אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה בבורסת ת"א: נאוויטס בלטה במסחר עם זינוק של 10% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה בבורסת ת"א: נאוויטס בלטה במסחר עם זינוק של 10%

מדד ת"א 35 עלה ב-0.3% ומדד ת"א 125 שמר על יציבות; השותפות של גדעון תדמור דיווחה על כמות נפט מוגדלת בתגלית במפרץ מכסיקו; דלק עלתה ב-2% אחרי שהשלימה מהלך אסטרטגי

12.12.2018, 17:34 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:15  - נעילה. מדד ת"א 35 עלה ב-0.3% ומדד ת"א 125 שמר על יציבות כאשר ננעל ברמה בה פתח את יום המסחר. בצד הירוק של המסחר בלטה נאוויטס של גדעון תדמור שקפצה בכ-10% אחרי שדיווחה על כמות נפט גדולה מהמצופה בתגלית במפרץ מקסיקו. בצד האדום בלטה מטומישירדה ב-11%.

16:30 - לאור התנודתיות הגבוהה בשווקים - כלכלני הראל פיננסים מספקים המלצה למשקיעים בשוק האג"ח:  להימנע ממח"מ ארוך – להתמקד במח"מ עד שנתיים; לחפש תשואה שוטפת גבוהה שתגן מפני הפסדי ההון – להתמקד באג"ח קונצרני ולשלב חשיפה למניות; לנסות להקטין תנודתיות - להתמקד באג"ח בדירוגים גבוהים; להיחשף לאסטרטגיות המותאמות לתקופה של שינוי בריבית.

"באופן כללי השנה תיק ההשקעות "חוזר לבסיס" BACK TO BASICS)) - יותר מניות מוכרות, יותר נכסים פשוטים ומוכרים, יותר פיזור", אמרו הכלכלנים.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

15:30 - משה ברקת נגד שלמה אליהו: מזמן אותו לשיחת בירור על התעלמות מדרישותיו. לפני שבועיים נדרש דירקטוריון מגדל להתכנסולדון בועדה שהקים אליהו להידוק הפיקוח על ההנהלה. הדירקטוריון לא התכנס בניגוד לדרישה. ברקת לאליהו: "רפיון בהתנהלות, הדירקטוריון שכח את תפקידו".

14:30 - עובדים בחברת השילוח אוריין חשודים כי גנבו מוצרים ממחסני החברה. על פי החשד, כ-10 עובדים, ביניהם מנהלת מחלקת הבקרה של החברה, נהגו לקחת לביתם מוצרי טקסטיל והלבשה מחבילות במחסני החברה בשוהם. העובדים הושעו, והוגשה תלונה למשטרה. אוריין: "אירוע זניח".

13:00 - לפני כשבועיים בנק ישראל הפתיע את השווקים כאשר העלה את הריבית ל-0.25% מוקדם מההערכות. בעקבות זאת נרשמה עלייה חדה בתשואות האג"ח הממשלתיות והצפי כיום בשווקים לריבית הקצרה אף גבוה מהתוואי החזוי ע"י מחלקת המחקר של בנק ישראל. ע"פ סיכומי הדיונים מהחלטת הריבית ארבע חברים תמכו בהעלאת הריבית בעוד שחבר אחד התנגד וסבר שניתן להעלות את הריבית אך מן הראוי לחכות לנגיד החדש.

"למרות הקונצנזוס בבנק להעלות את הריבית החודש, בנק ישראל לא ימהר לעלות את הריבית בהחלטות הבאות על רקע ההאטה בצמיחה בשני הרבעונים האחרונים, הורדת הציפיות לצמיחה בעולם, הירידה במחירי הנפט ואיתה הירידה בציפיות לאינפלציה והזעזועים שאנחנו רואים בחודשיים האחרונים בשוק ההון בעולם" סבור עפר קליין, ראש אגף מחקר וכלכלה בחברת הביטוח הראל.

נדין בודו טרכטנברג המשנה ל נגידת בנק ישראל ואמיר ירון פרופסור נגיד בנק ישראל הנכנס, צילום: עומר מסינגר נדין בודו טרכטנברג המשנה ל נגידת בנק ישראל ואמיר ירון פרופסור נגיד בנק ישראל הנכנס | צילום: עומר מסינגר נדין בודו טרכטנברג המשנה ל נגידת בנק ישראל ואמיר ירון פרופסור נגיד בנק ישראל הנכנס, צילום: עומר מסינגר

 

11:00 - קבוצת דלק דיווחה כי איתיקה שבבעלותה השלימה את המהלך האסטרטגי לרכישת כל הזכויות הנמצאות בידי שותפיה ברישיונות ובמתקנים באזור מאגר סטלה המורחב (Greater Stella Area) הכוללים את מלוא הזכויות ברישיונות Stella (סטלה), Harrier (הרייר), ו Hurricane (הוריקן) וכן את הבעלות המלאה במתקן ההפקה הצף FPF-1 המשמש כמוקד הייצור של פרויקט סטלה המורחב ובאמצעותו מתבצעות עבודות ההפקה באזור.

 

10:50 - חברת אאורה מודיעה על הקמת שכונת ענק של 687 יחידות דיור ברמת השרון בפרויקט פינוי בינוי. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה העניקה היתרי בנייה לשלב הראשון בפרויקט ההתחדשות העירונית הכולל 240 דירות וכ- 750 מ"ר מסחר. עלות הקמת הפרויקט הכולל מוערכת בלמעלה מ-850 מיליון שקל.

יעקב אטרקצי בעלים משותף ומנכל חברת אאורה ישראל יעקב אטרקצי בעלים משותף ומנכל חברת אאורה ישראל יעקב אטרקצי בעלים משותף ומנכל חברת אאורה ישראל

9:50 - המסחר נפתח: המדדים ת"א 35 ו-125 נסחרים ביציבות, ת"א בנקים עולה ב-0.2%; אירפורט סיטי עולה ב-1.2% בפסגת ת"א 35, פריגו יורדת ב-2.9% בתחתית המדד.

9:00 - נאוויטס פטרוליוםמוציאה לבורסה דוח משאבים מעודכן לתגלית שננדואה המיועדת לפיתוח, הממוקמת במפרץ מכסיקו בארה"ב. הדוח מלמד על עלייה של כ-37% בהיקף המשאבים החזויים ל-281 מיליון חביות נפט - חלקה של נאוויטס (23.1%) עומד על כ-65 מיליון חביות.

8:50 - נייר חדרהתרשום רווח חד פעמי משמעותי בדוחות השנתיים, בעקבות הסכם עם רשויות המס. לפי ההסכם, המסדיר את כלל שומות המס שלה על השנים 2016-2014 (כולל המס הנובע ממכירת החזקותיה בקימברלי קלארק ישראל), נדרשת החברה שבשליטת קרן פימי לשלם לרשויות המס סכום כולל של 86 מיליון שקל. מאחר שנייר חדרה כבר הפרישה בדוחותיה הפרשות מס גדולות יותר על השנים האמורות, היא צפויה לרשום רווח מס חדש פעמי של 50 מיליון שקל בדוחות הכספיים של 2018.

8:00 - ביקושים נמוכים בגיוס החוב של מגדל. חברת הביטוח כיוונה לגיוס של 1.4 מיליארד שקל אך במכרז המוסדי הוזרמו התחייבות בסכום של 760 מיליון שקל. מגדל החליטה להיענות להתחייבויות בסכום של 713 מיליון שקל - הריבית נקבעה על 4.1%, השיעור המקסימלי של המכרז.

7:50 - הבורסה בת"א תיפתח על רקע התנועות הקלות שנרשמו אמש בניו יורק - דאו ג'ונס ונאסד"ק עלו ב-0.2%, ו-S&P 500 ירד בפחות מ-0.1% - ומול העליות החדות הבוקר בשווקים של טוקיו והונג קונג (ניקיי עולה ב-2%, האנג סנג ב-1.5%). הנשיא טראמפ הביע הלילה בראיון לרויטרס ביטחון ביכולת להגיע לעסקה שתסדיר את יחסי הסחר עם סין - אמירה שתורמת לאופטימיות בשווקים.

אתמול ננעלו המדדים המרכזיים של הבורסה במגמה חיובית - ת"א 35 ו-125 עלו שניהם ב-0.7%. אופקו עלתה ב-4.7% ופריגו התחזקה ב-4.2% בפסגת ת"א 35, את המדד סגרו מניות הבנקים, לאומי ירד ב-1.2%, דיסקונט ב-1.1%, פועלים ב-0.9%. מדד ת"א בנקים איבד 0.9%.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות