אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מינה את דוברת מחלקת המדינה הת'ר נאוארט לשגרירה באו"ם צילום: איי אף פי

טראמפ מינה את דוברת מחלקת המדינה הת'ר נאוארט לשגרירה באו"ם

נאוארט, הצפויה להחליף את השגרירה הנוכחית באו"ם ניקי היילי, שימשה בעבר כמגישה בפוקס ניוז. אין לה ניסיון משמעותי בדיפלומטיה, ורק בשנה שעברה היא הצטרפה למחלקת המדינה

07.12.2018, 18:00 | שירות כלכליסט
הנשיא טראמפ מינה היום (ו') את דוברת מחלקת המדינה הת'ר נאוארט (Nauert) לשגרירת ארה"ב לאו"ם.

קראו עוד בכלכליסט

אם יאושר המינוי על ידי הסנאט, הוא יקפיץ את נאוארט - החדשה יחסית בתחום יחסי החוץ - כמה דרגות במעלה השירות הדיפלומטי האמריקאי. המינוי נעשה, על רקע מאמציו של ממשל טראמפ להגביר את הלחץ על איראן. טראמפ דורש שבנות בריתו ייקחו יותר אחריות על שמירת ביטחונן שלהן.

הת הת'ר נאוארט. בלי ניסיון משמעותי בדיפלומטיה, ועם עבר כמגישה בפוקס ניוז | צילום: איי אף פי הת

נאוארט הצטרפה למחלקת המדינה בשנה שעברה ללא שום ניסיון בממשל, לאחר קריירה כמגישה וכתבת בפוקס ניוז. היא תחליף בתפקידה החדש את ניקי היילי, שנבחרה פעמיים למושלת דרום קרוליינה אך חסרה גם היא ניסיון במדיניות חוץ כשנכנסה לתפקיד השגרירה.

בתפקידה החדש נאוארט תהיה אחראית על שמירת התמיכה הבין לאומית בסנקציות הכלכליות נגד צפון קוריאה ואיראן, ועל התמיכה הבלתי מסוייגת של ממשל טראמפ בישראל שעומדת בפני ביקורת גוברת והולכת באו"ם.

נאוארט, ששימשה בעבר ככתבת חדשות ב-ABC, הצטרפה לפוקס ב-1996, בתחילה ככתבת ובהמשך כמנחה של התוכנית Fox and Friends. טראמפ הוא אחד מאוהדי התוכנית הגדולים ביותר, ומוצא תכופות השראה בהערות המנחים ומנכס אותן לטובת ציוצי הבוקר שלו בטוויטר.

נאוארט עזבה את פוקס ב-2017 לאחר שבנתה לעצמה מוניטין כמגנה עיקשת של הנשיא, אפילו במהלך כהונתו הסוערת של מזכיר המדינה הראשון של טראמפ, רקס טילרסון.

מבקרי הממשל מיהרו לתקוף את המינוי, שלדבריהם שם נאמנות לפני ניסיון. "בעוד ניקי היילי לא הביאה איתה שום ניסיון במדיניות חוץ, היא לפחות ניהלה מדינה", כך אמר ברט ברואן (Bruen), פקיד לשעבר במחלקת המדינה, "ביצועיה של נאוארט כתת-מזכירת המדינה בפועל הייתה חסרת כל הישג ואפילו כל תשומת לב מיוחדת לתפקיד".

נאוארט היא רק האחרונה בשורת עובדי פוקס ניוז שמושתלים בתפקידים בכירים בממשל, כשהאחרון לפניה היה ביל שיין שעבר מתפקיד מנהל בפוקס לתפקיד יועץ תקשורת ראשי. גם יועץ הביטחון של הבית הלבן, ג'ון בולטון, שימש קודם לכן כחבר פאנל בפוקס ניוז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות