אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילין ולפידות כופפו את צחי אפלויג: יתנו את הטון בבית ההשקעות המשותף צילום: תומי הרפז

ילין ולפידות כופפו את צחי אפלויג: יתנו את הטון בבית ההשקעות המשותף

אחרי חודשים של טרפוד חלוקת דיבידנדים, מייסדי בית ההשקעות הגיעו להסכם עם לידר השקעות השותפה בילין לפידות, שמעניק להם את הטון הקובע; לילין ולפידות יהיו שלושה נציגים בדירקטוריון לעומת שניים בלבד ללידר השקעות

06.12.2018, 17:01 | רחלי בינדמן

מייסדי בית ההשקעות ילין לפידות הצליחו לכופף את השותפה שלהם, לידר השקעות, המנוהלת על ידי צחי אפלויג, נציגו של קרן דן דוד.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר חודשים ארוכים בהם טרפדו המייסדים, דב ילין ויאיר לפידות, חלוקת דיבידנדים בבית ההשקעות בו מחזיקים השניים ב-50% לצד אטראו שוקי הון הציבורית שבשליטת לידר השקעות, נאותו בלידר להגיע להסכם שותפות חדש. ההסכם החדש מעניק לשני המייסדים והמנכ"לים המשותפים את הטון הקובע בחברה.
            

צחי אפלויג, צילום: איה בן עזרי צחי אפלויג | צילום: איה בן עזרי צחי אפלויג, צילום: איה בן עזרי


         

החלק העיקרי בהסכם קובע כי לילין וללפידות יהיו שלושה נציגים בדירקטוריון לעומת שניים בלבד ללידר. עד כה החזיקו כל אחד בשני נציגים, והמשמעות היא זכות וטו של ילין ולפידות בדירקטוריון. זאת למעט מספר אירועים שדורשים רוב של ארבעה מתוך חמשת הדירקטורים, בהם נטילת הלוואות או רכישה של מעל 5% מהונה של חברה אחרת, כניסה לתחומים חדשים, שינוי מבני ועסקאות בעלי עניין.

מימין: יאיר לפידות ודב ילין, צילומים: תומי הרפז מימין: יאיר לפידות ודב ילין | צילומים: תומי הרפז מימין: יאיר לפידות ודב ילין, צילומים: תומי הרפז

עוד סוכם בין הצדדים כי שני המנהלים הוותיקים יעבדו בבית ההשקעות לתקופה של חמש שנים נוספות.

בתמורה לכוח העודף של ילין ולפידות, סוכם על מדיניות דיבידנד לפיה יחלוקו רווחים ראויים לחלוקה כל עוד ההון העצמי של ילין לפידות עולה על 300 מיליון שקל. ילין לפידות הוא בין בתי ההשקעות הרווחים בענף עם רווח רבעוני של כ-40-35 מיליון שקל ברבעון.

נכון לסוף ספטמבר עמד ההון העצמי של ילין לפידות על 290 מיליון שקל - נתון הכולל סכום 40 מיליון שקל דיבידנד שכבר אושר אך טרם חולק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות