אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניין בן 10 קומות ייבנה במקום בנק אנגלו-פלשתינה ביפו הדמיה: 3ddesign

בניין בן 10 קומות ייבנה במקום בנק אנגלו-פלשתינה ביפו

הוועדה המקומית ת"א אישרה את הפרויקט ביפו של היזם יוסי אברהמי להקמת בניין, שיכלול קומת מסחר ו-64 יח"ד

10.12.2018, 10:21 | דותן לוי

ועדת המשנה לתכנון ובנייה של עיריית ת"א אישרה את הקמתו של בניין בן 10 קומות ברחוב תרצה 6/ירושלים 1 ביפו, במקום שבו שכן בעבר הסניף הראשון של בנק אנגלו-פלשתינה שנבנה בשנת 1903 ולאחריו שימש כסניף בנק לאומי המיתולוגי ביפו. הבניין נהרס לפני כשנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפרויקט של היזם יוסי אברהמי אשר נקרא "נוגה 1", על פי התכנית, בניין המגורים כולל 64 יח"ד מעל קומת מסחר ומרתף תת-קרקעי עם כ-30 מקומות חנייה שיופעל על ידי מתקן אוטומטי. הפרויקט מתוכנן על ידי האדריכל גידי בר אוריין.

הדמיה של נוגה 1, הדמיה: 3ddesign הדמיה של נוגה 1 | הדמיה: 3ddesign הדמיה של נוגה 1, הדמיה: 3ddesign

בנק אנגלו פלשתינה נפתח ב-26 ביולי 1903 בשדרות ירושלים ביפו, הוא הוחזק על ידי ההסתדרות הציונית, וסיפק שירותים בנקאיים ברמה אירופאית לאיכרי המושבות ולסוחרי יפו, היהודים והערבים. מנהל הבנק דאז - זלמן דוד לבונטין קבע כי השפה המדוברת והכתובה בבנק תהיה עברית. הבנק פעל ממניעים ציוניים: מימן ורכש קרקעות, מימן בניית בתים ביישובים עירוניים וכפריים וסיפק הון חוזר לתעשייה. לאחר קום המדינה חתמה הממשלה הזמנית הסכם עם בנק אנגלו-פלשתינה שבעקבותיו שימש הבנק כבנק המרכזי של המדינה. במסגרת תפקידו כבנק מרכזי, דאג הבנק להדפסת השטרות הראשונים ששימשו את מדינת ישראל וגם ניהל את הלוואות המדינה. בשנת 1950 הוקם "בנק לאומי לישראל", וב-1 במאי 1951 קיבל על עצמו בנק לאומי את כל הנכסים וההתחייבויות של בנק אנגלו-פלשתינה. ב-2014 מכר בנק לאומי את הסניף המיתולוגי ליזמי הנדל"ן ענב החץ ובהמשך חברת יוסי אברהמי נכנסה לשותפות ובהמשך רכשה את חלקם של ענב החץ ומחזיקה במלוא הזכויות בפרויקט.

אברהמי אמר לאחר אישור התוכנית: "אנחנו מקדמים את פרויקט נוגה 1 מאז רכשנו את הקרקע בשנת 2014. לפני 24 חודשים הרסנו כבר את המבנה הישן ומאז אנו פועלים לקבל את היתרי הבנייה. אני שמח שהצלחנו לעבור את המשוכה הזו ובתקווה כי כבר בחודשים הקרובים, לאחר קבלת היתרי הבנייה, אנו נתחיל בבניית בניין יוקרה ואיכותי, כפי שבנינו באזורים נוספים בארץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות