אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין צלל ב-11% אל מתחת ל-3,300 דולר - רמתו הנמוכה ביותר מתחילת השנה צילום: Dan Kitwood

הביטקוין צלל ב-11% אל מתחת ל-3,300 דולר - רמתו הנמוכה ביותר מתחילת השנה

המטבע הקריפטוגרפי צולל לרמת שפל שלא נראתה ב-2018, ובמקביל אליו רושמים גם המטבעות הקריפטוגרפיים האחרים ירידות חדות. XRP ואת'ר צוללים ב-10.2% ו-15.6%, בהתאמה. אנליסט: "כיוון שהשוק מונע בעיקר על ידי גופים גדולים, סנטימנטיים שליליים גורמים לו לתנודות חדות מאוד"

07.12.2018, 09:40 | שירות כלכליסט

מרחץ הדמים נמשך: מחיר הביטקוין ירד הלילה ביותר מ-11% אל מתחת ל-3,300 דולר - רמתו הנמוכה ביותר מתחילת השנה. המטבע הקריפטוגרפי כבר נסחר, על פי אתר CoinDesk, תמורת 3,293 דולר. בנקודה זו רשם הביטקוין ירידה של כ-11% תוך 24 שעות - צניחה של 83% משיאו שעמד על כ-20 אלף דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

גם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים רושמים היום ירידות חדות, במקביל לביטקוין. מחיריהם של XRP ואת'ר, המטבעות השני והשלישי בחשיבותם מבחינת שווי השוק שלהם, ירדו גם הם ב-10.2% ו-15.6% בהתאמה תוך 24 שעות.

ביטקוין, צילום: רויטרס ביטקוין | צילום: רויטרס ביטקוין, צילום: רויטרס

"השוק נמצא במגמה דובית עיקשת שנראית ככזו המונעת על ידי רגש שלילי כלפי המטבעות הקריפטוגרפיים", הגיב לירידות זנון קפרון, מנהל בחברת הייעוץ הטכנולוגי קפרונאסיה (Kapronasia). "כיוון שהשוק מונע בעיקר על ידי גופים גדולים, סנטימנטיים שליליים גורמים לו לתנודות גדולות מאוד, וללא מניעים חיוביים בעתיד הקרוב המגמה הזאת יכולה להימשך גם עמוק לתוך 2019," כך קפרון.

שנת 2018 הייתה בעיקר שלילית עבור המטבעות הקריפטוגרפיים, כאשר שווי השוק של התעשייה כולה צנח בכמעט 87% ביחס לשיאים שאליהם היא הגיעה בינואר. מאז ירדו נפחי המסחר בשיעור משמעותי.

רשות ניירות הערך האמריקנית (SEC) פרסמה אתמול עדכון בנוגע לתהליך אישור שינוי החקיקה, כך שתאפשר את קיומן של קרנות נאמנות סחירות (ETF) לביטקוין - מה שיאפשר למשקיעים מוסדיים להיכנס להשקעה במטבעות קריפטוגרפיים באופן בטוח יותר, במקום לרכוש באופן ישיר ביטקוין.

"הרשות (SEC) מצאה לנכון להקצות זמן נוסף כדי לבחון אם לאשר או לדחות את שינוי החוק המוצע", הודיע עוזר מזכיר ה-SEC. מאז הפעם הקודמת שבה דחתה רשות ניירות ערך האמריקאית את קבלת ההחלטה בנושא, הביטקוין הספיק לאבד יותר מ-9 מיליארד דולר מערכו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
טכנולוגיה נהדרת
ואם למישהו יש פטנט עליה הוא יהי. מיליונר.מעבר לזה השווי של מטבע הוא שווי הערך הכלכלי שלו כאמצעי להערבת כספים. כלומר עם מטבע אחד חוסך עמלות של דולר אחד בהעברת כספים אז זה השווי שלו לכול היותר. (ולמעשה פחות כי אם הוא לוקח את כל החיסכון אז למה הוא מועיל) ובכדי לשמש כמטבע שמשמש להעברה (מטבע ולא טכנולוגיה) הוא צריך להיות יציב במקרה הפחות טוב או מוצמד למטבע העברה במקרה האופטימלי. אחרת תעביר סכום אחד ובצד הדני יגיע סכום אחר. בקיצור השווי הכלכלי שואף לאפס ובסופו המטבע (ולא הטכנולוגיה) תשאף לשווי הזה.
חם או יפת  |  09.12.18
לכל התגובות