אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון המנהלים החדש: הסתדרות המורים מאיימת על מי שמבקשים לעבור אלינו צילום: אורן אגמון

ארגון המנהלים החדש: הסתדרות המורים מאיימת על מי שמבקשים לעבור אלינו

האיומים שמקבלים מנהלים המעוניינים להצטרף ל"ארגון מנהיגים" כוללים, לטענת אנשיו, איום לפיו מעמדם במסגרת התמודדות במכרזים יפגע, ואיומי סרק נטולי תוקף משפטי לפיהם הצטרפות לארגון משמעותה ויתור על המעטפת הארגונית של הסתדרות המורים

06.12.2018, 16:02 | שחר אילן

ארגון מנהלי בתי הספר החדש, "ארגון מנהיגים", מאשים את הסתדרות המורים במסע הפחדות ואיומים כנגד מנהלים המבקשים להצטרף לשורותיו.

במכתב ששלחה עו"ד טל קרת בשם ארגון המנהלים למזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, נכתב כי "הובאו לידיעתנו פעולות הנחזות להיות חמורות ביותר, ובכללן השמעת איומים כלפי מנהלים המבקשים להצטרף לארגון מנהיגים (כלומר לעזוב את הסתדרות המורים ש"א) כי מעמדם במסגרת התמודדות במכרזים יפגע כיוון שלא יזכו לתמיכת נציגי הסתדרות המורים בוועדת המכרזים".

קראו עוד בכלכליסט

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, צילום: אורן אגמון מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד | צילום: אורן אגמון מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, צילום: אורן אגמון

עוד טוענת עו"ד קרת כנגד תופעות של "שליחת הודעות SMS במטרה להפעיל לחץ פסול על המנהלים שלא להצטרף לארגון מנהיגים, השמעת איומי סרק נטולי תוקף משפטי כלפי מנהלים כי הצטרפות לארגון מנהיגים משמעותה הפסקת המעטפת הארגונית של הסתדרות המורים מעליהם והותרתם 'חשופים בצריח' בשעת הצורך, ועוד פעולות פסולות".

לטענת ארגון מנהיגים, "המכנה המשותף לכלל הפעולות הללו הוא ניסיון מכוון מצד הסתדרות המורים ואנשיה לפגוע באופן בלתי חוקי בהתארגנותם של המנהלים במסגרת ארגון העובדים החדש". הם מציינים את "החומרה הרבה אותה מייחסים בתי הדין לעבודה לתופעות של פגיעה בהתארגנויות עובדים".

לדברי עו"ד קרת, "כל עוד הסתדרות המורים היא הארגון היציג, מחובתה לייצג ייצוג שוויוני את כלל המנהלים, בין אם הם חברים בהסתדרות המורים ובין אם לאו. הדברים נכונים כמובן גם בהקשר של שקילת שיקולים ענייניים בלבד בוועדות מינויים ומכרזים. כל סטייה, ולו הקלה ביותר, מעיקרון זה, תחשב כייצוג בלתי הולם". היא דורשת מבן דוד לפעול מידית למיגור התופעות ומזהירה שאם האיומים ימשכו, יפנה ארגון מנהיגים להליכים משפטיים.

ארגון מנהיגים הוקם לפני כחודש במטרה להפוך לארגון היציג של מנהלי בתי הספר, בטענה שהסתדרות המורים וארגון המורים העל יסודיים אינן מייצגים את האינטרסים של המנהלים. מנהלים המצטרפים לארגון החדש צריכים לעזוב את הארגונים הקיימים.

האירוע שהוביל ליוזמה היה הוראות שהוציאו ארגון המורים והסתדרות המורים לאנשיהם, שלא להגיע ליותר מיום הערכות אחד בחופש הגדול. ההוראה לא יושמה בפועל, אבל אם הייתה מיושמת הייתה מותירה את המנהלים ללא יכולת להיערך לשנת הלימודים.

יוזמי הארגון החדש דורשים להגדיר את תפקיד המנהל, לשפר את שכרו ולהנהיג ביטוח אחריות מקצועית. מורים שעוברים לתפקידי מנהלים יכולים היום לרדת בשכר לעומת התקופה בה עבדו כמורים ותיקים שקיבלו מספר גמולים, וכן אינם מבוטחים מפני תביעות.

מהסתדרות המורים נמסר בתגובה: "כפי שמזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד אמרה לנציגי הקבוצה, שמרביתם עובדים בעל יסודי, בפגישתם לפני מספר חודשים, הדלת פתוחה וכל איש הישר בעיניו יעשה. הסתדרות המורים פועלת למען כלל עובדי ההוראה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות