אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מו"מ מתקדם למכירת ניוקאסל האנגלית לחברת השקעות אמריקאית צילום: גטי אימג'ס

מו"מ מתקדם למכירת ניוקאסל האנגלית לחברת השקעות אמריקאית

לפי ההערכות, החברה - ששמה לא פורסם - היא חברת הייעוץ הפיננסי Rockefeller Capital Management. הצעת הרכישה נעה סביב הערכת שווי של 382 מיליון דולר. הבעלים של הקבוצה ב-11 השנים האחרונות, מייק אשלי: "אני אופטימי עבור האוהדים והמועדון"

06.12.2018, 16:09 | שירות כלכליסט

הבעלים של קבוצת הפרמייר ליג האנגלית ניוקאסל יונייטד, מייק אשלי, נמצא על פי דיווחים במשא ומתן למכירת המועדון לחברת השקעות אמריקאית. סגירת העסקה תביא לסיומן 11 שנה בהן שלט אשלי המועדון. אשלי, שהוא גם בעל מניות הרוב ברשת מוצרי הספורט הבריטית Sports Direct, אמר בראיון לסקיי ניוז השבוע שהשיחות נמצאות "במצב מתקדם מאי פעם".

קראו עוד בכלכליסט

שחקני ניוקאסל יונייטד, צילום: גטי אימג שחקני ניוקאסל יונייטד | צילום: גטי אימג'ס שחקני ניוקאסל יונייטד, צילום: גטי אימג

לפי ההערכות, החברה האמריקאית ששמה לא פורסם היא חברת הייעוץ הפיננסי Rockefeller Capital Management, אשר עובדת במשותף עם מנכ"ל מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי לשעבר כחלק מקבוצת חברות (קונסורציום), אבל טרם ידוע האם הוגשה הצעת רכישה רשמית.

לפי הדיווחים, אשלי יתבקש להחליט בין ההצעה המדוברת לבין שלוש הצעות אחרות לרכישת הקבוצה, כאשר כולן נעות סביב הערכת שווי של 382 מיליון דולר.

"אני אופטימי - עבור אוהדי ניוקאסל, עבור המועדון, עבור כולם, שאוכל לפרוש מתפקידי ושנוכל למצוא בעלים חדש שיהיה לטעמם של כולם" אמר אשלי ביום שני האחרון, והוסיף שהוא לא נמצא בשיחות בלעדיות עם אף אחד מהצדדים. הוא הוסיף שכל קונה פוטנציאלי צריך לקחת בחשבון שיהיה עליו לקנות שחקנים למועדון.

אשלי קנה את מניות השליטה במועדון בשנת 2007 תמורת 171 מיליון דולר. שוויו הנקי של אשלי, לפי דיווחים, הוא 3.8 מיליארד דולר, והוא זכה לעתים קרובות לביקורת בטענה שלא השקיע מספיק כסף בקבוצה.

המועדון מהעיר בצפון מזרח אנגליה עומד כבר כשנה למכירה באופן רשמי, אך לפי אשלי ההצעות האחרונות היו כולן לא מספקות. על מנת להשלים את הרכישה, מציע ההצעה צריך לעבור את מבחן הסטנדרטים של הפרמייר ליג, מה שהופך את תקוותו של אשלי לסכם את עסקת המכירה עד ה-1 בינואר למעט לא מציאותית.

תחת בעלותו של אשלי ירדה ניוקאסל פעמיים לליגה השנייה באנגליה ועלתה בחזרה לפרמייר ליג בפעם האחרונה במאי 2017, אך היא השיגה את נצחונה הראשון באותה עונה רק ב-3 בנובמבר 2017 - אחרי השקעה של 38 מיליון דולר ברכישת שחקנים במהלך הקיץ, ורווח נקי של קרוב ל-9 מיליון דולר לאחר מכירת מספר שחקנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות