אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו עוצר את חוק צנזורת הפורנוגרפיה של ח"כ זוהר צילום: יריב כץ

נתניהו עוצר את חוק צנזורת הפורנוגרפיה של ח"כ זוהר

ראש הממשלה אמר שיבחן מחדש את החקיקה המוצעת, במסגרתה תוטל חובת צנזורת רשת בישראל - תוך הנהגת "רשימות שחורות" של נושאים ומשתמשים. "אנחנו לא רוצים שילדים ייחשפו לתכנים פוגעניים אבל החשש שלי הוא שתיכנס רגולציה לרשת", אמר

09.12.2018, 11:16 | עומר כביר
האם ראש הממשלה בנימין נתניהו יבטל את חוק הצנזורה של ח"כ מיקי זוהר? בפתח ישיבת שרי הליכוד אמר הבוקר ראש הממשלה שהוא "מוטרד מחוקים שמבקשים לצנזר רשתות חברתיות ואינטרנט", ואמר שבכוונתו ללמוד את החוק ולהיפגש עם זוהר.

קראו עוד בכלכליסט

מחר (ב') צפויה ועדה משותפת שהקים זוהר להיפגש לדיון בנוסח המעודכן להצעת החוק שהציג בשבוע שעבר, ושבין השאר מפעיל צנזורת אתרים כברירת מחדל ומחזיר את פעילותן של הרשימות השחורות. לאור העובדה שזוהר דאג לאייש את הוועדה ברוב מוחלט של תומכי החוק, הדיונים וקצב ההתקדמות צפויים היו להיות זהירים במיוחד. ואולם, התערבותו הצפוייה של ראש הממשלה צפויה לתקוע מקלות בגלגלי החקיקה, כפי שהיה עם חוק הפייסבוק שאת אישורו במליאה בלם נתניהו ברגע האחרון.

חושש מרגולציית יתר. רה"מ נתניהו, צילום: יריב כץ חושש מרגולציית יתר. רה"מ נתניהו | צילום: יריב כץ חושש מרגולציית יתר. רה"מ נתניהו, צילום: יריב כץ

"עצרתי בזמנו את 'חוק הפייסבוק' למרות שכוונת החקיקה הראשונית של גלעד ארדן הייתה טובה, אותו דבר נכון גם על מה שמכונה 'חוק הפורנו'", אמר ראש הממשלה בפתח ישיבת שרי הליכוד הבוקר. "אנחנו לא רוצים שילדים ייחשפו לתכנים פוגעניים אבל החשש שלי הוא שלאינטרנט, מרחב שבו אין רגולציה ממשלתית, תיכנס רגולציה. מי יקבע איזה תוכן מותר ואיזה תוכן אסור? מי יקבע את הפרשנויות? אני אפגש עם ח״כ מיקי זוהר כדי ללמוד את החוק ולראות איך אפשר להתגבר על החשש הזה. צריכים להיזהר מאוד מכניסה של רגולטור למרחב הזה".

בשבועיים האחרונים האיץ זוהר את מאמציו לקידום החוק, שיחייב ספקיות אינטנרט לחסום אתר פורנו כברירת מחדל. בשבוע שעבר הקים זוהר ועדה משותפת בראשותו כדי לזרז את קידום החוק, אחרי שנכשל בוועדת הכלכלה של הכנסת. את הדיון הראשון של הוועדה ביום שני השבוע הוביל זוהר בהתנהלות אלימה ודורסנית, תוך שהוא מעלה הצעות מופרכות ובעייתיות כמו מתן גישה למרשם האוכלוסין לספקיות האינטרנט. התנהלותו של זוהר עוררה ביקורת רבה, כאשר במקביל ציינו מומחים את חוסר ההיתכנות של החוק ואת העובדה שאין לו מקבילה במדינות מערביות.

זוהר מסר בתגובה: "הנוסח הסופי של החוק מצוין ואני בטוח שראש הממשלה יתמוך בו. המטרה היא אך ורק הגנה על קטינים ומתן אפשרות לבגיר להכריע בעבור עצמו. אין ראוי מזה למען ילדי ישראל והבטחת עתידה של החברה שלנו בכל מה שקשור למניעת הטרדות מיניות והחפצת נשים".

פעיל הליכוד ניר הירשמן, מראשי התנועה לזכויות דיגיטליות, בירך על הודעת נתניהו. "גם ראש הממשלה מבין עכשיו את המשמעות האמיתית של חוק צנזורת האינטרנט של מיקי זוהר – לסגור את האינטרנט הישראלית ולהשליך את חופש הביטוי לפח", אמר. "חבל שאנחנו צריכים להגיע לדקה ה-90 עם הצעות חוק מעוותות כאלה, לפני ששמים את המעצור בפני חברי כנסת אלמונים שמנסים לקושש עוד כמה קולות בפריימריז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות