אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כל השיקולים בקניית רכב חדש צילום: pexels

כל השיקולים בקניית רכב חדש

הקצאת סכום כספי מסוים היא רק הצעד הראשון בדרך להגשמת החלום של קניית רכב חדש. רוצים לדעת איזה עוד שיקולים צריך להכניס למשוואה? הנה כל הפרטים

09.12.2018, 15:29 | בשיתוף ביטוח GO
קניית רכב חדש מאפשרת לשפר את איכות החיים ולהקל על המשפחה. עם זאת, הטעות הנפוצה היא לחשוב שתהליך הקנייה מתחיל ונגמר בהקצאת סכום או גיוס הלוואה. בפועל, יש המון פרמטרים שמשפיעים על העלות האמיתית והסופית כגון ביטוח רכב וקיימים גם שיקולים שקובעים איזה דגם הכי יתאים לנו בטווח הקצר והארוך.

השיקול המרכזי בקניית רכב חדש הוא התאמה לצרכים הקיימים. בשביל לדעת האם הרכב מתאים לנו נצטרך לבדוק את המפרט הטכני ואת המידות. בעיקר מומלץ להתמקד ברוחב תא המטען, במרחק בין המושב הקדמי והאחורי ובסוג מערכות הבטיחות והאבזור. אלו אולי נראים דברים קטנים, אך יש להם השפעה על ערך הרכב ועל שביעות הרצון ממנו.

מה הדרישות שלכם מהרכב?

מומלץ להכין רשימת דרישות מסודרות לפני שקונים רכב חדש. היתרון של קניית רכב כזה הוא שיש היצע גדול לבחור מתוכו, אז לא חייבים לקנות את הדגם הראשון שממנו מתלהבים באולמות התצוגה. רצוי לישון על כל החלטה לפחות כמה ימים ולזכור שלא כל הנוצץ זהב.

האמת היא שלכל אחד ואחת מאתנו יש דרישות מעט שונות. זה מקשה עוד יותר על תהליך בחירת הרכב, כי הדגם שיהיה אידיאלי עבור הורים לילדים או חברים מהשכונה עלול לגרור אנשים אחרים להוצאות מיותרות. מבחינתנו, התאמה לדרישות מחייבת חשיבה לעומק על מאפייני הרכב ועל היכולת שלו לעמוד בציפיות.

אפשר לפגוש אנשי מכירות של יבואנים שונים וכך להתרשם מההבדלים בין הדגמים הקיימים. בנוסף, בחלק מהמקומות יאפשרו לכם לתאם נסיעת מבחן. בעזרת נסיעת מבחן תוכלו לדעת האם הרכב מתאים לצרכים ולציפיות ולהעלות שיקולים ספציפיים שקשורים לאורח החיים הנוכחי שלכם.
 , צילום: pexels צילום: pexels  , צילום: pexels

נתונים אובייקטיביים להשוואת רכבים

יש מקרים שבהם הרגולציה עובדת לטובתנו ואחד מהם מתבטא בחיוב של היבואנים לציין פרטים טכניים. פרטים אלו יגלו לנו מה צריכת הדלק של הרכב, איזה ציון הוא קיבל במבחני ריסוק והאם הוא עומד בסטנדרטים של בטיחות. אמנם חלק מהנתונים משופצים על ידי יצרני הרכב, אך הם בכל זאת מספקים סוג של אינדיקציה להבדלים בין הדגמים הקיימים.

כמו כן, השיקול הכספי שמלווה אתכם ברכישת הרכב נשאר בעל משמעות גם בטווח הארוך. כאן כדאי לבדוק האם הרכב שומר על ערכו בשוק הנוכחי ואיזה דגמים יכולים לעזור לנו למכור אותם מהר יותר. אם לא בטוחים לגבי הפרטים האלה, אפשר להיעזר במידע מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

לסיכום, יש שיקולים שונים שצריכים להשפיע על קניית רכב חדש. רובם קשורים להיבט הכספי אך חלקם משפיעים על הבטיחות בנסיעה ועל התחושה שלכם ושל המשפחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות