אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בסין זועמים: בתו של מייסד וואווי נעצרה בקנדה

הרשויות בקנדה עצרו את סמנכ"לית הכספים של וואווי, מנג וונזהאו, לבקשת ארה"ב, זאת בשל האשמות על הפרת הסנקציות על איראן. וואווי: "איננו מודעים לשום דבר לא חוקי שעשתה מנג"

06.12.2018, 07:25 | שירות כלכליסט
הרשויות בקנדה עצרו בוונקובר את סמנכ"לית הכספים של וואווי (Huawei Technologies) לבקשתה של ארה"ב, זאת בשל האשמות על הפרת הסנקציות על איראן.

לפי הודעת משרד המשפטים הקנדי, מנג וונזהאו (Meng Wanzhou) נעצרה כבר ביום שבת, ומחכה להסגרתה לארה"ב. שימוע לגבי שחרורה בערבות נקבע ליום שישי. מנג היא בתו של מייסד החברה, רן זהנגפי, ומכהנת גם כסגנית היו"ר.

קראו עוד בכלכליסט

המעצר הוא צעד נוסף במלחמה של ארה"ב נגד הענקית הסינית. וואווי נתפסת כסכנה לביטחון הלאומי בשל קשריה הקרובים לממשלה הסינית. בשנה האחרונה נקט הממשל האמריקאי בשורה של צעדים שנועדו להגביל את היקף העסקים של החברה בארה"ב, ולאחרונה אף הושק קמפיין שמטרתו לשכנע מדינות בנות ברית לנקוט בצעדים דומים.

מייסד החברה רן זהנגפי, צילום: אי פי איי מייסד החברה רן זהנגפי | צילום: אי פי איי מייסד החברה רן זהנגפי, צילום: אי פי איי

בסין מחו נגד המעצר וקראו לרשויות בארה"ב ובקנדה לשחרר את מנג. דובר החברה מסר כי מנג נעצרה בשדה התעופה כשנחתה בתחנת ביניים. "לחברה הועבר מידע מועט ביותר בנוגע להאשמות ואיננו מודעים לשום דבר לא חוקי שעשתה מנג", מסר הדובר. "אנחנו מאמינים שמערכות המשפט בארה"ב ובקנדה יגיעו למסקנה דומה".

בוול סטריט ג'ורנל דיווחו כבר באפריל כי משרד המשפטים האמריקאי פצח בחקירה סביב העסקים של וואיווי באיראן. החשד הוא שוואוווי מפרה את הסנקציות נגד איראן מאז 2016.

וואווי היא היצרנית הגדולה בעולם של ציוד למגדלים סלולרים, רשתות אינטרנט ותשתיות טלקומניקציה. היא גם המותג הסמארטפונים השני בגודלו בעולם. בארה"ב חוששים שהממשלה הסינית עלולה לחייב את החברה לחדור לחומרה שהיא מוכרת ברחבי העולם כדי לרגל או אפילו לשבש את התקשורת. בוואווי טוענים בתגובה כי אינם עוסקים בריגול בשם אף ממשלה, שכן מהלך כזה יסכן את העסקים שלה. בכל זאת, בחודשים האחרונים גם אוסטרליה וגם ניו זילנד ביטלו חוזים עם וואווי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות