אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ זוהר מודה: חוק הצנזורה ינתק מהרשת 40% מהגולשים בישראל צילום: אוהד צויגנברג

ח"כ זוהר מודה: חוק הצנזורה ינתק מהרשת 40% מהגולשים בישראל

חוק חובת חסימת התוכן הפורנוגרפי צפוי ליצור "כאוס מוחלט", לדברי זוהר, והציבור יהיה "כועס ורוטן". ואולם, לטענתו עדיין מדובר בתוכנית מעולה. "אני חוסם - לא קוסם, ולא באתי לפתור את הבעיות של העולם", אמר

10.12.2018, 11:13 | עומר כביר

ח"כ מיקי זוהר הודה שהצעת חוק צנזורת האינטרנט שלו תגרום לכאוס ותנתק מהרשת לפחות 40% ממנויי האינטרנט בישראל. "אני חוסם, לא קוסם", הוסיף. הוועדה המיוחדת שהקים זוהר כדי לקדם את חוק חובת חסימת הפורנוגרפיה התכנסה הבוקר (ב'), ודנה בנוסח ההצעה המעודכן. הוועדה צפויה להצביע על החוק ביום ד' הקרוב.

 

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנוסח החדש, ספק אינטרנט ישלח למנויים הודעה כתובה שתבקש מהם לבחור האם ברצונם לקבל שירות סינון תוכן קבוע, שירות סינון שניתן לעקוף באמצעות סיסמה או לא לקבל שירון סינון כלל. אם לא ישיב המנוי על הודעה זו ועל שתי הודעות נוספות, יחוייב הספק לנתקו מהרשת עד לקבלת הודעה בנושא. זאת, במקום להפעיל את שירות הסינון כברירת מחדל במקרה שלא מסר הלקוח הודעה, לפי הנוסח הקודם.

ח"כ זוהר, צילום: אוהד צויגנברג ח"כ זוהר | צילום: אוהד צויגנברג ח"כ זוהר, צילום: אוהד צויגנברג

בפתח הדיון טען זוהר שמדובר ב"נוסח מעולה". "כל מי שימצא בו פגמים מוזמן לעלות אותם, אבל לעניות דעתי אחרי שבחנתי את הנוסח הזה לעומק זיהיתי שיש פה פתרונות שעומדים במסגרת החוקתית ולא פוגעים בחופש פרט", הוסיף.

אני חוסם, לא קוסם

במהלך הדיון טענו משתתפים שונים שיישום החוק עלול להביא לניתוק בפועל מהרשת של אנשים שיתעלמו מההודעה מהספק, או משתמשים מבוגרים שיתקשו להבין אותה ולהגיב לה. למרבה ההפתעה, זוהר עצמו הודה שיש בעייתיות בחוק: "בשלב הראשון של החקיקה ייווצר כאוס מוחלט, והרבה ציבור יהיה כועס ורוטן. אולי 60% יענו להודעה, ומתוך ציבור המנויים, 40% לא יתפעלו את זה. בתסריטים הרעים שלי ראיתי אפילו 80% מתעלמים, כי אנשים נוטים לנפנף.

"אבל הכאוס הזה, אם זו תהיה תוכנה פשוטה, זה תפעול של 20 שניות. החשש שלי הוא שבגלל שאנשים ירצו להיפטר הם יגידו 'לא מעוניין'. ברור לי שרוב המנויים יגידו לא מעוניין, כי אין להם כוח להיכנס לתפעול. אני חוסם לא קוסם, ולא באתי לפתור את הבעיות של העולם, ולכן אנחנו נעשה את מירב ההשתדלות שלנו כמחוקק ובסוף הציבור יכריע".

ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני) אמרה: "אין ספק שהמטרה של החוק היא למנוע חשיפה של קטינים לפורנו. אנחנו חלוקים על הדרך, לא על המטרה. הצעת החוק הזו עברה כל מיני גלגולים. מה שאותנו מדאיג ונראה מסוכן זה היבטים שאתם חייבים להבין, כי אז אולי נגיע לנוסח שיאפשר את המטרה ולא יפגע במה שמטריד אותנו. מה שמטריד את כל האנשים ואת ראש הממשלה זה לא שילדים יחשפו לפורנוגרפיה, אלא העובדה שהמדינה לוקחת שליטה על האזרח, ממשטרת את הרשת. כשברירת המחדל של הצעת החוק היא שאתה מוריד את השאלטר על כל האינטרנט".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

64 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות