אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטרסטון: הצעה בלתי מחייבת לרכישת כלל נכסי החברה צילום: אתר החברה

ווטרסטון: הצעה בלתי מחייבת לרכישת כלל נכסי החברה

חברת הנדל"ן המניב האמריקאית, שהאג"ח שלה נסחרות בתשואה זבל, לא פרסמה את שמו של המציע אך ציינה שמדובר באותו הגוף שחתם עם החברה על הסכם לרכישת שלושה מנכסיה בתמורה לכ-80 מיליון דולר

11.12.2018, 10:38 | יניב רחימי

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן המניב האמריקאית ווטרסטון, שאגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בתל אביב בתשואה של אג"ח זבל, פרסמה הבוקר (ג') דיווח שעשוי להחזיר מעט מהסומק למשקיעים באגרות החוב שלה.

קראו עוד בכלכליסט

ווטרסטון פרסמה הבוקר (ג') שנמסר לה מבעלי השליטה שהם קיבלו מצד שלישי הצעה בלתי מחייבת לרכישת כלל הנכסים של החברה וכן נכסים נוספים המוחזקים על-ידי בעלי השליטה ואינם חלק מתיק הנכסים של החברה. התמורה בעסקה עדיין לא נקבעה, אולם לפי הדיווח היא צפויה להיות בסכום הגבוה משווים של הנכסים הנמכרים בספרים של ווטרסטון.

בשלב זה ווטרסטון ובעלי השליטה בה, המנכ"ל ג'וש לוי והיו"ר ניל שלום, בוחנים את ההצעה ומנהלים משא ומתן עם המציע על העסקה ותנאיה. עוד נכתב בדיווח של היכולות הפיננסיות של המציע עדיין לא הוכחו.

ווטרסטון לא חושפת את שמו של המציע אך מציינת שמדובר באותו הגוף שחתם עם החברה על הסכם לרכישת שלושה מנכסיה בתמורה לכ-80 מיליון דולר. מדובר בעסקה שנחתמה באפריל השנה אך עד כה לא הושלמה. בתחילת החודש ווטרסטון דיווחה שהמציע מימש אופציה להארכת מועד ההשלמה עד ל-14 בדצמבר.

בווטרסטון מדגישים שבשלב זה ההצעה אינה מחייבת ושאין כל וודאות שהמשא ומתן יתגבש לכלל עסקה ומה יהיו תנאיה, לרבות התמורה ותנאי התשלום.

וטרסטון, שהוקמה באיי הבתולה הבריטיים במרץ 2017 לטובת הנפקת אג"ח בתל אביב, מתמקדת בהשכרת שטחי נדל"ן מניב לתחום הקמעונאות והמחסנים בחוף המזרחי של ארה"ב. החוב של ווטרסטון כלפי מחזיקי האג"ח בישראל מסתכם בכ-410 מיליון שקל וערב הדיווח על ההצעה הבלתי מחייבת לרכישת כלל נכסי החברה הן נסחרו בתשואה שנושקת ל-20%.

בתחילת השבוע פרסמה ווטרסטוןלבקשת רשות ניירות ערך התייחסות בדוח הדירקטוריון לדוחות של הרבעון השלישי ליחס לניתוח נזילות ומקורות מימון של החברה. ההתייחסות נדרשת לאור העובדה שמתחילת השנה יש לווטרסטון תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בדוח סולו של 704 אלף דולר. בתוספת שווטרסטון פרסמה וששולבה בדוחות לרבעון השלישי נכתב שהדירקטוריון של החברה קבע כי אין בתזרים המזומנים השלילי המתמשך מפעילות שוטפת כדי להצביע על בעיית נזילות בחברה.

מרכז מסחרי של ווטרסטון בארה"ב, צילום: אתר החברה מרכז מסחרי של ווטרסטון בארה"ב | צילום: אתר החברה מרכז מסחרי של ווטרסטון בארה"ב, צילום: אתר החברה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות