אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השתלת שיניים לא צריכה להפחיד אתכם, להפך!

השתלת שיניים לא צריכה להפחיד אתכם, להפך!

חושבים על השתלת שיניים אבל פוחדים מהתהליך? או אולי זה המחיר שמפחיד אתכם?

05.12.2018, 10:11 | בשיתוף ד"ר אברבוך
אצל מטופלים רבים התגובה הראשונית לצמד המילים 'השתלת שיניים' היא חרדה והרבה מאוד אי וודאות. אבל כפי שיוסבר בהמשך, אין ממש צורך לפחד.

למעשה, כיום טיפולי השתלת שיניים, הפכו להיות טיפולים נגישים (גם מבחינת הליך הטיפול וגם מבחינת המחיר), והרבה יותר קצרים וסימפטיים מאשר בעבר.

לדוגמא, ניתן לעבור השתלת שיניים ביום אחד, הליך שהוא נוח למטופל (אין צורך במפגשים רבים), הטיפול מאפשר למטופל להחלים הרבה יותר מהר, והדובדבן שבקצפת? לא צריך לחוות חוסר שיניים בפה לאורך זמן כפי שהיה נהוג בעבר.

אבל זה כמובן לא תמיד מרגיע את אלו החוששים מתהליך השתלת השיניים עצמו, החשש הזה נובע בדרך כלל מחוסר מודעות, ואצלנו במרפאה אנחנו אוהבים את האמרה, ידע הוא כוח.

ישנה הסכמה גורפת בקרב רופאי השיניים שהשתלות שיניים מהוות את הפתרון הטוב ביותר למחסור בשיניים, והן בנוסף גם משפרות את בריאותו של המטופל באמצעות מגוון היתרונות הבריאותיים שהיכולת ללעוס בביטחון מספקת למטופלים.

ובכל זאת אם אתם עדיין בספק, או שיש לכם חששות, ריכזתי עבורכם 10 עובדות על השתלות שיניים שהולכות להפיג את החששות הללו ולעזור לכם לקבל את ההחלטה החשובה הזאת מבלי לאבד את הצפון במהלך החיפוש שלכם אחר שיניים טובות יותר.

#1 המראה הכי טוב אחרי שיניים טבעיות זה המראה שמקבלים כתוצאה מהשתלת שיניים

מטופלים חוששים שלאחר השתלת שיניים השיניים פתאום יראו מלאכותיות, מה שלא יכול להיות יותר רחוק מהמציאות.

בכל מה שקשור למראה הטבעי של הפה והחניכיים, האפשרות הכי טובה לשחזור היא השתלת שיניים. כאשר אנחנו משתלים שיניים, אנחנו קודם כל מקבעים שתלי טיטניום בלסת של המטופל, אף אחד לא יראה אף פעם את השתלים הללו חוץ מרופא השיניים שלכם. לאחר מכן, אנחנו מלבישים כתר חרסינה או זירקוניה על השתל, כתר זה יראה בסוף התהליך כמו שן לבנה יפיפייה, שלא תיראה כמו גוף זר בפה שלכם.

הצבע של הכתר, מותאם באופן מוחלט לצבע השיניים שלנו, כך שאף אחד לא יחשוב שזו שן לא טבעית.

#2 שתלים דנטליים בנויים להישאר בפה לכל החיים

ולמרבה ההפתעה, זה גם הפתרון הכי זול בהשוואה לאלטרנטיבות (מפתיע לא?) - תותבות, גשרים, וכו' צריך להחליף ולהתאים כל כמה זמן, והעלות עולה עם הגיל.

שיהיה ברור, שמירה על בריאות הפה היא השקעה כספית שיש לבצע לא רק בשביל לשמור על מבנה הפה, אלא גם בכדי לשמור על בריאות הפה שלנו, ואיכות החיים שלנו.

בניגוד לשיניים תותבות, שתלים דנטליים הופכים להיות חלק בלתי נפרד מהגוף שלנו ואנחנו יכולים לשכוח תוך זמן קצר שהם נמצאים שם.

#3 השתלת שיניים מאפשרת לחיות את החיים כפי שחייתם כשהיו לכם שיניים טבעיות, ללא פחד ובושה חברתית

כל מי שסובל מבעיות שיניים חריפות מכיר את התחושה של הבושה וחוסר הנעימות שניתן להרגיש בייחוד במהלך מפגשים חברתיים. בין אם זה כאשר צריך לחייך, לאכול בחברה או אפילו לדבר ולחשוף את השיניים שאין לנו.

באמצעות השתלת שיניים אנחנו יכולים ליהנות ממראה פה טבעי ואסתטי.

#4 שתלים דנטליים שומרים על מבנה הפנים והחיוך הטבעי שלכם

השיניים שלנו תומכות אחת בשנייה, ומחזיקות את כל הפה 'במקום'. כאשר עוקרים שיניים ולא מחליפים אותן בשתלים דנטליים, או כאשר אין שיניים בכלל בפה ומשתמשים בסט של שיניים תותבות, צורת הלסת מתעוותת ובמקרים של מחסור מלא בשיניים, קשה מאוד לשמור על מראה פנים סימטרי.

העיוות הזה נוצר מפני שהגוף שלנו שואף לשמור על מבנה שהוא לא תמיד יכול לקיים פיזית. ולכן, נוצרת תזוזה של עצמות וחניכיים הגורמת לשינוי במראה הפנים ואף הדרדרות בריאותית כפי שיוסבר בהמשך.

#5 שתלים דנטליים שומרים על העצמות שלכם בריאות ומונעים נסיגת עצם

שתלים דנטליים מסייעים לשמור על מבנה הפה והלסת. כאשר חסרות לנו שיניים בפה, החניכיים והלסת שלנו מתחילים בתהליך של נסיגה אשר פוגם במראה הפנים שלנו אבל לא רק, הנסיגה הזו גם יכולה לבוא לידי ביטוי בבעיות בריאותיות.

יש לנו גוף חכם מאוד, כשהוא מזהה שאנחנו לא זקוקים כבר לשיניים באזור מסוים, הוא מתחיל בתהליך של נסיגת עצם מאותו אזור בשביל לנצל את המשאבים של הגוף ביעילות. תהליך זה גורם לירידה בדחיסות העצם בתחילה, ועד לספיגה מלאה שלה אל תוך הגוף, מה שמשאיר לנו רק את בסיס הלסת.

מחסור חמור בעצם יאלץ אותנו בעתיד להתערב כירורגית, ולבצע השתלת עצם היה ונרצה לעבור תהליך של השתלת שיניים בכדי למלא את החסר. ובנוסף, מחסור זה גורם לעצם הלסת שלנו להפוך לשבירה, וחושף אותנו לסיכונים נוספים.

#6 שתלים דנטליים שומרים על השיניים שלכם בתוך הפה, ולא בכוס כמו תותבות

לכולנו יש את התמונה של הדודה או הסבא עם כוס התותבות בראש, ולכולנו בדרך כלל יש גם את תחושת הרתיעה המגיעה עם הזיכרון הזה, האם גם אנחנו נצטרך בעתיד סט של תותבות?

בעבר הרחוק, מטופלים שאיבדו את השיניים שלהם מסיבות שונות, היו חייבים להשתמש בסט של שיניים תותבות בשביל להשלים את העצם החסרה. כיום, אנחנו נהנים מהאפשרות לבחור בהשתלת שיניים באמצעות שתלים דנטליים, והתוצאה נראית ממש טוב –שיניים קבועות וחזקות, שנראות טבעיות, בעלות מראה אסתטי שאינו ניתן להכתמה או הצהבה.

#7 השתלת שיניים מאפשרת לדבר בחופשיות, ללא מאמצים בהגייה וללא חשש. מה שלא אפשרי עם תותבות.

כאשר משתמשים בשיניים תותבות, או כאשר חסרות לנו שיניים, אנחנו נאלצים להתמודד עם מצב בו אנחנו לא שולטים בצורה בה אנחנו הוגים כל הברה והברה. בנוסף, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו יורקים בטעות בזמן הדיבור.

שיניים קבועות מאפשרות לנו להימנע מחוסר הנעימות הקשורה למצבים הללו ואף לבטל כל חשש ממפגשים חברתיים. אנחנו יכולים לדבר בצורה רהוטה, ולחייך בצורה מלאה. 

#8 שתלים דנטליים מאפשרים לאכול את האוכל שאתם הכי אוהבים, ולא לדאוג לגבי תזוזות או אי נוחות

כאשר מטופלים משתמשים בשיניים תותבות הם צריכים לדעת להתמודד עם מאכלים שהם לא תמיד יכולים ללעוס.

מאכלים בעלי מרקם צמיגי או קשה יותר יכולים לגרום לשיניים תותבות לזוז ממקומן תוך כדי לעיסה, מצב המביא לחוסר נעימות ומבוכה. יציבותם של השתלים הדנטליים על גבי הלסת, מאפשרת לנו ליהנות מהאוכל שלנו, מהחברה שאנחנו חולקים בזמן הלעיסה, ואף להפיק ערך תזונתי רב יותר מכל ביס שאנחנו מכניסים לפה.

מזון שנלעס טוב יותר, מתאכל טוב יותר, ומביא לקליטה טובה יותר של ויטמינים ומינרלים, מה שמביא את עצמו לידי ביטוי בבריאות כללית טובה יותר.

#9 בשתלים דנטליים אין חורים!

הכתרים המורכבים על השתלים עשויים מחרסינה, או זירקוניה, הם לא נפגעים מהחומצות שתוקפות את הפה שלנו באופן סדיר, וכתוצאה, לא נוצרים בכתרים הללו חורים. בנוסף, בשמירה של היגיינה תקינה לאורך זמן, מטופלים יכולים ליהנות מפה שנראה בריא, ומרגיש בריא, לאורך זמן.

אך אל תחשבו שבגלל שאין חורים, שלא צריך לבוא לבדיקות תקופתיות. רופאי השיניים שלכם חייבים לבדוק את מצב השתלים מידי פעם בשביל לוודא שהמצב תקין ואף לבצע עבודות תחזוקה היה ויש צורך בכאלו.

שמירה על בריאות השתל חשובה, וכל שתל דורש הקפדה על היגיינת פה, וביקורים קבועים אצל רופא השיניים בכל תקופה בשביל למנוע מצבים של דחייה של השתל מסיבות שונות.

#10 מי שמפחד מטיפולי שיניים, יכול לעבור השתלת שיניים באמצעות טיפול שיניים בהרדמה מלאה

ישנם מטופלים, שלא מסוגלים לחשוב על טיפול השתלת שיניים בגלל שרק מראה של זריקה גורם להם לחרדות.

בדיוק למקרים הללו, רפואת השיניים המודרנית מאפשרת טיפול שיניים בהרדמה מלאה למטופלים המעוניינים לעבור השתלת שיניים או טיפולים אחרים, מבלי להרגיש את התהליך.

מטופלים שהזניחו במשך שנים רבות את בריאות הפה שלהם, יכולים סופסוף לגשת לרופא השיניים ולטפל בפה שלהם בדרך הנוחה להם, ומבלי לחוות כאב במהלך הטיפול.

אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר להשתלת שיניים, אתם מוזמנים ליצור קשר בטלפון 072-394-3153 או לקפוץ אליי למרפאה של ד"ר אברבוך בהרצל 52, ראשון לציון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות