אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צופה מחסור חנייה בבני ברק: ריט 1 רוכשת את חניון מגדלי ב.ס.ר בעיר צילום: עמית שעל

צופה מחסור חנייה בבני ברק: ריט 1 רוכשת את חניון מגדלי ב.ס.ר בעיר

קרן הריט הבורסאית רכשה את החניון של מגדלי ב.ס.ר 3 ו-4 תמורת 50 מיליון שקל: "אנו צופים התפתחות עתידית לאור השינויים בתקני החנייה"; בנוסף, החברה דיווחה גם על רכישת בניין משרדים בלוד תמורת 93 מיליון שקל

05.12.2018, 16:20 | אמיר רוזנבאום

קרן הריט הבורסאית, ריט 1, דיווחה היום (ד') על שתי עסקאות נדל"ן חדשות בערים בני ברק ולוד.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה הראשונה היא חניון בבני ברק הממוקם מתחת למגדלי ב.ס.ר 3 ו-4, והוא כולל כ-277 מקומות חנייה ומחסן. ריט 1 שילמה כ-50 מיליון שקל כאשר ה-NOI הצפוי מהנכס משקף תשואה שנתית של כ-7%. בחברה מציינים כי במסגרת ההסכם ישנו מנגנון התאמה לתמורה, המבוססת על ההפרש בין ה-NOI במועד הרכישה, לזה שיהיה בשנת 2022, ועד לסך מקסימלי של כ-4.1 מיליון שקל. "רכישת החניון מצביעה על האמון שלנו בתחום החניונים והציפיות להתפתחות בעתיד לאור השינויים בתקני החנייה", אמר שמואל סייד מנכ"ל הקרן.

העסקה השניה היא בניין משרדים באיזור התעשייה הצפוני בעיר לוד, המוכר בשם "בית הטרמינל 2". הבניין נמצא בסמוך לצומת הכניסה לאזור התעשייה ובקרבה לתחנת הרכבת העתידית להיבנות באזור. שטח הבניין הינו 8,320 מ"ר, והוא כולל גם כ-228 חניות. תמורת העסקה הינה 93 מיליון שקל. הנכס מושכר לכ-30 שוכרים לתקופות של עד 5 שנים, עם אופציות להארכה, בתפוסה של כ- 97%. בין השוכרים גם גופי מדינה והעירייה.

 ה-NOI השנתי הצפוי לחברה מהנכס בתפוסה מלאה משקף תשואה של כ-7%. בחברה מציינים כי זהו הנכס השלישי בעיר לאחר שבמהלך 2018 רכשה שני בנייני משרדים צמודים בהיקף של כ-109 מיליון שקל. עם רכישת הנכס יעמוד היקף הנכסים של ריט 1 בעיר על כ-35,000 מ"ר.

שמואל סייד מנכ"ל ריט 1, צילום: עמית שעל שמואל סייד מנכ"ל ריט 1 | צילום: עמית שעל שמואל סייד מנכ"ל ריט 1, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות