אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמדים לא ממהרים להפסיד לקובלנץ צילום: איה אפרים, מיקי אלון

המועמדים לא ממהרים להפסיד לקובלנץ

מתמודדים פוטנציאלים לניהול כאן טוענים שוועדת המיון מעניקה יתרון למנכ"ל המכהן. יוסי ורשבסקי תוקף במכתב ליו"ר התאגיד את ניהולו וטוען שהישארות קובלנץ היא עובדה מוגמרת

04.12.2018, 08:37 | יואב סטולר

המרוץ לבחירת מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי, שנפתח רק בשבוע שעבר, הוליד מתיחות גבוהה בשוק הטלוויזיה. מצד אחד מדברים גורמים בשוק על "משחק מכור" במכרז, ואילו מן הצד האחר נשמעות טענות על "קמפיין דה לגיטימציה נגד התאגיד בכלל – והמנכ"ל המכהן אלדד קובלנץ בפרט".

קראו עוד בכלכליסט

לפי חוק תאגיד השידור הישראלי, מנכ"ל התאגיד הקבוע אמור להיבחר עד מאי 2019, והמכרז לתפקיד יצא לדרך. המועמדים המעוניינים בתפקיד צריכים להגיש את מועמדותם עד 18 בדצמבר. ועדה המונה 3 מחברי מועצת התאגיד - היו"ר גיל עומר, ולצדו דוד אלכסנדר ודלית שטראובר - תמיין את המועמדים ותבחר במועמד שיובא להכרעת מועצת התאגיד.

אלדד קובלנץ ויוסי ורשבסקי, צילום: איה אפרים, מיקי אלון אלדד קובלנץ ויוסי ורשבסקי | צילום: איה אפרים, מיקי אלון אלדד קובלנץ ויוסי ורשבסקי, צילום: איה אפרים, מיקי אלון

מועמדים פוטנציאלים בעלי ניסיון עשיר בתחום סיפרו בשיחות עם "כלכליסט" כי הם חוששים להגיש את מועמדותם. הם מסבירים את החשש בכך שהרכב הוועדה הממיינת, והקשר בין גיל עומר וחברי המועצה לקובלנץ, מעניק יתרון ברור למנכ"ל המכהן. למעשה, הם טוענים, הקשר החברי ביניהם לא מותיר ספק באשר לזהות המועמד שייבחר. בשל כך הם אינם ממהרים "להדביק" לשמם חותמת של דחייה, וגם אלה שעדיין לא ויתרו לחלוטין על הרעיון לגשת למכרז ממתינים עד הרגע האחרון. מנגד, גורמים בקרבת הנהלת כאן טוענים בשיחות עם "כלכליסט" כי "מתנהל קמפיין מאוד סדור מצד אחד הפוליטיקאים נגד מינוי הקבע של קובלנץ". קובלנץ היה בעבר הלא רחוק מטרה לניגוח מצד שרי הליכוד מירי רגב ואיוב קרא, וכן מצד חברי הכנסת דוד אמסלם ודוד ביטן.

בתוך כך, בתאגיד טוענים כי יוסי ורשבסקי, מנכ"ל הערוץ העתידי הממוזג רשת־עשר, מנהל קמפיין אגרסיבי נגד קובלנץ. באמצעות הודעות עוקצניות לתקשורת ומכתב שנשלח אל שר האוצר, משה כחלון, תוקף ורשבסקי את התאגיד ואופן ניהולו, גם אגב המימון הציבורי לאירוויזיון. במכתב לכחלון טען ורשבסקי כי מדובר ב"כשלים ניהוליים הדורשים בדיקה חיצונית".

מלבד אותן אמירות והמכתב שפורסמו, ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים שיגר ורשבסקי מכתב נוסף אל יו"ר מועצת התאגיד, גיל עומר. במכתב זה ורשבסקי מעלה טענות מפורשות נגד קובלנץ ומטיל ספק באפשרות שהמכרז למנכ"לות אינו מכור מראש. גורמים בסביבת ורשבסקי הסבירו כי התנהלותו של קובלנץ, המנסה למשוך אליו לתאגיד באמצעות כסף ציבורי טאלנטים מערוץ עשר ומרשת, "זה מה שהעלה לו את הפיוז". בין היתר הוזכרו ליאור שליין ותוכניתו "גב האומה", רביב דרוקר וצוות "המקור", ירון לונדון ושי שטרן.

תגובת ורשבסקי: "אני לא מנהל שום קמפיין נגד הליך הבחירה של מנכ"ל התאגיד. אני כן מנהל קמפיין נגד שיטתו של מר קובלנץ לזנב בעיתונאים, כישרונות ותוכניות מהטלוויזיה המסחרית בכלל ומערוץ עשר בפרט, תוך הצעות של תשלום מופרז בניגוד למנדט שקיבל לפתח פורמטים מקוריים, תוכניות מקוריות ותוכניות תחקיר שאינן מקבלות את ביטוין בטלוויזיה המסחרית כיום". באמירה האחרונה התייחס ורשבסקי לניסיונות מצדו של קובלנץ שפורסמו להביא את תוכנית התחקירים של דרוקר לשידורי כאן.

מכאן נמסר: "מועצת התאגיד רואה בחומרה כל ניסיון להטיל דופי בחבריה או להפעיל עליהם לחצים מסוגים שונים. המועצה מנהלת על פי חוק ומנהלת הליך תקין לאיתור מנכ"ל. היא קוראת לכל מי שרואה עצמו מועמד להגיש את מועמדותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כולם יודעים שבתאגיד הכל מכור מראש! זו עובדה ידועה
לאורך כל הדרך, מאז שהגוף המיותר הזה קם, שום דבר לא נעשה שם בדרך ישרה והוגנת. מרגע שהדיקטטור הנ"ל נמצא שם הכל מכור מראש והכל מונע משיקולים זרים ואינטרסים צרים. ורשבסקי צודק בכל הטענות שלו. לגבי גיל עומר, הבן אדם פשוט בובה. שום דבר אחר לא. הכי מצחיק שכולם יודעים את כל הכשלים ואף אחד לא עושה כלום כדי לסיים את הפארסה. כנראה שהתאגיד פשוט לא מעניין את השלטון פה, את הרגולטורים שלא קיימים, את שומרי הסף שנעלמו. אחרת אי אפשר להבין למה זה נמשך. התאגיד עד כה כישלון מוחלט ומושחת.
יוסי  |  04.12.18
לכל התגובות