אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 מיליון שקל יחולקו בין 800 עובדים בשיכון ובינוי

10 מיליון שקל יחולקו בין 800 עובדים בשיכון ובינוי

ההסכם בין החברה לבין הוועד, בתיווך ההסתדרות, הביא לקצו את סכסוך העבודה, שבמסגרתו דרשו העובדים מענק בעקבות העברת השליטה משרי אריסון לנתי סיידוף. הפיצוי יחולק לפי ותק לעובדים המועסקים מעל 3 שנים

09.12.2018, 20:22 | צלי גרינברג

שיכון ובינוי חתמה על הסכם עם הסתדרות העובדים הכללית ועם ועד עובדי החברה, ולפיו יקבלו העובדים מענק מכירה בהיקף של 10 מיליון שקל. החברה דיווחה אתמול כי במסגרת ההסכם הוסדרו כל ההיבטים וההשלכות על עובדי הקבוצה, בעקבות העברת השליטה בה. באוגוסט האחרון הושלמה העסקה, שבמסגרתה עברה השליטה בקבוצה מאריסון השקעות, שבשליטת שרי אריסון, לקבוצת סיידוף, שבבעלות נתי סיידוף, בתמורה ל־1.1 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בכך מגיע לסיומו סכסוך העבודה, שעליו דיווחה שיכון ובינוי ב־20 בספטמבר, ובמסגרתו דרשו העובדים לנהל משא ומתן להבטחת זכויותיהם במסגרת הסכם העבודה הקיבוצי. דרישותיהם העיקריות היו קבלת מענק מכירה והארכת תוקף ההסכמים הקיבוציים. גורמים המעורים בפרטים מספרים כי הסכסוך פרץ לאחר שאריסון סירבה לשלם את המענק.

מימין: נתי סיידוף ושרי אריסון. בעלת השליטה הקודמת סירבה לשלם מענק לעובדים מימין: נתי סיידוף ושרי אריסון. בעלת השליטה הקודמת סירבה לשלם מענק לעובדים מימין: נתי סיידוף ושרי אריסון. בעלת השליטה הקודמת סירבה לשלם מענק לעובדים

ההסכם יחול על כ־800 מעובדי הקבוצה, לרבות החברות־הבנות, היקפו יהיה לפי ותק העובד, והוא יחולק לעובדים המועסקים בה 3 שנים לפחות עם שכר חודשי שאינו עולה על 36.5 אלף שקל.

בהודעת ההסתדרות נכתב כי כל זכויות העובדים ותנאי ההסכמים הקיבוציים הקיימים יישמרו וימשיכו להיות תקפים, למרות העברת מניות השליטה לסיידוף, ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צוטט בה באומרו, כי "זהו צעד טבעי שההסכם יתגמל את העובדים על עבודתם ויבטיח את יציבותם הכלכלית והתעסוקתית גם תחת הבעלים החדשים".

במכתב ששיגר לעובדים מנכ"ל שיכון ובינוי משה לחמני, והגיע לידי "כלכליסט", נכתב כי "כעת אנו נושאים עיניים קדימה. עלינו להמשיך לפעול יחד, כל אחד בגזרתו, על מנת לעמוד ביעדים העסקיים שלנו ולהיות מוכנים לאתגרים הרבים שלפתחנו".

עמדתה הראשונית של שיכון ובינוי, עם קבלת ההודעה מההסתדרות על סכסוך העבודה לפני יום הכיפורים השנה, היתה כי "לחברה מסורת ארוכת שנים של כיבוד הסכמים ומחויבות ליחסי עבודה תקינים. עמדת החברה היא כי ההודעה על סכסוך העבודה היא חסרת יסוד, שכן זכויות עובדי החברה מובטחות ומתקיים משא ומתן להארכת התוקף וחידוש ההסכמים הקיבוציים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות