אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד מדיסייף: העתיד הוא בתרופות שמותאמות אישית צילום: צביקה טישלר

מייסד מדיסייף: העתיד הוא בתרופות שמותאמות אישית

רותם שור, CTO ומייסד משותף של מדיסייף בוועידת הביג דאטה: "המידע שמוצלב בין המטופלים בכמויות גדולות מספק תובנות שבעבר היו נדרשות שנות מחקר רבות כדי למצוא". לדבריו, טיפול במחלות או בסיכונים משתכלל לאיטו והעתיד הוא בתרופות שמותאמות אישית

11.12.2018, 14:40 | רפאל קאהאן

"ביג דאטה נמצא בכל תחום היום, כמו גם למידה עמוקה ובינה מלאכותית מאפשרים לגלות דפוסים שלא היו גלויים לנו עד היום", כך לדברי רותם שור, CTO ומייסד משותף של מדיסייף. "מחקרים על תרופות שנעשו בעבר על מאות או אלפי אנשים מתבצעים היום על מיליוני נסיינים. מכשירים חכמים מאפשרים לחוקרים להבין אילו דפוסי פעילות שלנו משפיעים על בריאותנו בצורה ישירה", כך לדברי שור במהלך ועידת Mind the Data של "כלכליסט".

שור מאמין שהשילוב של מידע בתחום הבריאות מאפשר לשפר בצורה מהותית את איכות הטיפול. אבל לא מדובר רק בטיפול, אלא גם גילוי המחלות והסיכונים משתכלל על ידי פרויקטים כגון הקמת תיק בריאות דיגיטלי אוניברסלי, משהו שכבר קיים בישראל רק החל להתפתח בארה"ב. המידע שמוצלב בין המטופלים בכמויות גדולות מספק תובנות שבעבר היו נדרשות שנות מחקר רבות כדי למצוא.

רותם שור מייסד משותף במדיסייף, צילום: צביקה טישלר רותם שור מייסד משותף במדיסייף | צילום: צביקה טישלר רותם שור מייסד משותף במדיסייף, צילום: צביקה טישלר

טיפול במחלות או בסיכונים משתכלל לאיטו והעתיד הוא בתרופות שמותאמות אישית. אלה מתחשבות בייחודיות של כל אחד, בגופו ובביולוגיה שלו. בכל שנה נוספות עשרות חברות בישראל בתחום הבריאות משולבת עם בינה מלאכותית. אלה מספקות פתרונות מעניינים כיצד לרתום את המידע לטובת שיפור הבריאות.

שור מספר שמדיסייף הוקמה ביחד עם אחיו לאחר מקרה של נטילת מנת יתר של אינסולין. האפליקציה של החברה מסייעת כיום למיליוני משתמשים להתמודד עם טיפול תרופתי ולסייע לרופאים לזהות מתי המטופל אינו עוקב אחרי ההתווייה. בנוסף מדיסייף משתמשת בתובנות על נטילת התרופות כדי לחקור את השפעת ההתנהלות של המטופלים על הטיפולים ובכך לסייע לרופאים. בעתיד, מקווה שור, הוא יוכל לספק מידע לחברות התרופות על אופן השימוש בהן ובכך לשפר את הליך הפיתוח והוראות השימוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות