אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה פותחת סניף חמישי בישראל; תגייס 400 עובדים לחנות באשתאול צילום: רועי לנד

איקאה פותחת סניף חמישי בישראל; תגייס 400 עובדים לחנות באשתאול

החנות החדשה תשתרע על שטח של כ- 25 אלף מ"ר וצפויה להיפתח ברבעון הראשון של 2020. שוקי קובלנץ מנכ"ל איקאה ישראל: "אנו שואפים כי חנות איקאה אשתאול תהיה מהחנויות המובילות בישראל ובעולם"

11.12.2018, 12:23 | נורית קדוש

חודש אחרי הכרזת איקאה העולמית כי תפטר 7,500 עובדים ותתמקד בחנויות קטנות ומכירות און ליין, נערכת איקאה לגייס 400 עובדים לטובת חנות חמישית שתקים בעוד כשנתיים באשתאול. המיקום נבחר, לאחר שהחברה נואשה מנסיונה להקים חנות בירושלים. במהלך חודשים ארוכים נבחנו בעיר הבירה מיקומים שונים ובהם שטח השוק הסיטונאי בגבעת שאול, הגן הטכנולוגי במלחה וחניון אגד, אולם הקשיים הביורוקרטיים, הובילו את החברה לחפש מיקום סמוך יחסית בבית שמש. כשגם שם לא נמצא המקום המתאים, הוחלט על הקמת החנות באשתאול. גם במקרה זה הדברים לא עברו בצורה חלקה והרשת השוודית התמודדה עם צו מניעה שהגישה האגודה השיתופית אשתאול נגד מימוש עסקה שתכפה עליו את השותפות עם בעלי איקאה בחברה שאמורה להקים פארק התעשייה על אדמות המושב.

קראו עוד בכלכליסט

מאיקאה נמסר כי הצדדים הגיעו להבנות ונסללה הדרך להקמת החנות. בחברה הסבירו את הבחירה באשתאול ברצון לתרום לכלכלה וגם ברצון שהרשת תהיה פזורה ברחבי הארץ גם באזורים מרוחקים ופחות דומיננטיים.

סניף של איקאה בקריית אתא, צילום: זהר שחר סניף של איקאה בקריית אתא | צילום: זהר שחר סניף של איקאה בקריית אתא, צילום: זהר שחר

הנחת אבן הפינה לחנות התקיימה אתמול בהשתתפות מתיו ברונפמן ושותפו שולם פישר בעלי איקאה בישראל, מנכ"ל איקאה ישראל שוקי קובלנץ, ראש מועצת מטה יהודה ניב ויזל ויו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שימחי, באשתאול שבמטה יהודה. החנות החדשה תשתרע על שטח של כ- 25 אלף מטר וצפויה להיפתח ברבעון הראשון של שנת 2020. לדברי שוקי קובלנץ מנכ"ל איקאה ישראל: "אנו שואפים כי חנות איקאה אשתאול תהיה מהחנויות המובילות בישראל ובעולם".

את החנות הראשונה בישראל פתחה איקאה בשנת 2001 בנתניה. לחברה לקח 9 שנים להקים את החנות השניה בראשון לציון, זמן קצר לפני שפרצה שריפה בחנות בנתניה, אשר נהרסה לחלוטין ונדרש היה להקימה מהיסוד כעבור שנה. בשנת 2014 הקימה החברה חנות בקריית אתא שנותנת מענה לתושבי הצפון והשנה נפתחה החנות הרביעית בבאר שבע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות