אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מול בניין העירייה: משאית מנוף קרסה במהלך עבודות שיפוץ

מול בניין העירייה: משאית מנוף קרסה במהלך עבודות שיפוץ

תאונת עבודה נוספת בענף הבניין, לא נגרם כל נזק לנפש או לרכוש. עו"ד ישראל אסל: "חוסר הקפדה בנושא הבטיחות יכול בסופו של דבר לפגוע גם בעובדי העירייה היושבים במשרדים"

04.12.2018, 13:49 | בילי פרנקל

תאונת עבודה נוספת בענף הבניין: משאית מנוף קרסה הבוקר (ג') מחוץ לעיריית הרצליה, במסגרת עבודות שיפוץ הנערכות במבנה, אותן מבצעת החברה הכלכלית.

מדוברות העירייה נמסר כי לא נגרם כל נזק לנפש או לרכוש. עוד נמסר, כי משטרה הוזמנה למקום וכי התאונה נחקרת.

קראו עוד בכלכליסט

המשאית מחוץ לבניין העירייה. "גם העובדים היושבים במשרדים עלולים להיפגע" המשאית מחוץ לבניין העירייה. "גם העובדים היושבים במשרדים עלולים להיפגע" המשאית מחוץ לבניין העירייה. "גם העובדים היושבים במשרדים עלולים להיפגע"

ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה ומומחה לבטיחות, מעריך כי התאונה התרחשה ככל הנראה במהלך פריקת חומרי בניין ובשל תפעול לקוי של המנוף. לדבריו, מדובר באחת מהתאונות השכיחות בענף.

"זוהי משאית מנוף להעמסה עצמית שפרקה, ככל הנראה, חומרי בניין", אמר. "ייתכן שמדובר בתפעול לקוי של המנוף, שכן צריך היה לפתוח את הרגלים ואת המייצבים ולבצע פריקה בטוחה. בתמונות ניתן לראות שהרגליים של המנוף סגורות".

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, הסביר כי המשאית התהפכה כתוצאה מקריסת זרוע של מנוף להעמסה עצמית. "המשאית הגיעה לעיריית הרצליה במטרה לספק חומרי בניין, ככל הנראה לצורך ביצוע עבודות שיפוצים בתוך בניין העירייה", אמר. "בנס לא נפגעו עוברי אורח תמימים".

לדבריו, תאונה זו מדגישה את אזלת ידן של הרשויות המקומיות בטיפול בנושא מכת תאונות העבודה בענף. "במשך שנים רבות, וגם היום, הרשויות המקומיות מתחמקות מאחריותן החוקית הקבועה בסעיף 236 לפקודת העיריות לאכוף את נושא הבטיחות בעבודה באתרי הבנייה. התאונה שאירעה היום, ממש בכניסה לבניין עיריית הרצליה, צריכה להדליק נורה אדומה מהבהבת לרשויות המקומיות: חוסר הקפדה בנושא הבטיחות בעבודה יכול בסופו של דבר לפגוע גם בעובדי העירייה היושבים במשרדים".

לפי נתוני אתר נרתמים, המופעל על ידי קו לעובד, מתחילת השנה נהרגו 38 פועלי בניין בתאונות עבודה בענף, 42 נפצעו קשה ו-121 נפצעו בינוני. זאת, בנוסף לשלושה עוברי אורח שנהרגו כשעברו ליד אתרי בנייה. ההרוג האחרון איבד את חייו בתחילת החודש שעבר, במהלך עבודות שיפוץ מבנה בחיפה. פואד נג'יס דראושה, בן 53 במותו, נהרג כתוצאה מחפץ כבד שנפל עליו מגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מה קשור הקבלן???
נימאס כבר שכל דבר אשם הקבלן. הרשלן הוא הנהג של המשאית שאינו קשור לקבלן כלל וכלל אלה לספק . פשוט מאוד הנהג לא מקצועי. צריך להבין שתאונות ניגרמות על יד האנשים עצמם. כמו שלא מאשימים את חברות השכרת הרכב או יצרניות הרכב בתאונות דרכים. חייבים להפסיק להאשים את הקבלנים ו או המנהלים התאונות העבודה. התאונות הינן באחריות מלאה של העובד ולא של המנהלים הקבלן מספק את אמצעי העזר העובד צריך להקפיד על כללי הבטיחות ולא לקחת סיכון מיותר אין מנהל עבודה ו או קבלן שיורה למישהו לבצע עבודה בסיכון. אים כן מי שנתן הוראה ש
שי  |  05.12.18
1.
זקוק לעזרה
ב"ה בס"ד אני פונה אל הלב הרחום והחנון שלכם יהודים יקרים אנו משפחה עם שישה ילדים בפ"י (השישי נולד לפני כחודש ימים ברוך השם) לפני כשנתיים בערב חג סוכות נשרפה הדירה ששכרנו בשיכון המזרח שלא היינו נוכחים בבית בכלל. הדירה לא הייתה מבוטחת. איבדנו את כל רכושנו בשריפה הזו שכילתה הכל, נשארנו חסרי כל, ואובדי עצות לאן להמשיך כשאין לנו כלום רק הבגדים שעל גופנו. עברנו להתגורר חצי שנה אצל חמותי תחי' שהתאלמה תשעה ימים לפני השריפה עד שהצלחנולמצוא דירה אחרת בשכירות ולבנות את חיינו מחדש. עברנו תקופה קשה מאוד
חבר  |  04.12.18