אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן החקירה באל על: רשות ני"ע אישרה לפיני גינזבורג לטוס לרומא צילום: בועז אופנהיים

בזמן החקירה באל על: רשות ני"ע אישרה לפיני גינזבורג לטוס לרומא

גינזבורג, מבעלי השליטה ודירקטור בחברה, ניצל על פי החשד מידע מוקדם על דו"חות כספיים גרועים ברבעון השני של 2017, כדי להימנע מהפסד של כ-7 מיליון שקל. הרשות הסכימה לבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא נגדו לצורך פגישת עבודה

04.12.2018, 17:28 | תומר גנון

פרשת השימוש במידע פנים באל על: רשות ניירות ערך אישרה לפיני גינזבורג, מבעלי השליטה (7.9%), דירקטור בחברה והחשוד המרכזי בחקירה, לצאת מישראל לרומא בשבוע הבא.

כך עולה מהסכמות בין סנגוריו של גינזבורג, עוה"ד גיורא ואורן אדרת, למחלקת החקירות ברשות. על פי ההסכמות שאישר בית משפט השלום בת"א, יציאתו של גינזבורג לחו"ל בזמן שהחקירה מתנהלת היא "לצורך פגישת עבודה", לשון ההסכמה.

החקירה נגד גינזבורג נפתחה לפני כשלושה שבועות. הוא עוכב לחקירה בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים ותרמית בניירות ערך. הוא שוחרר למחרת למעצר בית של 4 ימים, תוך הפקדת ערבות של 800 אלף שקל ותנאים מגבילים נוספים, בהם צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

פיני גינזבורג, צילום: בועז אופנהיים פיני גינזבורג | צילום: בועז אופנהיים פיני גינזבורג, צילום: בועז אופנהיים

גינזבורג חבר מתוקף תפקידו בוועדות רגישות באל על. על פי החשד, בעקבות מידע מוקדם שנחשף אליו בחודש יולי אשתקד על תקלות במטוסים ועסקאות גידור כושלות על מחיר הדלק הסילוני, שהיו צפויים להשפיע לרעה על התוצאות הכספיות של אל על ברבעון השני של 2017, גינזבורג מכר לגופים מוסדיים 2% ממניות חברת התעופה חודש לפני פרסום הדו"חות.  

גינזבורג מכר בסך הכל למוסדיים בשלוש עסקאות מחוץ לבורסה 10 מיליון מניות בשווי 33.6 מיליון שקל בחודש יולי 2017. חודש לאחר מכן, עם פרסום דו"חות אל על לרבעון השני, צנחה המניה ב-18.6%. בכך נמנע לכאורה גינזבורג מהפסד של כ-7 מיליון שקל, ו"העמיס" אותו על הציבור.

עד כמה היה מהותי המידע שאליו נחשף גינזבורג? הוצאות הדלק למטוסים והוצאות השכר הן ההוצאות המשמעותיות ביותר בדו"חות אל על. עם זאת, ככל הידוע גינזבורג טען בחקירתו כי לא היה בידיו שום מידע עודף שלא היה ידוע לציבור במועד פרסום הדו"חות.

מלבד חקירת רשות ני"ע, נגד גינזבורג הוגש ביולי האחרון כתב אישום על עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והסדרים כובלים. על פי כתב האישום גינזבורג, באמצעות חברת הלל שבבעלותו, תיאם הצעות מחיר עם חברות אחרות שהטיסו משלחות נוער בין השנים 2010 עד 2016, בהתאם למכרזים של משרד החינוך. התיאום בין המעורבים בקרטל נחשף במסגרת האזנות סתר שביצעה רשות ההגבלים העסקיים. גיזנבורג מכחיש את האישומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות