אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אנחנו נהיה ללה גוארדיה מה שעזריאלי היה לשלום" הדמיה: סטודיו 84 תכנון: ישר אדריכלים

"אנחנו נהיה ללה גוארדיה מה שעזריאלי היה לשלום"

אחרי שקיבל השבוע גושפנקא מהוועדה המקומית, צפוי פרויקט ויתניה תל אביב להוביל את הפיכת האזור לאחד ממוקדי הכלכלה של העיר. מנכ"ל ויתניה, עפר זיו: "תמהיל הזכויות יאפשר לעשות מהפך באזור – גם בלילה"

10.12.2018, 18:15 | אודי שישון

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

מבנה התצוגה של BMW בגדה המערבית של נתיבי איילון, בכניסה הדרומית לעיר, לא נעלם מעיניו של איש. אורותיו הכחולים בלילה, על רקע האזור המתפתח של צומת החרש ומחלף לה גוארדיה, הופכים את אולמות התצוגה עם כלי הרכב החדישים לנוצצים אפילו עוד יותר. מה שאולי יפתיע חלק מתושבי האזור הוא שנכון לעכשיו מדובר רק בתחילתו של הפרויקט, ובתוך שנים ספורות הוא עתיד להפוך לאחד ממוקדי העסקים והמסחר של תל אביב, ואפילו למוקד חיי לילה.

בתחילת השבוע פורסם כי הוועדה המקומית בתל אביב אישרה את התב"ע לתוספת בנייה של 100 אלף מ"ר למתחם, שאותו יוזמת ומקימה חברת ויתניה, בנוסף ל-50 אלף המ"ר שבנייתם מסתיימת בימים אלה במקום.

 

קראו עוד בזירת הנדל"ן

אישור התוכנית בצומת החרש נתן תוקף לאחד מהפרויקטים הגדולים והמסקרנים בעיר, שיכלול עירוב שימושים אמיתי: שלושת המגדלים, בני כ-40 קומות כל אחד, יכללו כ-110 אלף מ"ר משרדים, 10 אלף מ"ר שטחי מסחר, 15 אלף מ"ר מלונות ואולמות קונגרסים ו-15 אלף מ"ר למגורים (כ-130 יחידות דיור). ההפרדה בין אגפי המלון לדירות המגורים תישמר כך שאחד המגדלים ישמש דיירים בחלקו העליון, ואילו בחלקו התחתון יפעל בית מלון. כמו כן, ייבנו 5,000 מ"ר שטחים ציבוריים שיימסרו לעיריית תל אביב. גם בפן התחבורתי צפוי המתחם לעבור שדרוג של ממש, כשעל פי התכנון המתחם יחובר רגלית לתחנת רכבת ההגנה הסמוכה.

הדמיית פרויקט ויתניה תל אביב. חברות רבות כבר מתעניינות, הדמיה: סטודיו 84 תכנון: ישר אדריכלים הדמיית פרויקט ויתניה תל אביב. חברות רבות כבר מתעניינות | הדמיה: סטודיו 84 תכנון: ישר אדריכלים הדמיית פרויקט ויתניה תל אביב. חברות רבות כבר מתעניינות, הדמיה: סטודיו 84 תכנון: ישר אדריכלים

בשלב א' של הפרויקט כבר הושלמה כאמור בנייתן של אולמות התצוגה של BMW ומאזדה פורד. מבנה המשרדים הראשון, בשטח של כ-40 אלף מ"ר, נבנה בימים אלה ויאוכלס לקראת תחילת 2020. על פי פרסומים מהעת האחרונה, בין הדיירים במתחם יהיה, בין היתר, משרד עו"ד גורניצקי ושות', שיעתיק את מקומו משדרות רוטשילד בעיר. המשרד רכש במגדל חמש קומות משרדים בשטח של 6,300 מ"ר, ומקומות חניה לעובדיו ב-80 מיליון שקל. לאור אישור התב"ע, המשך בניית הבניין השלישי המיועד למסחר, מלונאות ומגורים צפוי בתוך שנה.

לדברי עו"ד דורון ספיר, חבר מועצת עיריית תל אביב ומי ששימש בקדנציה האחרונה ממלא מקום וסגן ראש העיר וכיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, מטרת התוכנית היא "לפתח את רצועת התעסוקה הממוקמת ממערב לתוואי נתיבי איילון, ולהקים בה מתחם הכולל עירוב שימושים של תעסוקה, מגורים, מסחר ושימושים ציבוריים". לדבריו, הדבר יביא למיצוי היתרונות הגלומים במיקומו של הפרויקט - בצומת דרכים ראשיות ובקרבה לתחנת רכבת ההגנה.

 

משיכת כוחות חזקים

מלבד הפרויקט של ויתניה, בשנים האחרונות קמו כמה פרויקטים בולטים באזור לה גוארדיה, בהם פרטיים וציבוריים, ועוד כמה המצויים בשלבי תכנון מתקדמים. בין אלה ניתן למנות את מגדל המשרדים אדגר 360 בגדה המזרחית של האיילון, פרויקט גן גלית המשוקם ליד היכל מנורה מבטחים וכן פרויקט קירוי האיילון וגשר יהודית, שתופסים כותרות מפעם לפעם ועתידים עם השלמתם לחבר את שני חלקיה של העיר.

השינויים הפוקדים את מתחם לה גוארדיה, ובפרט קידומו המהיר של פרויקט ויתניה תל אביב, משנים כבר כיום את פניה של דרום תל אביב כולה - לא רק בעיצוב קו רקיע חדש, אלא גם במשיכת כוחות כלכליים חזקים שמזניקים את האזור, בהם חברות היי-טק ומשקיעי נדל"ן מניב המזהים את הפוטנציאל הטמון באזור.

עפר זיו, מנכ"ל ויתניה. המשקיעים מזהים את הפוטנציאל, צילום: עזרא לוי עפר זיו, מנכ"ל ויתניה. המשקיעים מזהים את הפוטנציאל | צילום: עזרא לוי עפר זיו, מנכ"ל ויתניה. המשקיעים מזהים את הפוטנציאל, צילום: עזרא לוי

לאור התוכניות הרבות הקיימות באזור בתחום המגורים, בהם פרויקטי פינוי-בינוי רבים ברחוב לה גוארדיה שחלקם כבר מצויים בשלב הביצוע, הרי שתוך שנים צפויה להגיע לעטוף את האזור אוכלוסייה רבה וחזקה מבחינה סוציו-אקונומית. לכן לא מפתיע כי להערכת גורמים בשוק הנדל"ן העירוני, אם מי שהסתובב לפני חמש שנים באזור היה מתקשה לזהותו כיום, הרי שזה כאין וכאפס לעומת מה שצפוי לו אם ישוב למקום בעוד חמש שנים מהיום.

לדברי עפר זיו, מנכ"ל ויתניה, "מתחם ויתניה תל אביב יעשה לדרום תל אביב בכלל ולחלקו הדרומי של רחוב המסגר בפרט את מה שמגדל עזריאלי הראשון, ואלה שבאו אחריו, עשו לצומת קפלן ורחוב השלום. המתחם הזה יהיה למעשה שער הכניסה הדרומי לעיר, ועוגן המרכזי למע"ר הדרומי שלה שנבנה בימים אלה. תמהיל הזכויות בפרויקט מאפשר לייצר עירוב שימושים וחיים שוקקים בכל שעות היום והלילה - ומהווה מהפך של ממש באזור".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו