אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיכוב בפתיחת כביש 431: מילבו תבעה 24 מיליון שקל ותסתפק ב-200 אלף שקל צילום: רמי חכם

העיכוב בפתיחת כביש 431: מילבו תבעה 24 מיליון שקל ותסתפק ב-200 אלף שקל

חברת התשתיות תבעה לפני 8 שנים את נתיבי איילון, בטענה שהסטת תנועה מכביש 1 למחלף שנבנה בסמוך למודיעין, גרמה לעיכוב בפרויקט. המחוזי בת"א דחה את רוב התביעה

05.12.2018, 15:27 | שירות כלכליסט

אחרי יותר מ-8 שנים: בית המשפט המחוזי בתל אביב הכריע אתמול (ג') בסכסוך בין נתיבי איילון לחברת התשתיות מליבו הנוגע להקמת 3 גשרים ומחלף בפאתי העיר מודיעין, וכחלק ממחלף ענבה, אשר עיכב את פתיחת כביש 431 באופן מלא. מליבו תבעה 24 מיליון שקל מנתיבי איילון, אולם רוב טענותיה נדחו ובשורה התחתונה היא תקבל 200 אלף שקל בלבד.

מליבו זכתה במכרז שפרסמה חברת נתיבי איילון בשנת 2006, שמטרתו הייתה לחבר את כביש 431 עם העיר מודיעין ותחנת הרכבת המכונה "פאתי מודיעין". ב-2010 היא תבעה את נתיבי בטענה כי נגרמו לה נזקים כספיים כתוצאה מכך שהחברה הזרימה לתוך אתר הפרויקט תנועה מתוך כביש 1, אשר הקשתה ופגעה באופן מהותי בקצב ביצוע הפרויקט. בנוסף טענה מליבו כי נתיבי איילון איחרה בהכנת תוכניות לביצוע הסדרי תנועה זמניים, ובשל כך גרמה לעיכובים של חודשים רבים בביצוע הפרויקט.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההליך המשפטי, הכחישה חברת נתיבי איילון את טענות מליבו וטענה כי העיכוב בביצוע הפרויקט נגרם כתוצאה מהתנהלות לא מקצועית של חברת מליבו בהליך יציקת קורות הגשרים, ובשל כך נאלצה לתקן את הקורות, זאת בטרם הנפתם והרכבתם על גבי הגשרים. לצד עיכוב זה, נתיבי איילון טענה כי האחריות בהכנה ויישום של הסדרי תנועה זמניים, מוטלת, במסגרת החוזה שבין הצדדים, על מליבו.

כביש 431, צילום: רמי חכם כביש 431 | צילום: רמי חכם כביש 431, צילום: רמי חכם

נתיבי איילון המשיכה וטענה כי מליבו העלימה מכתב התביעה אירוע דרמטי שהתרחש בפרויקט, בו מנוף ייחודי מסוגו קרס במהלך הנפת קורה. אירוע זה גרם לדבריה לעיכובים משמעותיים בביצוע הפרויקט. נתיבי איילון הגישה גם תביעה שכנגד על סך של 3.9 מיליון שקל, שהתבססה לטענתה הן על קנסות שיש להשית על מליבו עקב האיחור בהשלמת הפרויקט, והן על ההוצאות אותן נאלצה לשלם לקבלן אחר על מנת שישלים את ביצוע הפרויקט. זאת לאחר שמליבו נטשה את הפרויקט עוד בטרם הסתיימה העבודה.

סגן נשיא המחוזי בת"א, ישעיהו שנלר, דחה את רוב תביעת מליבו, אשר עמדה כאמור על סך של כ-24 מיליון שקל. בקיזוז התביעה שכנגד, הוא פסק לטובת מליבו בסך הכל 200 אלף שקל. חברת נתיבי איילון יוצגה על ידי עוה"ד אילן סופר ואלעד בקר ממשרד אילן סופר ושות'- עורכי דין. חברת מליבו יוצגה על ידי עוה"ד אבי וינרוט ואריאל דינוביצקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות