אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני האישורים: קנביט תגדל קנאביס רפואי עם תיקון עולם

לפני האישורים: קנביט תגדל קנאביס רפואי עם תיקון עולם

קנביט של הון אחזקות חתמה על עסקה של עד 4.8 מיליון שקל עם תיקון עולם לגידול קנאביס רפואי. מחציתה תתבצע כבר ברבעון ראשון של 2019

05.12.2018, 07:45 | צלי גרינברג

הון אחזקות הבורסאית, המחזיקה בחברת הקנאביס קנביט, חתמה עם תיקון עולם על הסכם של עד 4.8 מיליון שקל לגידול קנאביס רפואי כבר ברבעון הראשון של 2019. העסקה תתבצע בשני מחזורי גידול של 2.4 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם תיקון עולם, ממגדלות הקנאביס הגדולות בישראל, תספק לקנביט על חשבונה שתילים העומדים בדרישות היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות). קנביט תשתול ותגדל את הצמחים ביחד עם תיקון עולם, בחוות גידול בערבה המשתרעת על פני שטח של 4 דונם.

החברה הוסיפה כי עם זאת, עדיין אין לה את מלוא האישורים הנדרשים מהיק"ר בהתאם לרגולציה העדכנית (האסדרה החדשה), שתיכנס לתוקף במחזור השני של האספקה. המשמעות: החברה לא בטוחה שיהיה ביכולתה לספק את מחזור הגידול השני.

גורמים בתחום הקנאביס אמרו ל"כלכליסט" כי החברות המגדלות זקוקות ליותר שטח גידול. זאת בעקבות עליית מספר המטופלים בחודשים האחרונים, שנובעת ממודעות גוברת בקרב רופאים לטיפול באמצעות הקנאביס וכתוצאה חלה עלייה בהנפקתו לחולים. לתיקון עולם 15 אלף מטופלים. מספרם עלה בין היתר כחלק ממעבר בין ספקים ומעבר של קבוצות ילדים, המטופלים בשמני קנאביס, שמסבסדת החברה ביותר ממיליון וחצי שקל מדי חודש.

מנכ"ל קנביט ירון רצון אמר ל"כלכליסט": "אנו עמלים להשגת האישורים ובטוחים כי נשיגם לפני כניסת הרגולציה החדשה. זו רק תחילתה של פעילות גידול קנאביס רפואי, שאנו בטוחים שתתעצם גם בארץ וגם בחו"ל, בהתאם לדיווח שלנו על פעילותנו בפורטוגל, בין אם יהיה אישור ייצוא ובין אם לאו".

הון אחזקות היא חברת מעטפת בורסאית, שהכניסה לתוכה פעילות קנאביס באמצעות קנביט ונסחרת בשווי של 75 מיליון שקל. בתום המסחר אתמול טיפסה מניית החברה ב־27.4%.

חממת קנאביס רפואי של תיקון עולם חממת קנאביס רפואי של תיקון עולם חממת קנאביס רפואי של תיקון עולם

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות