אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הדפוס הדיגיטלי Twine Solutions גייסה 22 מיליון דולר צילום: רוני גז

חברת הדפוס הדיגיטלי Twine Solutions גייסה 22 מיליון דולר

החברה פיתחה מדפסת שמאפשרת ליצרני טקסטיל לבצע צביעה דיגיטלית של חוטים, באופן שחוסך כסף ומצמצם בזבוז משאבים וזיהום. את סבב הגיוס הובילו מווריק ונצ'רס ו-New Era

05.12.2018, 16:17 | מאיר אורבך

חברת Twine Solutions, הפועלת בתחום הדפוס הדיגיטלי, השלימה סבב גיוס אסטרטגי בהובלת הקרנות מווריק ונצ'רס ו-New Era. השתתפו בו גם קרן ההשקעות של HP, חברת Coats Global הבריטית - יצרנית החוטים הגדולה בעולם, לנדא ונצ'רס של בני לנדא וגפן קפיטל של דודי ווייסמן. סכום הגיוס לא נמסר, אך לכלכליסט נודע שהיקפו 22 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הגיוס יצטרפו לדירקטוריון טווין סולושנס מישל עבאדי, שותף במווריק ונצ'רס, ורן שמחה, שותף ב-New Era. החברה הוקמה ב-2015 בידי האחים ארז ואלון משה, פועלת מפתח תקווה ומעסיקה כ-40 עובדים, רובם יוצאי תעשיית הדפוס.

בשיחה עם כלכליסט סיפר יריב בוסתן, סמנכ"ל המוצרים והשיווק של טוויין סולושנס: "אנחנו מפתחים מדפסת לצביעה דיגיטלית של חוטי טקסטיל. כיום המערכות בתחום הן אנלוגיות ולא נותנות מענה לדרישות השוק החדש - שאינו רוצה מלאים גדולים, אותם נאלץ בעבר לייצור המונית".

יריב בוסתן, צילום: רוני גז יריב בוסתן | צילום: רוני גז יריב בוסתן, צילום: רוני גז

לדבריו, המדפסת שפיתחה של החברה עונה על שלושה שינויים בתעשיית הטקסטיל: מעבר לקניות ברשת, התאמה אישית לצורכי המשתמש וסוגיית הקיימות.

"אנו מאפשרים ליצרנים למכור את המוצר ורק לאחר מכן לייצר אותו ולמנוע מהם לייצר מלאי מיותר. יתרון נוסף של המערכת שלו היא היכולת לצבוע חוט במיליון צבעים שונים תוך כדי תהליך הצביעה, לעומת צבע אחד בתעשייה האנלוגית", אמר. בנוסף, הסביר שטכנולוגיית טוויין סולושנס ירוקה מאוד, בוודאי בהשוואה להדפסה אנלוגית.

כיום יש לחברה מדפסת אחת שעובדת בחברת דלתא בגליל, ופעילותה תושק רשמית בתערוכת דפוס שתיערך ביוני 2019. מישל עבאדי ממווריק ונצ'רס מסר בעקבות הגיוס: "אנו מתרגשים להשקיע בחברה כה יצירתית שמנוהלת בידי צוות כה מנוסה. מדובר בלא פחות ממהפכה בתחום ההדפסה הדיגיטלית שמעבר ליעילות המוצעת בטכנולוגיה, מצמצמת את הזיהום שבתהליך הייצור. הכניסה של חברת Coats כמשקיעה אסטרטגית היא אבן דרך משמעותית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות