אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע המתיחות בצפון: הבורסה בת"א ננעלה בירידות של יותר מ-1% צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

על רקע המתיחות בצפון: הבורסה בת"א ננעלה בירידות של יותר מ-1%

המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 נסוגו ב-1.3%; טאואר איבדה 5.7% מערכה, הבנקים לאומי ופועלים ירדו בעד 1.7%. בצד החיובי של המסחר בלטה אלקטרה צריכה שעלתה ב-4.8% במחזור גדול

04.12.2018, 17:25 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - הבורסה בתל אביב חתמה את יום המסחר השלישי של השבוע באדום כהה- זאת על רקע העלייה במתיחות בגבול הצפון בעקבות פעילות צה"ל. המדדים ת"א 35 ות"א 125 איבדו 1.3% מערכם. בלטו במסחר: טאואר איבדה 5.7% מערכה, הבנקים לאומי ופועלים ירדו בעד 1.7%. בצד החיובי של המסחר בלטה אלקטרה צריכה שעלתה ב-4.8% במחזור גדול של 34 מיליון שקל – ה-7 בגודלו בבורסה.

 

16:45 - גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מפרסם עדכון המלצה על מניית בזק: "מחיר היעד שלנו עולה במעט, מ-3.8 ל-3.9 שקלים למניה. העלייה נובעת מעלייה בשווי של פלאפון מחד, וירידה בשווי של בזק (קווי) מאידך. אנו ממשיכים לתת ביטוי לנכס המס בקצב ניצול יותר נמוך, וגם להתייעלות עתידית, אף על פי שהאי וודאות פה משמעותית. לאחר הירידה במניה לאחרונה, מחיר היעד שלנו גוזר דיסקאונט של 5%. אנו נשארים בהמלצת משקל חסר בשל הציפיה כי התחרות תמשיך להעיב על הסנטימנט בזמן הקצר".

 

16:20 - חברת הדירוג מדרוג מותירה על כנו דירוג il.A2 באופק יציב לאגרות חוב שהנפיקה חברת Hertz. כמו כן, מידרוג מסירה את ההתניה שסמלה באות P את אגרות החוב של החברה, לאחר שהונחה דעתה, כי התקיימו התנאים בגינם נקבע הדירוג כמותנה בדוחות הדירוג.

16:10 - סומוטומדווחת כי התקשרה באמצעות חברת בת בבעלותה בהסכם עם חברה העוסקת בתחום המוניטזיציה לשירותי חיפוש. להערכת הנהלת החברה, הלקוח החדש הינו מהמובילים בעולם בתחום זה.

בן גירון סומוטו, צילום: עמית שעל בן גירון סומוטו | צילום: עמית שעל בן גירון סומוטו, צילום: עמית שעל

 

16:00 - וואן טכנולוגיותהתקשרה בהסכם לרכישת חברת התוכנה אדוונטק . וואן תרכוש מכלל בעלי המניות של אדוונטק, בדרך של מיזוג משולש הופכי את כל המניות בתמורה לתשלום של כ-24 מיליון שקל.

15:30 - אלי לביא פורש מדירקטוריון איי.סי.בי השקעות. הסיבה: "על רקע ריבוי הדירקטורים בדירקטוריון, ובשל הצורך לחסוך בהוצאות".

 

14:30 - יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות מצביע על שוק האג"ח: "בעוד השיפוע בשוק האג"ח האמריקאי מצביע על ערב משבר פיננסי, השיפוע בשוק האג"ח המקומי מצביע על יציאה ממשבר פיננסי וצמיחה פנומנלית בפתח. הפער התשואות הממשלתי 1-30 שנים בשוק המקומי גבוה מ-3.1% בעוד בארה"ב הוא מסתכם ב-0.6%. הקיצון של השוק האמריקאי הוא תמונת מראה לקיצון של השוק המקומי. העניין הוא שבשוק האמריקאי, המשקיעים לא באמת חושבים שאנחנו מצויים ערב משבר פיננסי - אחרת שוקי המניות לא היו שוברים שיאים, וגם בשוק המקומי המשקיעים מבינים כי המשק עשוי להאט בזמן הקרוב ולא להתחמם ייתר על המידה".

בורסת תל אביב , צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב , צילום: בלומברג

14:10 - חברת הביוטק פלוריסטם ו-CHART חתמו על הסכם מסחור למכשיר הפשרת התאים שפיתחה פלוריסטם. במסגרת תנאי ההסכם יוענקו ל-Chart הזכויות הבלעדיות על ייצור ושיווק מכשיר הפשרת התאים של פלוריסטם בכל הטריטוריות ברחבי העולם, פרט לסין, בעוד שפלוריסטם תקבל תמלוגים ממכירות המכשיר ותהנה מאספקת מספר מוסכם של מכשירים.

 

13:00 - עופר נמרודי ממנה את בנו למנכ"ל חברת ההתחדשות העירונית של הכשרת הישוב. דניאל נמרודי ימונה למנכ"ל חברת "הישוב החדש" במקומו של אלכס מריאש שיקודם לתפקיד מנכ"ל הכשרה אלפא; למרות הקידום, שכרו של נמרודי יוותר ללא שינוי על 16 אלף שקל בחודש.

 

11:20 - קנביט (הון החזקות) תמכור קנאביס רפואי לחברת 'תיקון עולם' בהיקף של 4.8 מיליון שקל. החברות חתמו על הסכם שיתוף פעולה לגידול קנאביס רפואי בחוות הגידול של קנביט, בשטח הפרחה נטו של 4 דונם עבור שני מחזורי גידול.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

9:45 - למרות העליות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט, הבורסה פותחת את יום המסחר בירידות על רקע המבצע הצבאי בצפון. ת"א 35 נחלש ב-0.7%, ת"א 125 נסוג ב-0.5%. טאואר מאבדת 3.9% בתחתית מדד ת"א 35. 28 מהמניות במדד הבכיר (שכולל כיום 34 מניות) נסחרות באדום.

7:45 - צה"ל החל הבוקר במבצע "מגן צפוני" לחשיפה ונטרול של מנהרות התקפיות שחיזבאללה בנה לאורך גבול לבנון. זאת בתום הערכת מצב שקיים הבוקר אלוף פיקוד צפון יואל סטריק במטולה. יודגש כי הפעילות נעשית כעת מתוך שטח ישראל וכי למרות רגישות המבצע - השגרה האזרחית באזור נשמרת.

          

חיילים בגבול הצפון (צילום ארכיון), צילום: רויטרס חיילים בגבול הצפון (צילום ארכיון) | צילום: רויטרס חיילים בגבול הצפון (צילום ארכיון), צילום: רויטרס      
7:25 - העליות הנאות שנרשמו אמש בוול סטריט בעקבות ההסכמות בין ארה"ב וסין בנוגע להסכמי הסחר בניהן צפויות לספק רוח גבית למסחר בבורסה המקומית באחוזת בית. נאסד"ק ניתר ב-1.5%, דאו ג'ונס עלה ב-1.1%; אפל זינקה ב-3.5% לאחר הסרת האיום של טראמפ להטיל מכסי מגן על האייפונים; ג'נרל מוטורס ופורד עלו ב-1.3% וב-2.1% בהתאמה, לאחר שהנשיא עדכן כי סין צפויה להוריד את המכסים על מכוניות אמריקאיות

"באופן כללי, שוק המניות המקומי ממשיך לבלוט ביחס למקביליו בעולם", מציינים כלכלני הראל פיננסים בסקירתם השבועית. לדבריהם, "במבט קדימה רצוי להתמקד בחשיפת יתר למניות בישראל כאשר ביצועי מדדי המניות בישראל מתחילת השנה חזקים יותר ותנודתיים פחות מרוב השווקים בעולם – ונראה כי יש גורמים רבים התומכים בהמשך המגמה הזו".

 

אתמול, המסחר בתל אביב ננעל ביציבות כאשר מדד ת"א 35 סגר ברמה בה פתח את יום המסחר ומדד ת"א 125 התחזק ב-0.1%. רשת מלונות דן הגישה הצעה רשת רימונים בבעלותה - בעלת השליטה הכשרת היישוב טיפסה ב-3%. זינוק במחירי הנפט בעקבות פרישתה של קטאר מארגון הנפט אופק הוריד את מניית אל על ב-2.9%. עוד במסחר: טאואר בלטה עם זינוק של 5.9%.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות