אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסדיי ריפליי: "פיתחנו יכולת לראות זויות צילום במקום שבו לא היתה מצלמה" צילום: צביקה טישלר

ועידת הביג דאטה

מייסדיי ריפליי: "פיתחנו יכולת לראות זויות צילום במקום שבו לא היתה מצלמה"

אביב ומתיאו שפירא,שגם ייסדו את מיזם המציאות המורחבת XTEND, אמרו בוועידת בי דאטה של "כלכליסט" כי "אקסטנד היא פריצת דרך והפלטפורמה הראשונה שאנחנו עובדים עליה מבוססת רחפנים. היא מאפשרת לאנשים לחוות תחושה של לעוף"

11.12.2018, 14:51 | עדי ברק
"מציאות מדומה היא כניסה אל תוך מציאות סינטטית, כניסה לעולם דמיוני שמיוצר באצעות גרפיקה ממוחשבת", אמרו אביב ומתיאו שפירא, מייסדיי ריפליי ומיזם המציאות המורחבת XTEND, בוועידת Mind the Data של "כלכליסט". "אבל אנחנו פיתחנו טכנולוגיה שאיפשרה בפעם הראשונה בהיסטוריה לראות זויות צילום במקום שבו לא היתה מצלמה, בפורמט המורכב מוידאו תלת-מימדי וכך להרחיב את המציאות".

אביב ומתיאו שפירא זכו כבר בשני פרסי אמי על הטכנולוגיה שפיתחו. ב-2016 נמכרה ריפליי לאינטל תמורת 175 מיליון דולר. "מציאות רבודה מנותקת מהעולם האמיתי, מציאות מורחבת מאפשרת לקחת אלמנטים סינטטיים ולשלב אותם במציאות שלנו", אמר אביב. "היכולת שפיתחנו אמיתית לגמרי ומאפשרת לטייל במציאות בצורה חופשית ואותנטית".

אביב ומתיאו שפירא, מייסדיי ריפליי ומיזם המציאות המורחבת XTEND, צילום: צביקה טישלר אביב ומתיאו שפירא, מייסדיי ריפליי ומיזם המציאות המורחבת XTEND | צילום: צביקה טישלר אביב ומתיאו שפירא, מייסדיי ריפליי ומיזם המציאות המורחבת XTEND, צילום: צביקה טישלר

"אקסטנד היא פריצת דרך והפלטפורמה הראשונה שאנחנו עובדים עליה מבוססת רחפנים. היא מאפשרת לאנשים לחוות תחושה של לעוף", ציין מתיאו. "זה מאפשר מגוון אדיר של אפליקציות, החל מחייל, שוטר, כבאי ועד למשחקים כמו למשל קווידיץ' של הארי פוטר", הסביר. "דמיינו שכמה חברים יוכלו לשחק בקווידיץ' זה עם זה לא בפלייסטיישן אלא במציאות מורחבת, בה הם טסים".

"אנחנו מתעסקים במשחקים של גדולים", סיכמו השניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות