אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: ג'ון קלי, ראש הסגל בבית הלבן, עוזב את תפקידו צילום: איי אף פי

עכשיו זה רשמי: ג'ון קלי, ראש הסגל בבית הלבן, עוזב את תפקידו

לאחר דיווחים בכלי התקשורת על עזיבתו הצפויה של קלי, הודיע היום הנשיא טראמפ לכתבים כי הגנרל לשעבר יעזוב בסוף השנה. המועמד המוביל להחליפו הוא ניק איירס, ראש הסגל של סגן הנשיא מייק פנס

08.12.2018, 21:04 | שירות כלכליסט

ג'ון פ. קלי, גנרל הנחתים לשעבר שמונה לתפקיד ראש הסגל של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בשנה שעברה כדי להשליט סדר בבית הלבן, יעזוב את תפקידו בסוף השנה - כך מסר טראמפ בעצמו היום (שבת).

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ, ששוחח עם כתבים על מדשאת הבית הלבן בטרם יצא למשחק הפוטבול של חיל הים בפילדלפיה, אמר כי יכריז על מחליף לקלי ביום או ביומיים הבאים. "ג'ון קלי יעזוב - אני לא יודע אם אני יכול להגיד 'פורש'" אמר הנשיא. "אבל הוא אדם נהדר. הוא יעזוב בסוף השנה".

לפי הניו יורק טיימס, המועמד המוביל להחליף את קלי הוא ניק איירס בן ה-36, ראש הסגל של סגן הנשיא מייק פנס ופעיל פוליטי רפובליקני, עם ניסיון בקמפיינים פוליטיים. קלי, שהיה קצין בכיר בצבא ארה"ב בטרם מונה לראש הסגל של טראמפ, היה חסר ניסיון פוליטי כזה.

כבר אתמול דווח ב-CNN כי קלי צפוי להתפטר בקרוב. בעבר כבר דווח על היחסים המתוחים בין טראמפ לבין קלי בן ה-68, ששימש כגנרל בחיל הנחתים. לפי הדיווח אתמול, היחסים בין השניים גרועים מתמיד והשניים אפילו לא מדברים.

ג ג'ון קלי. יעזוב את תפקידו | צילום: איי אף פי ג

עזיבתו של קלי תותיר את טראמפ עם צוות הולך ומתכווץ של יועצים קרובים, כאשר הוא מתחיל להתרגל למבנה הכוח הפוליטי החדש בגבעת הקפיטול, בתקופה שלאחר בחירות האמצע, שבה לדמוקרטים יש שליטה על בית הנבחרים.

הנשיאים בארה"ב עורכים בדרך כלל שינויים פרסונליים בצוותיהם לאחר בחירות אמצע הקדנציה. במהלך מסיבת עיתונאים ארוכה ביום שלאחר הבחירות, דחה הנשיא שאלות שעסקו בעבודתם של קלי וג'ף סשנס, התובע הכללי דאז. סשנס אולץ לעזוב יום לאחר מכן.

עזיבתו של קלי את תפקיד ראש הסגל בבית הלבן מצטרפת לרשימה ארוכה של יועצים בכירים שעזבו את תפקידם הצמוד לטראמפ, בהם ראש הסגל לשעבר פריבוס, בכירי מערך התקשורת של הבית הלבן אנתוני סקרמוצ'י ושון ספייסר, היועץ לביטחון לאומי מייקל פלין, התובע הכללי ג'ף סשנס ומזכיר המדינה רקס טילרסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות