אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההאטה הכלכלית העולמית מכה בנתוני הסחר של סין צילום: שאטרסטוק

ההאטה הכלכלית העולמית מכה בנתוני הסחר של סין

היצוא הסיני עלה בחודש שעבר בשיעור של 5.3% לעומת צפי לעלייה של 10%; הצמיחה ביבוא רשמה את השיעור הנמוך מזה יותר משנתיים

08.12.2018, 09:07 | שירות כלכליסט

היצוא הסיני עלה בנובמבר בשיעור נמוך מהתחזיות, כך עולה מנתונים המתפרסמים היום (שבת). מדובר בעלייה של 5.3% בלבד בנובמבר בהשוואה לחודש המקביל אשתקד כשצפי האנליסטים עמד על נתון של 10%. זהו גם השיעור הנמוך ביותר מאז חודש מרץ, אז נרשמה התכווצות של 3% ביצוא. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, דבר זה עשוי להצביע על כך שההאטה בביקושים העולמיים קיזזה את מאמציה של סין למהר ולשלוח סחורות לארה"ב לפני כניסתו לתוקף של סבב מכסים חדש במסגרת מלחמת הסחר בין שתי המדינות. עם זאת, יש לציין כי נדחתה החלת המכסים שתוכננה ל-1 בינואר.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, נרשמה ירידה גם בצמיחת היבוא בחודש שעבר, לשיעור הנמוך ביותר מאז אוקטובר 2016 - 3% בלבד לעומת צפי אנליסטים לזינוק של 14.5% ושיעור של 21.4% שנרשם באוקטובר. האטה זו מצביעה על המשך החולשה בביקושים המקומיים ועשויה לעודד את קובעי המדיניות בסין להגביר את המאמצים להמריץ את הכלכלה.

פגישתם של טראמפ ושי, צילום: איי פי פגישתם של טראמפ ושי | צילום: איי פי פגישתם של טראמפ ושי, צילום: איי פי

נתוני היצוא והיבוא לחודש נובמבר פורסמו פחות משבוע מאז פגישתם של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג בוועידת ה-G20, שבה סיכמו על דחייה ב-90 יום של העלאת המכסים האמריקאיים על סחורה סינית בשווי 200 מיליארד דולר. במהלך תקופה זו צפויים הצדדים מו"מ על הסכם סחר.

המטבע הסיני, היואן, נחלש מאז תחילת השנה ביותר מ-5% מול הדולר, ובכך עזר להפוך את המוצרים הסיניים לתחרותיים יותר בזירה הבינלאומית. עם זאת, ההאטה בביקושים העולמיים, בייחוד מצד יפן ואירופה, פוגעת בסין, שהיא היצואנית הגדולה בעולם.

עוד פורסם היום כי העודף המסחרי של סין עם ארה"ב עמד בנובמבר על שיא של 35.55 מיליארד דולר, עלייה לעומת 31.78 מיליארד דולר שנרשמו בחודש לפני כן. העודף המסחרי הכולל של סין עמד בחודש שעבר על 44.74 מיליארד דולר, התרחבות מ-34.02 מיליארד דולר באוקטובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות