אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודי גרשון יחנוך מרכז פינטק בירושלים צילום: יח"צ

דודי גרשון יחנוך מרכז פינטק בירושלים

מייסד סופרדריבטיבס תרם 5 מיליון שקל להקמת המרכז החדש באוניברסיטה העברית בקמפוס הר הצופים

04.12.2018, 08:57 | אורי פסובסקי

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

היום (ג') ייחנך מרכז פינטק חדש באוניברסיטה העברית בירושלים, בקמפוס הר הצופים. המרכז קרוי על שם סימה ושלמה גרשון, הוריו של היזם דודי גרשון, שתרם כ־5 מיליון שקל להקמתו.

קראו עוד בכלכליסט

גרשון מכהן כיום כפרופסור למימון בפקולטה למינהל עסקים באוניברסיטה. ב־2014 הוא מכר את סופרדריבטיבס, שאותה הקים ב־1999, תמורת 350 מיליון דולר. החברה, שסיפקה מידע פיננסי, ומערכות לתמחור וניהול סיכונים ומסחר מקוון של אופציות במטבעות, ריביות, סחורות ומניות, ומודלים מתקדמים לאופציות, נמכרה ל־Intercontinental Exchange, המחזיקה בין היתר בבורסת ניו יורק.

פרופ פרופ' דודי גרשון | צילום: עמית שעל פרופ

       

לדברי גרשון, "מטרת המרכז היא לסייע לסטארטאפים בתחום הפינטק בישראל. השווקים של רובם הם בחו"ל, ולחלקם הגדול חסרים כלים בנושא אסטרטגיית צמיחה, שיווק ומכירות בחו"ל וכמובן הקשרים הנחוצים. מיקום המרכז, בפקולטה למינהל עסקים באוניברסיטה העברית, נועד גם לסייע לגדל דור של יזמים ומומחים בתחום".

היום ומחר יתקיים באוניברסיטה כנס בינלאומי המציין לא רק את פתיחת המרכז, אלא גם 45 שנה למודל בלאק שולס ומרטון, הנחשב אבן דרך בתמחור אופציות. פרופ' מיירון שולס ינאם בערב הפתיחה של המרכז.

מלבד שולס יישא בערב הפתיחה דברים גם בעל השליטה ב־HOT פטריק דרהי. לדברי גרשון, יש כוונה ליצור שיתופי פעולה עם מרכז היזמות והחדשנות שאליו תרם דרהי באקול פוליטקניק בפריז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות