אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם קיבוצי במרכנתיל: העובדים מוותרים על ההצמדה לתנאי עובדי לאומי צילום: שאול גולן

הסכם קיבוצי במרכנתיל: העובדים מוותרים על ההצמדה לתנאי עובדי לאומי

מדובר בהסכם קיבוצי ל-1,500 עובדי הבנק לשנים 2023-2019. בתמורה להיפרדות מהסכמי השכר ועדכוני תנאי העבודה של בנק לאומי יינתן לעובדים מענק חד-פעמי בגובה 2.5 משכורות לכל עובד בהתאם לשכר המוכר לו לצרכי פיצויים

09.12.2018, 13:48 | רחלי בינדמן

הסכם שכר דרמטי במערכת הבנקאית - בנק מרכנתיל דיסקונט מקבוצת דיסקונט שבניהולה של לילך אשר טופילסקי, חתם על הסכם קיבוצי עם ועד העובדים הארצי של הבנק המונה 1,500 עובדים לשנים 2023-2019 שלראשונה ינתק את הצמדת השכר של העובדים מהשכר של עובדי בנק לאומי אליו היה צמוד עד כה.

קראו עוד בכלכליסט

עד היום הסכמי השכר ועדכוני תנאי העבודה היו בהתאם לעדכונים והסכמי השכר של בנק לאומי - עד סוף השנה גם עובדי בנק לאומי יידרשו להגיע להסכמות לחידוש ההסכם הקיבוצי עם ההנהלה בראשות רקפת רוסק עמינח ולראשונה ההסכם לא יחול על עובדי מרכנתיל.

גם השכר של עובדי הבנק הבינלאומי צמודים למשל לתנאי השכר של עובדי בנק לאומי וכך גם השכר של עובדי בנק אגוד ולראשונה עובדי מרכנתיל מוותרים על ההצמדה הזו וחותמים על הסכם שכר עצמאי.

בראיון שהעניקה ל"כלכליסט" המפקחת על הבנקים חדוה בר לרגל ראש השנה היא הבהירה שהיא רוצה שהבנקים בישראל ימשיכו במאמצי ההתייעלות שלהם וכי תופעת הצמדות הסכמי השכר בין בנקים תיפסק. כעת מדובר בסנונית ראשונה לכך.

לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: שאול גולן לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט | צילום: שאול גולן לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: שאול גולן

בתקופה הקרובה צריכים הבנקים הפועלים ולאומי (עד סוף השנה) ודיסקונט (דיסקונט נדרש לחדש את ההסכם רק בסוף 2019) לחדש גם הם את ההסכמים הקיבוציים מול העובדים שלהם כשהציפייה של הפיקוח היא של המשך הליכי התייעלות והורדת הטייס האוטומאטי בעוד ועדי העובדים לא צפויים לעשות חיים קלים להנהלות ולדרוש דווקא לשפר את תנאי העסקתם.

למרות הפרידה מההצמדה לשכר עובדי לאומי - במסגרת ההסכם של עובדי מרכנתיל סוכם כי תקציב תוספת השכר יעמוד על שיעור של 3.1% בשנה בכל אחת משנות ההסכם (לעומת ההצמדה שקיימת היום על בסיס הסכם לאומי שעומדת על 3.5% בשנה) ותשולם לעובדים גם תוספת ותק כמקובל בבנק (0.7% לשנת ותק).

בתמורה להיפרדות מהסכמי השכר ועדכוני תנאי העבודה של בנק לאומי יינתן לעובדים מענק חד-פעמי בגובה 2.5 משכורות לכל עובד בהתאם לשכר המוכר לו לצרכי פיצויים.

עוד סוכם כי השכר המינימלי לצרכי הטבות סוציאליות (פיצויים) יעמוד על 6,500 שקל החל משנת 2020 בעוד שבשנת 2019 הוא יעמוד על 6,200 שקל, כשהמשמעות כמובן היא הגדלת ההפרשות הסוציאליות לעובדים. שכר המינימום במרכנתיל יעלה מכ-5,500 שקל ל-6,200 שקל בחודש.

להסכם החדש לא תהיה השפעה מהותית על רווחי בנק מרכנתיל או דיסקונט בשנת 2019 והוא בהתאמה לתוכנית האסטרטגית הרב שנתית של הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות