקים את רשת המזון טיב טעם ב־1990 ומכר את השליטה ברשת ב־2009 במחיר נמוך בכ־50% ממחיר השוק ובהפסד גדול. בתצהיר שהגיש לבית המשפט ציין טריביטש בזמנו כי ראה בהמשך הזדמנות להקים את שוק האוכל אלנבי־רוטשילד ולצורך העניין הוקמה חברה בשם קרן ליאת השקעות. "במהלך ארבע השנים האחרונות, מרגע הקמת קרן ליאת ועד למינוי כונס נכסים לחברה עבדתי בין 14-10 שעות ביום כולל שישי ושבת, ללא משכורת. במהלך התקופה המדוברת הזרמתי כבעל מניות סכום כולל של 6.7 מיליון שקל לקרן ליאת".

עו"ד איתן ארז מסר בשם קובי טריביטש: "מדובר בבקשה מופרכת ותגובתנו תוגש לבית המשפט. מר טריביטש מצר על כך שהנאמן אינו נוקט בהליכים נגד האחראים האמתיים לקריסת שוק האוכל רוטשילד־אלנבי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

51 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
לדעתי תגובות זה לא המקום לדיון תאולוגי אבל עבור אנשים מסויימים זה יכול להיות מקום
מעולה לחשבון נפש .. תקראו את התגובות (נגיד האיש שעליו נכתבה הכתבה.. נגיד אשתו..) ותראו לאן הרוח נושבת ומה אומרות רוב התגובות ואולי תשאלו את עצמכם .. איך הגענו למצ"ב כזה ? למה כל כך הרבה אנשים חושבים ככה ? למה אין את זה בכתבות אחרות ? ואולי תגיעו למסקנה או שתגידו לעצמכם תכל'ס לא ממש מעניין אותנו (וזה מה שעשינו עד עכשיו ) ואין לנו בעיה להיות בעייתיים /שנואים /רעים העיקר שמנהל סניף הבנק מחייך בסוף החודש ושכולם יקפצו ... לי זה היה עושה רע -- רע מאד, אבל אני זה אני...
אחד  |  05.12.18
47.
קובי טריביטש
לידיעתכם ראשית אנני מבינה מי החליט שהוא מהמר? אפה יש פה בכלל להמר? כי מי שיבדוק יראה שבקושי יצא מהארץ האדם ישר כפלס תרם רבות בסתר והחזיק על גבו משפחות שלמות ללא יכולת כלכלית ( שיקומו ויעידו על כך) בדיוק ההפך מלפגוע באנשים מדוע אתם לא כותבים על האנשים האמיתיים שגרמו להפסדים ? ומה בכלל משפחתו או אישתו קשורים לענין ?
נורית  |  04.12.18
לכל התגובות