אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה שווים הנכסים של נתניהו? צילום: שאול גולן, אלכס קולומויסקי

כמה שווים הנכסים של נתניהו?

לרה"מ וילה בקיסריה שבה הוא שוהה בסופי שבוע, פנטהאוז ברחוב עזה בירושלים ומחצית בית ברחוב הפורצים בירושלים שאותו קיבל בירושה מאביו

06.12.2018, 06:46 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מחפש מימון להגנה המשפטית שלו, אולם ככל הנראה ביכולתו לממן אותה מכיסו. בבעלות נתניהו נדל"ן בשווי מוערך של 35 מיליון שקל: הווילה בקיסריה שבה הוא שוהה בסופי שבוע, פנטהאוז ברחוב עזה בירושלים ומחצית בית ברחוב הפורצים בירושלים שאותו קיבל בירושה מאביו.

קראו עוד בכלכליסט

את הווילה בקיסריה, ששוויה מוערך ב־20-18 מיליון שקל, רכש נתניהו ב־2002 בכמיליון דולר. היא בנויה על 1.4 דונם וכוללת שתי קומות, בריכת שחייה ומרתף בשטח בנוי של כ־500 מ"ר.

בנימין ושרה נתניהו על רקע הווילה בקיסריה, צילום: שאול גולן, אבי אוחיון לע"מ בנימין ושרה נתניהו על רקע הווילה בקיסריה | צילום: שאול גולן, אבי אוחיון לע"מ בנימין ושרה נתניהו על רקע הווילה בקיסריה, צילום: שאול גולן, אבי אוחיון לע"מ

הפנטהאוז ברחוב עזה בירושלים מוערך ב־10 מיליון שקל. מדובר בדופלקס משופץ של 240 מ"ר עם מרפסות. את הבית ברחוב הפורצים בשכונת קטמון בירושלים קיבלו בירושה נתניהו ואחיו עידו ב־2012. מדובר בבית ערבי שמשתרע על מגרש של 582 מ"ר וכולל מרפסות וחנייה. ב־2016 דווח כי איש העסקים ספנסר פרטרידג' רכש את חלקו של עידו נתניהו, מחצית מהבית, ב־4.2 מיליון שקל. כיום הבית מוערך בשווי גבוה יותר, במיוחד אם יזכה לתוספת זכויות בנייה. פרטרידג', אגב, הוא אחד מאנשי העסקים שאליהם פנה נתניהו למימון הוצאות משפט.

בינואר 2018 הגדילה ועדת הכספים של הכנסת את שכרו של ראש הממשלה ב־5,500 שקלים והוא עומד כעת על 52,926 שקל בחודש. בינואר 2019 הוא צפוי להתעדכן ולגדול בעוד כ־3% - ל־54,550 שקל ברוטו בחודש.

נתניהו משמש כראש ממשלה מאז אמצע שנת 2009. הוא ובני משפחתו מתגוררים במעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים וכל הוצאות המעון ממומנות על ידי המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

124 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

122.
אין בעייה עם זה
ראש ממשלה יכול לכהן תחת כתב אישום ואפילו אם יורשע יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה ואפילו אם ישב בבית הסוהר גם במצב כזה לדעתי יוכל לכהן כראש ממשלה הוא יוכל להגיע לישיבות הממשלה ולמשרד ראש הממשלה ולתפקד באופן רגיל כולל נסיעות לחו"ל בסוף יום עבודה יחזור לכלא או במקרים שיחזור מחו"ל יחזור מייד לתא בבית הכלא אין אם זה שום בעייה לדעתי. זאת דמוקרטיה אמיתית זכות לבחור ולהבחר לכל אזרח. ודרך אגב הוא תוצמד לו אבטחה אישית של השב"כ מחוץ לכלא וגם בתוך הכלא.
ש.א  |  22.04.20
לכל התגובות