אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל חוליות יודה בעבירה של אי מסירת נתונים לרשות ההגבלים צילום: משה שטאובר

מנכ"ל חוליות יודה בעבירה של אי מסירת נתונים לרשות ההגבלים

על פי הסדר הטיעון שהוגש לביהמ"ש, פול שטיינר ירצה שבועיים עבודות שירות וישלם קנס של 50 אלף שקל. על חברת צינורות הפלסטיק והביוב יוטל קנס של 150 אלף שקלים

10.12.2018, 15:06 | תומר גנון

חברת צינורות הפלסטיק והביוב חוליות, ומנכ"לה פול שטיינר, יודו ויורשעו במסגרת הסדר טיעון באי מסירת נתונים לרשות ההגבלים העסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסדר הצדדים יבקשו מבית המשפט לגזור על שטיינר עבודות שירות לתקופה של שבועיים, קנס כספי בסך 50 אלף שקל ומאסר על תנאי. על חוליות יתבקש בית המשפט לגזור קנס בסך 150 אלף שקל.

על פי הודעת הרשות, מדובר בהליך פלילי ראשון נגד תאגיד ומנהלו בגין אי מסירת מסמכים לרשות, אש רמסתיים בכתב אישום והרשעה פלילית. ב-2011 הרשות אומנם פתחה בחקירה פלילית נגד תנובה ומנהליה בחשד שלא העבירו אליה את עיקרי דו"ח של מקינזי, שהוכן עבור אייפקס לפני רכישת השליטה בענקית המזון, אולם ההליך הסתיים בצו מוסכם – הליך שבו שילמה תנובה 3 מיליון שקל.

מפעל חוליות בקיבוץ שדה נחמיה, צילום: משה שטאובר מפעל חוליות בקיבוץ שדה נחמיה | צילום: משה שטאובר מפעל חוליות בקיבוץ שדה נחמיה, צילום: משה שטאובר

-

החקירה נגד חוליות נפתחה בשנת 2016. רשות ההגבלים דרשה מסמכים ונתונים (פרוטוקולי הנהלה ודירקטוריון, דו"חות ומיילים) מחוליות ושטיינר, לאחר שהתקבלו נגדה תלונות מהן עלה חשד שהם ניצלו לרעה כוח מונופוליסטי. על פי החשד, החברה הפסיקה למכור את מוצריה, או ביטלה הנחות, ללקוחותיה שהחלו לרכוש מוצרים מיובאים בתחום הצנרת לסילוק שפכים בתוך הבית שמשווקת החברה המתחרה - חברת גולן מוצרי פלסטיק.

לאחר שחוליות ומנהלה מסרו רק חלק מהמסמכים בהתאם לדרישה, התעורר ברשות חשד כי הם נמנעים במתכוון מלמסור מסמכים רבים נוספים. בפשיטת הרשות על משרדי חוליות נתפסו עשרות מסמכים רלבנטיים, ובשל כך כאמור הצדדים הגיעו להסדר טיעון. כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, ע"י עוה"ד תומר דגני-חנית ונתן ירדן מרשות ההגבלים. את חוליות ייצגו עוה"ד נתי שמחוני, יואב סננס וטל שחף ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות