אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון מתקדם: לתפוס את השמיים

אימון מתקדם: לתפוס את השמיים

אליפות ישראל בחצי מרתון התקיימה השבוע במבול. איך? בעזרת היערכות נכונה תוכלו להגן על גופכם ממזג האוויר

11.12.2018, 08:07 | ארי תדהר

אליפות ישראל בחצי מרתון התקיימה ביום שישי האחרון בעמק המעיינות תחת גשם שוטף. ומי שלא התלבש כראוי לפני, תוך כדי ואחרי התחרות, עבר חוויה מאד לא נעימה.

בתחרות אנו שואפים להוציא את מעצמנו את המיטב, ואם לא נשמור על חום הגוף נתקשה בכך. אבל כיצד אפשר לעשות זאת במזג אויר חורפי? מצד אחד נרצה להיות כמה שיותר קלים, ומצד שני ללבוש מספיק, כדי שהקור לא יטריד אותנו ולא נגיע לירידה מסוכנת של חום הגוף.

ריצה בגשם ריצה בגשם ריצה בגשם

לשם כך ניעזר באמצעים חיצוניים לפני הזינוק, ובהמשך גופנו יוכל לייצר לבדו מספיק חום, עקב עצימות הפעילות. בשלב הראשון נוכל ללבוש סווטשירט ישן שעבר זמנו, אותו נוכל לזרוק בהמשך, או אפילו שקית ניילון גדולה עם חורים לראש ולידיים כדי להישמר מהרוח, הקור והרטיבות. רצוי לא לקשור עלינו שום דבר, כי כשהריצה מתארכת, כל בד מיותר ורטוב יפריע ויגרום לשפשופים. רצוי לחבוש כובע מצחייה, כדי למנוע מהגשם להכנס ישירות לעיניים, וכפפות למי שרגיש לקור בכפות הידיים. בגשם חזק נעדיף גרביים דקות שיספגו רק מעט מים.

יש להקפיד כמובן גם על הלבוש לאחר התחרות: בגדים יבשים וחמים שימתינו לנו סמוך לסוף הריצה, יעזרו לנו לא להתקרר בנקודה שבה אנחנו חשופים ביותר מבחינת המערכת החיסונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות