אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבשנו את הפסגה: היעדים החמים ביותר בתיירות העולמית ב-2018 צילום: גטי

כבשנו את הפסגה: היעדים החמים ביותר בתיירות העולמית ב-2018

עם זינוק של 38% במספר התיירים הצפויים לבקר בה עד סוף השנה, מובילה ירושלים את רשימת הערים בהן נרשם השינוי הגבוה ביותר. מספר התיירים הכולל ברחבי העולם אמור לגדול ב-5% ולהגיע ל-1.4 מיליארד. הונג קונג מובילה את רשימת הערים המתוירות ביותר

04.12.2018, 15:12 | שירות כלכליסט

ירושלים היא העיר בה נרשמה העלייה הגבוהה ביותר בכמות המבקרים בשנת 2018. זינוק של 38% במספר התיירים, ל-4.8 מיליון סה"כ אשר צפויים לבקר בעיר עד סוף השנה, מציב את בירת ישראל במקום ה-63 הכללי בטבלת הערים המתוירות בעולם. כך, לפי אתר Euromonitor International. 

קראו עוד בכלכליסט

נתונים בסימן שאלה מאיפה הם הגיעו למספר הזה מכון המחקר הבינ"ל שפירסם את דירוג יעדי התיירות החמים ביותר ל-2018 קבע שהשנה יסתכם מספר התיירים בירושלים ב-4.8 מיליון איש, אלא שסך כל התיירים שיגיעו השנה לישראל יעמוד על 4.4 מיליון מבקרים. איך יגיעו לירושלים יותר תיירים מאשר לכל המדינה? למכון המחקר הפתרונים דני שדה, תגובה אחתלכתבה המלאה

מספר התיירים ברחבי העולם אמור לגדול ב-5% ולהגיע ל-1.4 מיליארד תיירים סה"כ ב-2018, טוענת חברת חקר השוק מלונדון בדו"ח 100 הערים המתוירות ביותר בעולם שלה, שפורסם היום (ג').

בשנה שבה יפן והודו ממשיכות לפתות מבקרים רבים, ירושלים היא אחת ממנועי הצמיחה העיקריים ברשימה, וזאת לאחר שרשמה קפיצה של 32% ב-2017. עיר הבירה של ישראל נהנית מ"יציבות יחסית ודחיפה שיווקית רצינית", לפי הדו"ח.

תיירים בנחלת שבעה בירושלים, צילום: גטי תיירים בנחלת שבעה בירושלים | צילום: גטי תיירים בנחלת שבעה בירושלים, צילום: גטי

 , המקור: Euromonitor International המקור: Euromonitor International  , המקור: Euromonitor International

מספר התיירים הכולל בערים המרכיבות את רשימת 100 יעדי התיירות הפופולריים ביותר השנה אמור לעלות ב-7.5%, כאשר ערים הפועלות כמרכזי תחבורה הולכות ומגדילות את חלקן בתעשיית התיירות. כך לפי וואוטר גירטס, יועץ למחקר תיירותי בחברת יורומוניטור. יבשת אסיה ממשיכה לעלות בדירוג, עם 41 מתוך 100 הערים הפופולריות ביותר השנה.

עם זאת, אזורים אחרים במזרח התיכון ובאפריקה נהנים פחות מהמגמה השלטת. כך, ערים כגון ג'רבה וסוס (Seusse) בטוניסיה, ושארם א שייח במצרים, נפלו בדירוג "בעיקר בשל התקפות טרור והביקוש שירד בעקבותיהן", לפי גירטס, שהוסיף כי קהיר מצליחה שלא להיסחף עם המגמה הזו ולהציג דווקא עלייה במספר המבקרים.

 , המקור: Euromonitor International המקור: Euromonitor International  , המקור: Euromonitor International

יפן והודו בולטות עם צמיחה משמעותית במספר התיירים המגיעים אליהן. ערים כמו אוסקה וצ'יבה ביפן, הציגו צמיחה שנתית של 43% ו-35% בהתאמה בשנים 2017-2012, בעוד שדלהי ומומבאי הציגו בתקופה הזאת עלייה ממוצעת של 20%. פורטו, שסומנה כיעד האירופי המוביל ברשימת פרסי התיירות העולמיים לשנת 2018, היא עוד עיר שכדאי לעקוב אחריה על פי יורומוניטור. העיר הפורטוגזית צפויה ליהנות מעלייה של 7% במבקרים ב-2018, התקדמה 42 מקומות בדירוג מאז 2012, ומתייצבת השנה, כאמור, ברשימת 100 הערים המובילות. 

קניות בהונג קונג, צילום: שאטרסטוק קניות בהונג קונג | צילום: שאטרסטוק קניות בהונג קונג, צילום: שאטרסטוק

רחוב אוקספורד, לונדון, צילום: גטי אימג רחוב אוקספורד, לונדון | צילום: גטי אימג'ס רחוב אוקספורד, לונדון, צילום: גטי אימג

הונג קונג מובילה את רשימת הערים המתוירות ביותר, עם צפי ל-29.8 מיליון תיירים סה"כ ב-2018 - עליה של 7% ביחס לשנה שעברה. בנגקוק, לונדון, סינגפור, מקאו, פריז, דובאי, ניו יורק, קואלה לומפור ושנזן הסינית, סוגרות את רשימת עשר הערים הפופולריות ביותר ברשימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
יהודיה גאה
מטיילת הרבה בעולם,ועדיין ירושלים מיוחדת ובעלת יופי וייחוד משלה ,גם מבחינה טופוגרפית וגם במה שהיא מציעה.מוזיאונים,שוק מחנה יהודה,העיר העתיקה, והמקומות המקודשים לכל הדתות מהווים מוקד תיירותי.אני מסתכלת על העיר כתיירת ולא כתושבת ומכאן אולי ההבדל.עיר יפה ובקנה מידה בינלאומי.יש במה להיות גאים ודי להלקאה העצמית.
ליאורה  |  04.12.19
26.
וכל זה למרות הטינופת והרדידות החילונית שברקת
השאיר ,אדם עלוב עם הגנדה חילונית רדודה שהשיא שלה זה ללכת למשחק של הפועל ההיסטוריה שלו זה לצפות בסרט באחד מבתי הקולנוע שיסגרו מזמן את התרבות הרס בירושלים והביא את פורמולה 1 על חשבון עמותות רוח ואז הקיים מגדלים לרוב ומלא זבל וטינופת זה האיש ברקת שמו שלא חייב כלום לפחד חוץ מלאגו החלול והמערבי היטקי של ערס ירושלמי אשכנזי כל כך מצער שהמון עמי הארצות של ירושלים הלכו אחרי הדמות הנלוזה הזו שיתחתן עם ביבי ושרה הם דומים
קט בר  |  04.12.18
לכל התגובות