אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתונים בסימן שאלה צילום: גיא אסיאג

נתונים בסימן שאלה

מכון המחקר הבינ"ל שפירסם את דירוג יעדי התיירות החמים ביותר ל-2018 קבע שהשנה יסתכם מספר התיירים בירושלים ב-4.8 מיליון איש, אלא שסך כל התיירים שיגיעו השנה לישראל יעמוד על 4.4 מיליון מבקרים. איך יגיעו לירושלים יותר תיירים מאשר לכל המדינה? למכון המחקר הפתרונים

04.12.2018, 20:41 | דני שדה

מכון המחקר הבריטי Euromonitor International פירסם היום מחקר על 100 היעדים (ערים) הבולטות לשנת 2018.

אלא מה? המחקר של המכון הבריטי שצוטט בהרחבה באתר של בלומברג, הציב את ירושלים, כמובילה בעולם בשיעור הגידול במספר התיירים שהגיעו אליה ב-2018.

"על רקע היציבות היחסית והשיווק האגרסיבית", מציין המכון, חל זינוק של 38% במספר המבקרים הבינלאומיים שיגיעו לירושלים במהלך שנת 2018", ואם מדובר במספרים הוא מגלה לנו כי עד סוף השנה יבקרו בעיר 4.8 מיליון מבקרים בינלאומיים.

על אחוזי הגידול בירושלים קשה לנו להתווכח, אף שאין לנו הוכחה שהם נכונים. אבל מי שמבקר בירושלים בימים אלה יכול לראות את הגאות בתיירות. אולם הנתון של 4.8 מיליון מבקרים בינלאומיים הוא פשוט מופרך.

על פי הצפי של משרד התיירות שנת 2018 תסתיים עם כניסה של כ-4.1 מיליון תיירים. אם נוסיף לזה גם את מבקרי היום, השנה תסתיים עם כ-4.4 מיליון מבקרים (תיירים ומבקרי יום). כלומר שמספר המבקרים בירושלים, על פי הסקר, גבוה ממספר המבקרים בישראל.

אז כמה בכל זאת ביקרו בירושלים? על פי סקר שבוצע עבור משרד התיירות בשנת 2017 רק 74% מכלל המבקרים בישראל מגיעים לבקר בירושלים. יותר, אגב, מכל עיר אחרת בישראל. בהנחה שנתון זה נשמר, הרי שמספר המבקרים בירושלים השנה יגיע, לכ-3.3 מיליון ובכל מקרה גם אם יותר, הוא יהיה רחוק מאד מהנתון של 4.8 מיליון, שהוא, כאמור, גבוה ממספרם של המבקרים שהגיעו השנה לישראל.

לשאלה איך בדיוק יודעים כמה תיירים נכנסו לירושלים ומאיפה הנתון של 4.8 מיליון מבקרים בעיר? במכון שבו והסבירו לנו כי בשל היציבות היחסית והשיווק המסיבי, לאחר השפל בין השנים 2015-2013 הצפי לשנת 2018 הוא גידול של 38%.

ולשאלה איך ייתכן שמספר המבקרים שיגיעו לירושלים יהיה גבוה יותר ממספר המבקרים שמגיעים לישראל, אמרו לנו שהנושא ייבדק עם צוות החוקרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות