אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני קואופ פיטרו את המנכ"ל עופר פיינשטיין צילום: עומר מסינגרת עטא עוויסאת

פרסום ראשון

נאמני קואופ פיטרו את המנכ"ל עופר פיינשטיין

פיינשטיין מונה לפני 7 שנים כמנהל מיוחד לקו אופ, שנקלעה לחדלות פרעון. הוא ביצע פעולות שונות, אולם לא הצליח לייצב את הרשת; במקביל, ביהמ"ש אישר לנאמני הרשת לקבל מימון ביניים בסך 15 מיליון שקל

04.12.2018, 12:45 | נורית קדוש וליטל דוברוביצקי

עופר פיינשטיין, מנכ"ל קואופ ישראל פוטר הבוקר על ידי הנאמנים שמונו לרשת על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

הנאמנים עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, זימנו הבוקר בדחיפות את פיינשטיין והודיעו לו שהחליטו לסיים את כהונתו לאלתר. כזכור, פיינשטיין מונה לפני 7 שנים כמנהל מיוחד לקו אופ, אשר נקלעה לקשיים.

ב-מהלך 7 השנים, ביצע פיינשטיין פעולות שונות בנסיון לייצב את הרשת, אולם אלו לא הועילו וכפי שנחשף, בכלכליסט, הרשת נקלעה לחדלות פרעון. בעקבות כך, פסקו הספקים לספק לרשת סחורה והתנו את האספקה בתשלום במזומן שהרשת לא יכלה לשלם. בעקבות כך, פנתה אגודת הקואופ לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להקפאת הליכים.

עופר פיינשטיין, מנכ"ל קואופ ישראל שפוטר היום, צילום: עטא עוויסאת עופר פיינשטיין, מנכ"ל קואופ ישראל שפוטר היום | צילום: עטא עוויסאת עופר פיינשטיין, מנכ"ל קואופ ישראל שפוטר היום, צילום: עטא עוויסאת

עופר פיינשטיין מסר: "עם מינוי הנאמנים לקואופ, ביקשתי לסיים את תפקידי, אולם התבקשתי להשאר. הבוקר התקבלה ההחלטה שאסיים את תפקידי".

הערכות בקואופ הן כי אין בכוונת נאמני הרשת לפעול להבריאה, במטרה להשאירה בבעלות הקואופ, אלא לנסות למכור אותה. בין המתעניינים קמעונאים ובהם רמי לוי, ויקטורי ואף שופרסל שלוטשת עיניים למספר סניפים בירושלים ובעיקר לזרוע ההפצה ל-130 החנויות במרחב הכפרי.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", מי שמעונין עוד לקנות את הרשת הם האחים גדעון ודרור חכם, בעלי ביכורי השדה צפון, אשר קנו בתחילת השנה את רשת ברקת המונה 10 סניפים, בדרך של העברת הפעילות של הסניפים בתמורה לחוב שצברה הרשת לחכם המספקים פירות וירקות.

בתוך כך, שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אלכסנדר רון, אישר היום (ג') לנאמני רשת קואופ לקבל מימון בסך 15 מיליון שקל לרשת בהקפאת ההליכים. מדובר במימון ביניים בסך 15 מיליון שקל ברבית שנתית של 5.15% שיתקבל מחברת המימון גמא ניהול וסליקה לתקופה של 6 חודשים. המימון המבוקש נועד לאפשר את המשך הפעלת הרשת כעסק חי לרבות ביצוע תשלומי משכורות לעובדי החברה.

בראיון בלעדי שלשום חשפו שלשום נס וברדיצ'ב כי "940 עובדי קואופ צפויים לקבל את משכורתם במלואה ב-9 בחודש. כמו כן חודשה אספקת הסחורה לכול הסניפים. הספקים חזרו לעבוד עם הרשת. יהיה מימון לתקופת הקפאת ההליכים. הרשת חזרה לעבודה שגרתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות