אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ת"א לא הנפיקה תיק מידע, אך דרשה מהיזם שיציג לה אותו צילום: אוראל כהן

עיריית ת"א לא הנפיקה תיק מידע, אך דרשה מהיזם שיציג לה אותו

העירייה סירבה להנפיק לחברת אקו סיטי תיק מידע, וכשזו ביקשה בקשה להיתר, השיבה העירייה: ואיפה תיק המידע?

06.12.2018, 06:49 | דותן לוי

ועדת הערר של מחוז תל אביב קיבלה לאחרונה ערר שהגישה חברת אקו סיטי, הפועלת בתחום ההתחדשות העירונית, וחייבה את הוועדה המקומית תל אביב לדון בבקשה להיתר בנייה שהגישה החברה - גם בהיעדר תיק מידע, הכולל הנחיות תכנוניות וחומרי עזר למתכננים.

בפברואר 2017 הגישה אקו סיטי לוועדה המקומית תל אביב בקשה לקבלת תיק מידע, לפני בקשה להיתר לשינויים ותוספות בתוכניות תמ"א 38 ברחוב חיים לבנון 86 וברחוב מניה וישראל 9 בתל אביב. למרות הבקשה, תיק המידע לא הוכן במשך כמה חודשים, ובמאי 2017 קיבלו היזמים מכתב שלפיו ניתן להגיש את הבקשה ללא תיק המידע.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

הגשת תיק מידע, המכיל מידע תכנוני מפורט, היא תנאי סף של הוועדה המקומית כדי לדון בבקשת ההיתר. תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה קבע כי על ועדה מקומית לספק תיק מידע ליזם בתוך 45 יום, וככל שהוועדה לא עומדת בלוח הזמנים, רשאי היזם להגיש את הבקשה להיתר ללא תיק המידע ועל הוועדה לטפל בה.

לאחר שהגישו היזמים את הבקשה, המליץ מהנדס העיר עודד גבולי לדחות אותה, בין השאר "מכיוון שהבקשה הוגשה ללא תיק מידע". היזמים טענו, באמצעות עורכי הדין עופר טויסטר ואייל אוליקר, כי לא היה מקום לדחות את הבקשה על הסף והיה צריך לדון בה לגופה.

בדיון בוועדת הערר אמרה נציגת הוועדה המקומית כי בשטח התוכניות יש בעיית חניה ולכן צריך להכין תב"ע (תוכנית בניין עיר) חדשה, ותיק המידע אינו רלוונטי. ועדת הערר המחוזית, בראשות עו"ד הילה סירוטה־ליבנה, קיבלה את הערר: "אין חולק כי העוררת הגישה בקשה לתיק מידע וקיבלה 'תיק מידע ריק', קרי לא נמסר מידע להיתר. בנסיבות אלה היה על הוועדה המקומית לדון בבקשה לגופה, לרבות שמיעת התנגדויות, ולא היה מקום לדחות את הבקשה בשל כך שלא הוצג תיק מידע. יש לדון ולבחון את הבקשה לגופה". ועדת הערר הורתה להחזיר את הבקשה לדיון בוועדה המקומית, ולדון בבקשה בתוך 60 יום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות