אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקי זוהר עוקב אחריכם צילום: עומר מסינגר

מיקי זוהר עוקב אחריכם

זוהר הציג אתמול שטיק חדש: בגלישה לאתר פורנו יוצג מסך מטעם ספקית האינטרנט שבו יתבקש הגולש להזין תעודת זהות ותאריך לידה, והספקיות יקבלו גישה למרשם האוכלוסין. זו הפרת פרטיות בוטה

04.12.2018, 08:33 | עומר כביר

לח"כ מיקי זוהר (הליכוד) יש בעיה. הוא לא אוהב פורנו, לפחות לא כזה שחשוף לעיני רבים ברשת האינטרנט. זה בסדר גמור, איש איש וטעמו. אבל הבעיה היא שזוהר לא מסתפק בהשתת רצונו על עצמו או על בני ביתו, הוא מבקש לכפות אותו על כל משתמשי האינטרנט בישראל. ולצורך כך הוא מתכוון לרמוס כל היבט אפשרי של ממשל תקין, תרבות דיון, פרטיות ואפילו חופש ביטוי. הוא רוצה שהמדינה קודם כל תחסום אתרי פורנו. אחר כך נראה.

מזה שנתיים מסתובב זוהר עם הצעת חוק לחסימת אתרי פורנו כברירת מחדל, כשהמטרה המוצהרת שלו: לחסוך את המראות מילדים. הוא לא הראשון שמגיע עם היוזמה הזו, אבל הפעם זה שונה, כי זוהר איבד כל רסיס אפשרי של בושה. 

ח"כ מיקי זוהר, צילום: אוהד צויגנברג ח"כ מיקי זוהר | צילום: אוהד צויגנברג ח"כ מיקי זוהר, צילום: אוהד צויגנברג

בשבוע שעבר, אחרי שהתברר שוועדת הכלכלה בראשות איתן כבל לא מתכוונת לקדם את החוק במתכונת שביקש זוהר, מיהר הח"כ לכנס את ועדת הכנסת (שבראשה הוא עומד), ובדיון מזורז הקים ועדה חדשה, מאוישת ברוב של תומכי החוק. הדיון הראשון התקיים אתמול, וביום שני הבא הוועדה כבר צפויה להצביע על החוק.

הדיון אתמול התנהל באווירה לא נעימה, כשזוהר משתלח באלימות הן בח"כים שהעזו לציין שהוועדה מכורה והן בדרג המקצועי. לזוהר יש סיבה טובה לכעוס. כי בכל הדיונים עד כה, כלל גורמי המקצוע ניסו להסביר שללא קשר להשקפת עולם כזו או אחרת, למערכת הסינון המככבת בחזונו של זוהר אין היתכנות טכנולוגית מעשית, וגם אם כן – היא תהיה קלה לעקיפה, ויש שירותים ואתרים שהיא פשוט לא מסוגלת לחסום.

בדיון אתמול הציג זוהר שטיק חדש: בעת גלישה לאתר פורנו יוצג מסך מטעם ספקית האינטרנט שבו יתבקש הגולש להזין תעודת זהות ותאריך לידה. כדי לאמת את הפרטים הספקיות יקבלו גישה למרשם האוכלוסין, ורק אם זוהה שאכן מדובר בבגיר, הוא יוכל לגלוש באתרי פורנו. מדובר בהפרת פרטיות בוטה שתספק לחברות פרטיות גישה למאגר שמכיל פרטים חסויים ביותר.

המהלכים האלו מייצגים עיוורון מוחלט בדרך להשגת המטרה: צנזור, באופן כלשהו, של אתרי פורנו בישראל. זוהר לא מתכוון לעצור ומתעתד להשתמש בכל תכסיס שעומד לרשותו, לכופף כל כלל שניתן לכיפוף ולהשתיק כל התנגדות, רק שיעבור החוק. אלא אם ראש הממשלה יוריד איזו מילה, שום דבר לא יעצור אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות