אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת אילנ'ס במו"מ ראשוני לרכישת קפה ג'ו צילום: אוראל כהן

רשת אילנ'ס במו"מ ראשוני לרכישת קפה ג'ו

רשת הקפה אילנ'ס, המונה 12 סניפים, בוחנת התרחבות באמצעות רכישת רשת קפה ג'ו, עם 40 סניפים ו-200 נקודות מכירה בסניפי מנטה. קפה ג'ו היא בשליטת חברת דלק, שמסרה: "איננו מגיבים לשמועות"

04.12.2018, 20:02 | נורית קדוש

רשת אילנ'ס בוחנת התרחבות באמצעות רכישת רשת קפה ג'ו שבשליטת חברת דלק. קפה ג'ו כוללת מפעל קליית קפה ורשת בתי קפה ואילו אילנ'ס בבעלות אהוד קרלינסקי, שרכש את הרשת לפני 3 שנים, מונה 12 סניפים. מדלק נמסר: "איננו מגיבים לשמועות" ובאילנ'ס סירבו להגיב. בסביבת החברות נטען כי מדובר במגעים ראשוניים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

אם יתקדם המו"מ בין הצדדים והעסקה תצא לפועל, יהפוך קרלינסקי לשחקן משמעותי יותר, שכן רשת קפה ג’ו מונה כיום 40 סניפים ועוד 200 נקודות מכירה בסניפי מנטה. בעשור האחרון סגרה הרשת כ־30 סניפים. מהלך זה הוסבר בהחלטה לצאת ממיקומים בהם התנאים המסחריים לא טובים או השתנו לרעת החברה. לפני כחצי שנה השיקה קפה ג'ו תת־רשת בקונספט של צריכה מהירה, תחת השם JOE & GO. הרשת הצהירה כי החנויות בשטחים מסחריים מצומצמים של 50-30 מ”ר ייפתחו באזורי משרדים ומיקומים עם תנועה גבוהה. הסניף הראשון נפתח בדיזנגוף סנטר בתל אביב.

סניף של "קפה ג סניף של "קפה ג'ו אנד גו" של הרשת | צילום: דניאל לילה סניף של "קפה ג

לא מדובר בנסיון הראשון של קרלינסקי להרחיב את פעילותו בשוק הקפה. לפני שנה גבר קרלינסקי על ארומה במכרז שהוציאה חברת היכלי הספורט של עיריית תל אביב להפעלת בית קפה בהיכל מנורה בתל אביב. שטחו של סניף בית הקפה עומד על כ־85 מ”ר והוא מגלגל מחזור מכירות שנתי של כ־4.5 מיליון שקל. ארומה תל אביב שילמה דמי שכירות של כ־22 אלף שקל בחודש או 8% מהמחזור, הגבוה מביניהם. ארומה הציעה במכרז לשלם שכר דירה בגובה 45 אלף שקל ואילו קרלינסקי הציע במכרז שכר דירה גבוה במיוחד - 68 אלף שקל לחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות