אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'י.אף.אי מקדימה ברבעון את תשלום הקרן על האג"ח שלה

ג'י.אף.אי מקדימה ברבעון את תשלום הקרן על האג"ח שלה

בהמשך לתשלום של 525 מיליון שקל מחברת אקסטל למשקיעיה בתחילת השבוע, ג'י.אף.אי תעביר 122.1 מיליון שקל, שלושה חודשים לפני המועד

06.12.2018, 08:26 | חזי שטרנליכט

לאחר גל של מפולות, שהלך וגבר בחודש האחרון עם ההסתבכות של ברוקלנד ובהמשך, עם משיכות בעייתיות של כספים שנלקחו והוחזרו בחברות אול־יר וצ'וזן נכסים, נרשמה אתמול צפירת הרגעה למשקיעים מאחת החברות האמריקאיות שאגרות החוב שלהן נסחרות בשוק המקומי.

קראו עוד בכלכליסט

דירקטוריון חברת ג'י.אף.אי (GFI Real Estate) של אלן גרוס, המחזיקה ב־22 נכסי נדל"ן מניב, בעיקר במגרם ומלונאות, תקדים את תשלום הקרן בשתי סדרות האג"ח שלה — א' ו־ב' ברבעון שלם.

אלן גרוס אלן גרוס אלן גרוס

מתנה לסילבסטר

דירקטוריון החברה אישר כי תשלום הקרן השני בסדרה א' ותשלום הקרן הראשון בסדרה ב', ישולמו ב־31 בדצמבר הקרוב, במקום במועד המקורי שנקבע ל־31 במרץ 2019. תשלום הקרן של סדרה א' צפוי לעמוד על 68.2 מיליון שקל ואליו מתלווה תשלום הריבית, שתשולם כאילו היתה משולמת במועד המקורי, בסך של 2.64 מיליון שקל.

תשלום הקרן בסדרה ב' שיוקדם, יעמוד על 49.8 מיליון שקל, ואליו תתווסף ריבית של 1.43 מיליון שקל. בסה"כ תשלם ג'י.אף.אי למחזיקי האג"ח סכום של 122.1 מיליון שקל ביום האחרון של 2018.

מחזיקי האג"ח ראו את הצעד כמהלך מבורך, במיוחד לנוכח הירידות חדות במדד תל־בונד גלובל, המאגד בתוכו את החברות האמריקאיות, שגייסו בשוק ההון המקומי עשרות מיליארדי שקלים בשנים האחרונות. מחירי אג"ח א' של ג'י.אף.אי עלו אתמול ב־1.4% בתשואה לפדיון של7.8%. מחירה של אג"ח ב' עלתה ב־2.6% בתשואה לפדיון של 7.5%.

ג'י.אף.אי דיווחה ברבעון השלישי על צמיחה של 22.8% בהיקף ההכנסות שלה מדמי השכירות, בניכוי עלויות תפעול (NOI). ה־NOI הסתכם ב־13.7 מיליון דולרים ברבעון. מנגד, בסיכום הרווחיות של החברה ברבעון השלישי נרשמה ירידה של 56% ברווח הנקי המתואם תזרימית (FFO) של החברה.

ה־FFO של ג'י.אף.אי, הסתכם בתום הרבעון השלישי בכ־1.7 מיליון דולרים מול 3.93 מיליון דולרים בתקופה המקבילה אשתקד. החברה תלתה את הירידה, בין היתר בעונתיות בהכנסות שניים ממלונות החברה בתקופת הרבעון וממכירת דירת פנטהאוז באחד הפרויקטים ברבעון השני.

בחברה דיווחו כי מתחילת השנה עלה ה־FFO ב־41.8% והסתכם ב־14.17 מיליון דולרים מול 9.98 מיליון דולרים בשלושת החודשים הראשונים של 2017.

מסר מרגיע

הצעד של ג'י.אף.אי מצטרף למהלך דומה שבו נקטה עוד חברת BVI, (בדרך כלל חברות אמריקאיות שהתאגדו באיי הבתולה, ר"ת, ח"ש) והיא אקסטל של גארי ברנט. החברה שילמה מוקדם יותר השבוע את מחצית קרן אגח א' בהיקף 525 מיליון שקל ובתוספת תשלום של ריבית צבורה עד סוף השנה. הקדמת התשלום, היא צעד שאמור לשדר מסר מרגיע שתואם את אמירת הבעלים של החברה, ברנט, מספר פעמים בעבר, על כך שיעמוד בכל התשלומים לבעלי האגח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות