אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל לחץ מרשות ני"ע: ווטרסטון עדכנה את דוח תזרים המזומנים שלה צילום: אתר החברה

בגלל לחץ מרשות ני"ע: ווטרסטון עדכנה את דוח תזרים המזומנים שלה

בדו"חות הכספיים של חברת הנדל"ן נכתב כי תזרים המזומנים ברבעון הראשון עמד על 24.1 מיליון דולר, ובשנה שעברה על 23.5 מיליון דולר. לאחר התערבות הרשות, מפרטת ווטרסטון כי התזרים מפעילות שוטפת היה שלילי ועמד על מינוס 704 אלף דולר ומינוס 1.68 מיליון דולר בהתאמה

10.12.2018, 19:30 | חזי שטרנליכט

רשות ניירות ערך התערבה וחברת ווטרסטון פרסמה פירוט בנוגע לתזרים המזומנים שלה מפעילות שוטפת, שנוגע לתוצאות הכספיות של החברה. בלילה שבין ראשון לשני דיווחה ווטרסטון, חברת אג"ח אמריקאית (BVI) שלה אג"ח בהיקף של 412 מיליון שקל בארץ בסדרת אג"ח בודדה, כי לפי הוראת רשות ניירות ערך היא נדרשה לפרט כי תזרים המזומנים שלה מפעילות שוטפת מתחילת 2018, בשלושת הרבעונים הראשונים, ובשנת 2017, הוא למעשה תזרים מזומנים שלילי וזאת בניגוד לנתונים שהופיעו בדו"חות הכספיים לרבעון השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"חות הכספיים של ווטרסטון נכתב כי תזרים המזומנים בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה עמד על 24.1 מיליון דולר, ובשנה שעברה על 23.5 מיליון דולר. לאחר התערבות הרשות, מפרטת ווטרסטון כי למעשה לפי "עמדת הרשות" התזרים מפעילות שוטפת היה שלילי ועמד על מינוס 704 אלף דולר ומינוס 1.68 מיליון דולר בהתאמה.

מרכז מסחרי של ווטרסטון פרופרטיז - ארה"ב, צילום: אתר החברה מרכז מסחרי של ווטרסטון פרופרטיז - ארה"ב | צילום: אתר החברה מרכז מסחרי של ווטרסטון פרופרטיז - ארה"ב, צילום: אתר החברה

בווטרסטון ציינו כי דירקטוריון החברה ערך בחינה של מקורות המימון של החברה לפירעון התחייבויותיה הקיימות והצפויות ולהערכתו "ביכולתה של החברה לעמוד בפירעון התחייבויותיה השוטפות". הדירקטוריון סבור שאין בתזרים המזומנים השלילי המתמשך עניין שמצביע על בעייה של נזילות בחברה. מחירה אגרת החוב של ווטרסטון קרס מתחילת השנה ב-31%, ונכון לאתמול בתום המסחר הוא גילם תשואה לפדיון של 19.69% שמעידה על החשש של המשקיעים בנוגע לחברה.

נציין כי בחודש שעבר דיווחנו לחברה היתה בעיה שנבעה מסיווג של הלוואה בהיקף של 20 מיליון דולרים שסווגה כהתחייבות שוטפת, בדו"חות המחצית הראשונה של השנה. לפי אותם דו"חות לחברה נוצר גירעון של 48 מיליון דולר בהון החוזר. החברה ביצעה סיווג מחדש של שתיים מההלוואות בדו"חות הרבעון השלישי, כהלוואות לא שוטפות, מה שהוביל לרישום הון חוזר חיובי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות